Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Абе, отде ги изкопахте тия летящи чинии, бе? Аз, дет съм луд фен на въглищата и миризмата на пушека, зех да се замислям вече. А ако се пробият малки отвори (примерно 4 мм) и се направи на решето по периферията, дали ще стане нещо? Гледам, пърженето става в средата... пък пържолката ще поеме малко пушек и няма да е съвсем пържена.
    И аз като теб бях лют фен на дървата и миризмата от тях попиваща в месцето, но след запознаване с тоз Приморски тандем и опитването на вкусотиите които бъркат в този уред, нещата се промениха. Пържене при пържолите и месата няма защото не слагам олио, те просто се задушават в собствен сос и стават по сочни от на БК. Аз олио слагам само като пържа картофи, гъби и риба.
    Освен това на това чудо на кулинарната мисъл можеш да приготвиш всичко е почети всичко и е лесно преносим бързо подготвяем и бързо готвещ уред.
    Последния пример е от този уйкенд, приготвих ме част от пържолите на БК и другите на Валандара, е първи свършиха от Валандара.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Дупченето ще е интересно. И продължително. Предполагам.
      Не съм запознат със селскостопанската техника, но като гледам заварките, изключвам това да е чугун. Вероятно си е стомана. Колко въглерод, не знам. Не би трябвало да е чак такова приключение.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Понеже не мога да си намеря никъде брана, мога ли да си купя отнякъде такава? А и готов Валандар предпочитам да си купя ...
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          Понеже не мога да си намеря никъде брана, мога ли да си купя отнякъде такава? А и готов Валандар предпочитам да си купя ...
          Аз,също съм готов да си купя стига някой да продава.
          Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
          Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Не съм запознат със селскостопанската техника, но като гледам заварките, изключвам това да е чугун. Вероятно си е стомана. Колко въглерод, не знам. Не би трябвало да е чак такова приключение.
            Че не е чугун,не е! Предполагам че има някакво "G" в тази стомана,щото и търкането с флекса си е приключение!
            А за дупките-незнам дали ще е удачно,при положение че отдолу гори огън.Тогава миризмата на въглени ще е гарантирана!!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Първоначално публикуван от iliiyan Преглед на мнение
              Аз,също съм готов да си купя стига някой да продава.
              Хора не е удачно. Един нов диск за брана е от 70 до 90лв.

              Правим ги от износени дискове. В средата на диска има една квадратна дупка и когато премине от квадрат в кръг, земеделците ги хвърлят за старо желязо.
              Така че търсете или на отпадъци или в стопански дворове.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                А за дупките-незнам дали ще е удачно,при положение че отдолу гори огън.Тогава миризмата на въглени ще е гарантирана!!
                Е, точно това е търсеният от мен ефект. Миризмата на пушек и въглен. Дава неповторимия вкус на месото, приготвено на скара. Разбира се, в този случай трябва да се имат някои неща в предвид... Никакво разпалване с нафта, пластмаси, найлони и прочее боклуци. Огънят е нежелателен и трябва да се поддържа определен интензитет на тлеенето (става с вода), регулиране на височината, честота на обръщането, в зависимост от месото.... Абе, разправията е несравнимо по- голяма от тоя валандър.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Тропчо, обади се, да си похортуваме за know-how- то..
                  Тя тая, с хортуване няма да стане, ами да спретнем едно "надсвирване" по полянките наоколо...
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Е, точно това е търсеният от мен ефект. Миризмата на пушек и въглен. Дава неповторимия вкус на месото, приготвено на скара. Разбира се, в този случай трябва да се имат някои неща в предвид... Никакво разпалване с нафта, пластмаси, найлони и прочее боклуци. Огънят е нежелателен и трябва да се поддържа определен интензитет на тлеенето (става с вода), регулиране на височината, честота на обръщането, в зависимост от месото.... Абе, разправията е несравнимо по- голяма от тоя валандър.
                    Вал ан дАр колега.
                    Трудно е на скарата, вярно, но Валандара е по практичен и не бих казал, че нещата не са вкусни.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от musovir
                      Понеже не мога да си намеря никъде брана, мога ли да си купя отнякъде такава? А и готов Валандар предпочитам да си купя ...
                      Погледни в тази тема пост 172 цената е около 100лв.
                      Успех в намирането и да има снимки
                      Последно редактирано от gabocvet; 21-07-10, 16:14.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        В Пловдив има производител на брани-мога да съдействам,цената на диска нов е 40-50лв,в зависимост от размера.реже ги с лазер,удря ги с преса и следва закаляване.Моят диск го купих оттам,железар ми завари крачета,дръжки и запуши дупката и вече съм в бизнеса
                        0+

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Вал ан д`Ар
                          според маркетинга, дето направих, преди да ме снабдят със заготовки за моя Вал ан д`Ар !!!! ( Господи, как звучи - просто това му е името на устройството, със сигурност!!) едно такова търкало ново се харчи към 80 кинта...

                          Вальо, или с извинение -

                          Маркиз дьо Вал ан д`Ар

                          Името ти ще влезе в историята, и Ути и Звездевци ще се коленопрекланят пред него...

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            според маркетинга, дето направих, преди да ме снабдят със заготовки за моя Вал ан д`Ар !!!! ( Господи, как звучи - просто това му е името на устройството, със сигурност!!) едно такова търкало ново се харчи към 80 кинта...

                            Вальо, или с извинение -

                            Маркиз дьо Вал ан д`Ар

                            Името ти ще влезе в историята, и Ути и Звездевци ще се коленопрекланят пред него...
                            Нещо ме ласкаеш.Благодаря.
                            Сега правя нещо ново скороще пусна снимки.

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              просто уважение пред Мастера...

                              давай снимките - с тях и сух хлебец пред монитора е вкусен

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
                                .......
                                Не това е идеята (до колко се разбира от темата)
                                Идеята (аз поне каквото разбрах) е, диска де е работил достатачно че да се е износил плавно от средата към периферията. Така в средата остава дебел а към краищата изтънява от което би следвало де се нагрява по-равномерно


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uok.jpg
Прегледи:2
Размер:20.8 КБ
ID:5195907

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X