Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Не разбирам иронията ви, но както и да е. Предполагам ще е ОК да ползвам варел, при положение, че имам и течаща вода наблизо, но в двора имам стара цистерна, която я тъкмях за това и е тамън за там. Какво лошо има? Вместо да ми заема място на двора да си я използвам за съд, тъкмо идеална по размер и не нуждаеща се от каквото и да е преправяне. Вярно, че обем около 900л. може да е в повече, но какъв зян от този повече обем? Мисля дори напротив. Позакърпих цистерничката и стана няколко дни държи. Остана да си я боядисам и дуварите на помещението също. Поздрави. Без емотиконка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170616_093720_20170616094503762.jpg
Прегледи:1
Размер:247.3 КБ
ID:5756722
    Последно редактирано от ivodianov1992; 16-06-17, 09:01.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      Не разбирам иронията ви, но както и да е. Предполагам ще е ОК да ползвам варел, при положение, че имам и течаща вода наблизо, но в двора имам стара цистерна, която я тъкмях за това и е тамън за там. Какво лошо има? Вместо да ми заема място на двора да си я използвам за съд, тъкмо идеална по размер и не нуждаеща се от каквото и да е преправяне. Вярно, че обем около 900л. може да е в повече, но какъв зян от този повече обем? Мисля дори напротив. Позакърпих цистерничката и стана няколко дни държи. Остана да си я боядисам и дуварите на помещението също. Поздрави. Без емотиконка.
      [ATTACH=CONFIG]918429[/ATTACH]

      Ако снимката е на реалната инсталация , имам 2 въпроса :

      1. Това ли е "цистерната" / охладителя ?
      2. Ако да - ще има ли още доработки по него ( охладителя) ?

      ... щото така като гледам ... има нещо недоизкусорено .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        1. Снимката е реална, отпреди няма и час.
        2. Това е, иска боя. Вдясно се вижда чучура на серпентината. Фронтално долу е кранче за източване на охладителя. Точно отзад през стената минава отливника на охладителя на 15тина см. от горния ръб и отива в канализацията. От там минава с бързи връзки и чистата вода за миене на казана и пълнене на охладителя(в момента този маркуч е демонтиран)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170616_103756.jpg
Прегледи:1
Размер:230.1 КБ
ID:5756734
        Последно редактирано от ivodianov1992; 16-06-17, 09:39.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          Много е ниско нивото на чучура, от който ще излиза "продукцията". В какво ще я събираш? В тава?

          Коментар


          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Не ме разбирате. Чучура е в дясно на охладителя и е на 40тина см. Височина. Това фронтално ниско е тръба с кран за някогашно източване на охладителя.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170616_110809.jpg
Прегледи:1
Размер:201.0 КБ
ID:5756735
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170616_110804.jpg
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:5756736
            Последно редактирано от ivodianov1992; 16-06-17, 10:10.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              Да, не съм те разбрал правилно! Много ме радва казана иначе!

              Коментар


              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                Много е ниско нивото на чучура, от който ще излиза "продукцията". В какво ще я събираш? В тава?
                Това е за източване на охладителя.

                Коментар


                • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Да ти дам една идея, ако позволиш.
                  Моят казанджия не обича да хаби природни ресурси като вода, намерил си е 15 тонна цистерна която ползва като охладител. И когато водата в охладителят на серпентината се позатопли отгоре, пуска хладна вода от голямата цистерна. За целта ползва попа за парно, а водата в цистерната не зеленясва защото периодично се раздвижва. Той обслужва с тази огромна цистерна 2 казана по 250 литра, а охладителите на серпентината му са колкото твоят. Така няма нужда от кладенец или канал.
                  За превареният материал ползва шахта и периодично вика спартак-а, но вари само течни компоти.....без костилки.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Благодаря, но няма как просто да се вкарам в такива филми с 15 тонови цистерни и помпи. Както казах имам кладенец на 15тина метра с помпа, имам прокарана кадърна канализация и всичко така ми е повече от удобно.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Да ъппна малко темата. Тази вечер предстои поредната партида круши. За сега всичко е ОК. Само да не забравя да купя беконче за довечера и малко бири.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170710_160019.jpg
Прегледи:1
Размер:327.9 КБ
ID:5759295
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Охладителят е оформен веднъж!

                        Коментар


                        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          Евала българче ...наздраве
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Евала българче ...наздраве
                            +1 и от мен.

                            Коментар


                            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Благодаря ви! Да сте живи и здрави! Доволен съм, така както го направих пушека да обикаля казана - ракията теква на 50тата минута! Буквално с една ръчна количка дърва си изварявам един казан! Също така с малката вратичка на вратата много добре се регулира горенето. Наздраве!
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                А мислил ли си за газова горелка????
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X