Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Щом трябва да се регистрира, ще го регистрирам.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Недей да пробваш- това се опита май да ти каже колегата.
      Един полицай който вършее някъде около селата в свищовско ми подметна че трябва да те хванат да вариш/печеш,пържиш,фламбираш...,или както и да му казват/ за да издържи в съда.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        То няма и как да стане вече. От таз година при регистрация искат и документ, че казаня е закупен от лице регистрирано по Закона за виното и спиртните напитки.
        Не го ли хванат да вари/пече и отдолу да излиза градус, няма как да ходи на съд щото няма да му направят нищо, предупреждение евентуално и т.н.

        Коментар


        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          Тя е малко хлъзгава тази материя. Скоро(преди около месец) мой познат се сдоби с акт за 1000 лева, за 10 литра негова си ракия, без да е в момент на варене...Още разправя, че това е най-скъпата му в живота.

          Коментар


          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Не е лошо темата да се позатвори... Не ми се рови из Закона за глобите, но ако в момента на варене на ,,компотЯ'' нямаш надлежно записан в 2-3 бумаги клиент, / ако си с регистриран пункт за дестилерия / - гориш! Ако в момент на проверка,/ може и мобилна - на пътя/ открият ,,градусов компот'' и нямаш съответния документ издаден от лицензиран пункт за дестилерия - ГОРИШ! Ако случайно при проверката се вторачат в кутията с цигари без бандерол - проблем...
            Моля темата да се затвори!
            П.П. ,,Горенето'' е яка глоба и прибиране на бакъра и ,,компотЯ''... В нЕкои таможни има огромни складове пълни с подобни ,,урудки''.
            Последно редактирано от n960; 10-06-17, 20:20.

            Коментар


            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Тя е малко хлъзгава тази материя. Скоро(преди около месец) мой познат се сдоби с акт за 1000 лева, за 10 литра негова си ракия, без да е в момент на варене...Още разправя, че това е най-скъпата му в живота.
              Чи как - съхранява ракия без документ - хилядо лева. Казаня пуши и не дестилира вода, ами матерял и отдолу градус - пак хилядо лева. Кат искаш после - адвокат и у съда, че и те бял хляб искат да ядат.

              П.п. Демек - различни нарушения и за всяко си има административно-наказателно производство.

              Коментар


              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ... ама нали знаеш, че нашия форум е сред най-четените в България...
                Така е БгМама и оффроото са двата сайта .
                Ама не е проблем - казаните за домашно правене на дестилирана вода , компоти "делукс" , изваряване на масло от маточина, лавандула , роза , бял равнец и други благинки ...! са си на постоянна продажба в нета . Лицензирана фирма , гаранция , след гаранционен сервиз(каквото и да означава това) .

                Ако "домашния" ти казан не е колкото карго контейнер - грижа нямаш .
                Освен ако няма тъмнозелени комшии които "търсят" бакър "бате" - тогава направо ще се радваш на посещения от НАП , ДАНС и други абревиатури.

                По темата - отмина времето на калта , парцалите , брашно+пепел и всяка друга смес дето да замаже фугите .
                Точната изработка + достатъчно първоначални инвестиции - гарантират херметичност на снадките.

                Пък друга тема - един "човек" си направи "дестилатор" с алу-пласмасови ръби за парно + всичките фитинги дето му се полагат за същото .

                Откат няма . Много е доволен и по негови думи: "...Няма да стъпя на казан повече..."
                И аз се замислям...

                Коментар


                • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Трийте я направо, че стана една. Наздраве.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    Така е ...Ако "домашния" ти казан не е колкото карго контейнер - грижа нямаш ....
                    Тук е момента да те поправя: "Колкото ти е по-голям казана толкова по-малки проблеми имаш." Закона е писан да го спазва раята, за която са и санкциите в същия. И темата не е нужно да се затваря. Може да продължи с предложения за дестилатор от други материали-например ПВЦ. Щях да дам идея, но вече съм го виждал и няма да се брои-голям пластмасов бидон с инсталиран реотан с фланец за бойлер. Познайте как се уплътнява технологично?

                    Коментар


                    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Та Бг мамаТА нещо са се поокарали
                      Форумът "БГ мама" се разцепи заради редизайн (обновена)

                      Та респект де - по айляк със тях ... нали знаеш- жената като каже ..

                      Коментар


                      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Дайте някакъв вариант за съд за охладител. Имам една цистерна цилиндрична 1000литра, но се оказа, че ръждата я е поизяла и след няколко, не успешни опита за кърпене, мисля няма да я бъде. Имам една цистерничка от неръждавейка, но е 320 литра някъде и мисля ще е малка. Ще ми се да е нещо 500-700 литра. Някакви идеи?
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          Традиционни идеи ли искаш или може и авангардни?

                          Коментар


                          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            200л варел от масло си е пре-достатъчен.
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Каквито ще да са идеи. Просто да мога да сложа серпентината в нещо. 200 литра, не са ли малко? Не че е проблем да се пуска по - честичко водата, имам кладенец наблизо. В такъв случай мога да отрежа неръждавейкената цистерна и да ползвам нея. Сякаш, не ми се срезилява, ама ако няма друг вариант и ако 320тина литра обем са достатъчни...
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Вземи си меден автомобилен радиатор с перка. Или радиатор от външното тяло на климатик с все перката. Това ако имаш сгодно ток де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X