Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Хи хи хи, много ми е драго да видя държавния служител който ще откаже българина да си вари ракия.

    Закони, закончета, под и над законови актове и други глупотии могат да си приемат колкото си искат, та даже и армията да вкарат в контрола, но няма сила която да спре нашенеца да си свари нужното за годината количество.

    "И гледам господин съдия-двама полицаи седят у нас под сайванта, и варят ракия"...

    За сведение-аз (вече) не пия ракия.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Ще откажете момчето да направи инсталацията и да я ползва. Аз също бих го направил , без да се съобразявам с никакви митници и прочие. За сега си плащам на лицензирани казани, но си варя по 100л на година и някак няма смисъл да набивам хиляди левове щом няма да печеля от това. Ако имах ХХ дка. лозе хич нямаше да се замисля да си напрая казан.
      ПП и аз съм за поставянето на термометър.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #93
        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        Немогат ме откажат лесно. Помеждудругото измазах с рабицова мрежа и хоросан с цимент. Отгоре около казана ще е с посипан цимент и мазилка, да се заравни. Инак стените и комина ще са налепени с камък, фугиран и лакиран. Ето две снимки от вчера и днес. Благодаря още веднъж на всички за съветите!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1453503684720350.jpeg
Прегледи:1
Размер:203.4 КБ
ID:5756193
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1453621211375264.jpeg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5756194
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #94
          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          Какво лепило се ползва за лепене на камък на казан? Имам и аз да облицовам фурничка.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • #95
            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Стените са 25см. дебели и като цяло не се нагряват много отвън. Мисля с каквото и да го залепиш няма да имаш ядове. Аз го "карам" с някакво еластично за гранитогрес, плочки, камък с оранжево- бяла опаковка. Доволно здраво е и 25кг. Струва около единадесет лева. Преди три години лепих камък на къщата с такова и няма мърдане. Фугирам с готов хоросан, като прибавям повечко цимент. Лакирам с лак за камък. Ако ти се нагрява дооста, можеш да ползваш огнеупорен теракол, но е скъпичък.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #96
              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              Аз лично преди художественото оформяне бих сварил един казан.

              Коментар


              • #97
                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                Сварих вчера за проба, но вода, повря си, всичко точно уж.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #98
                  От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  А как се вади вече извареният материал? Как се почиства след употреба? Няма ли кран за източване. Или просто не го виждам?

                  Коментар


                  • #99
                    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Има клапа за източване. На предишните снимки се вижда, че съм пробивал отвор в стената за клапата.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
                      А как се вади вече извареният материал? Как се почиства след употреба? Няма ли кран за източване. Или просто не го виждам?
                      И аз туй щях да питам.

                      Коментар


                      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Има клапа за източване. На предишните снимки се вижда, че съм пробивал отвор в стената за клапата.

                        Какъв модел е клапата? Моята е със заварена дръжка - ... на ,,ексцентрик''... С едно дърпане на дръжката / с маша /, всичко се излива моменталически, стига наклона на дъното на казанЯ да е подходящ...
                        Последно редактирано от n960; 09-06-17, 19:15.

                        Коментар


                        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          Ще я снимам утре. Не мога да кажа така.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            Иво, ти хубаво се хвалиш, че не могат да те спрат, ама нали знаеш, че нашия форум е сред най-четените в България...
                            Аз не бих публикувал толкова подробна информация за нещо което по принцип е незаконно.

                            Помисли си, и се примоли на Ясен да затрие темата. Или поне да я замаскира като обикновена печка, или казан за компоти.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Знам, какво да направя, имам мерак за градини плодови и лозя, направих си преди няколко години, та сега като взех да имам доста продукция, реших да се сдобия и с казан. Ей така за себе си и да ми е вкъщи, че ми е зор транспорта. Ще го ползвам за себе си, за лични облаги, очаква се солиден добив от сливите и бих почерпил който желае дано няма ядове. С най - добри чувства към всички! Душмани нямам. Дано не се занимавам с митници, че там, няма как... Обикновен човек съм си с мерак, голям мерак! Нищо повече.
                              Последно редактирано от ivodianov1992; 09-06-17, 23:34.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Абе Иво, млад си /браво!/ и зелен в тая област, затова и се опитваме да ти помагаме. Стотици хора /може и хиляди/ преди тебе са изгорели и кой от кой по-добронамерен. Едно е да ти се иска, второ е да можеш, трето и четвърто - да го направиш, това от един разказ на Хайтов. Подхвърлих ти някъде в друга тема, с тез пари по художественото оформление и още малко напъни можеше да го регистрираш, сега с последните промени - нямаш шанс никакъв. Щом остава "за компот" стига си набутвал.

                                П.п. Похвала и че не лентяйстваш там и другото. И готовата продукция надалече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X