Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Точно за това искам да си го направя затворен отвсякъде и само един отвор отдолу, през който да смуче и да обикаля казана и тогава през комина. За да не хвърлям ремаркета с дърва. Само опушването на ъглите ще е малко по - трудно, но ще го мисля.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #62
      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Здравейте, позавърших нещата, но имам проблем с комина - не иска да дърпа както трябва сега е без вратичка все още и като запаля вестници горят, пламъка тегли към комина, но връща и пушек през отвора за врата. Коминът е изграден от девет коминни тела с височина 32см. и полезният му отвор е 17см. Дали е малък или нисък? Като сложа вратичка дано да се оправят нещата. Иначе съм смятал сеченията около казана и отворът отдолу - по - големи са. Ето и някои снимки от процеса на работа.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1450151841722201.jpeg
Прегледи:1
Размер:210.5 КБ
ID:5756002
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1450151975055521.jpeg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5756003
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1450152131722172.jpeg
Прегледи:1
Размер:242.6 КБ
ID:5756004
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1450152155055503.jpeg
Прегледи:1
Размер:365.5 КБ
ID:5756005
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #63
        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Здравейте, позавърших нещата, но имам проблем с комина - не иска да дърпа както трябва сега е без вратичка все още и като запаля вестници горят, пламъка тегли към комина, но връща и пушек през отвора за врата. Коминът е изграден от девет коминни тела с височина 32см. и полезният му отвор е 17см. Дали е малък или нисък? Като сложа вратичка дано да се оправят нещата. Иначе съм смятал сеченията около казана и отворът отдолу - по - големи са. Ето и някои снимки от процеса на работа.

        [ATTACH=CONFIG]917295[/ATTACH]


        [ATTACH=CONFIG]917296[/ATTACH]
        [ATTACH=CONFIG]917297[/ATTACH]

        Като сложиш вратичката, не мисля че ще се оправи... Не бих сложил коминното тяло плътно до стената, в твоя случай... Височината на комина трябва да е над билото...

        Коментар


        • #64
          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          Коминът е около 50см. Над билото. Както казах - гори, дърпа, даже накланя пламъка към отвора, но известно количество дим, примерно 10-20% се връща назад към отвора за подаване. Като сложа парче ламарина спира да връща и дърпа всичко нагоре. За това си мисля и се надявам като сложа вратичка да се оправят нещата. Пп. Коминните тела, не са плътно до стената, но това не знам какво ги бърка.

          ПП. В село печката на дърва само лекичко да й отворя вратичката за да сложа дърво и започва да пуши яко, но инак затворена ли е вратичката няма ядове. Всъщност това го забелязвам и на трите ни печки с различни комини. А казанът има доооста по - голям отвор от вратичка на печка... За това си мисля, че с вратичка ще се оправят нещата. Знам ли и аз :/
          Последно редактирано от ivodianov1992; 06-06-17, 18:46.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #65
            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Мойте казани пердашат с постоянно отворени врати - нищо не се връща, ако не съм завъртял клапите... Сложи клапа на комина!
            П.П. Коминното тяло трябва да е над основното /долно/ огнище, а ти го лепнал до стената...
            Последно редактирано от n960; 06-06-17, 19:50.

            Коментар


            • #66
              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              За какво ми е клапа? С какво ще помогне? Не е ли по - коректно да сложа вратичка? За каква клапа става въпрос и къде се слага? Коминното тяло е там, защото смуче от средата, обикаля казана и тогава в коминното тяло.
              Последно редактирано от ivodianov1992; 06-06-17, 19:57.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #67
                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                За какво ми е клапа? С какво ще помогне? Не е ли по - коректно да сложа вратичка? За каква клапа става въпрос и къде се слага? Коминното тяло е там, защото смуче от средата, обикаля казана и тогава в коминното тяло.



                Защо връща тогава?!

                Коментар


                • #68
                  От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Даде и аз това се чудя. Ако знаех нямаше да се чудя. Разговарях със специалист в областта и ми каза, че за това време е нормално(в моя случай помещението е дооста хладно, а навън беше жега) и било задължително да има вратичка инак влизал прекалено много студен въздух и така коминът, не можел да работи. Според него няма нужда от притеснения. Но ми е дерт за сега...
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #69
                    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Проблемът с комина трябва да го решиш, преди да продължиш със зидането... Утре ще кача някоя снимка... Студен комин, а навън жега не е ... извинение!

                    Коментар


                    • #70
                      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Всичко е иззидано, там е работата. Ще пробвам с вратичка, пък ако не стане ще разтурям освен.
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 06-06-17, 21:22.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #71
                        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Пробвай као намалиш височината на отвора отгоре с една ламарина, дали ще пуши.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #72
                          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          Не е тайна-клапа на изхода(комина) и клапа на входа(вратичката). Всички камери(печки) са устроени така. Дава възможност за всякакво регулиране.

                          И помисли как ще вградиш един термометър до 100гр.С...важно е.
                          Последно редактирано от chrichri; 06-06-17, 22:10.

                          Коментар


                          • #73
                            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            Благодаря ви. Както казах като запуша входа с ламарина, не пуши и дърпа всичко нагоре. Открехвам я 10тина сантиметра и виждам как дърпа пушека. Открехна ли я повече започва да връща. Ще пробвам с вратичка, дано стане. Иначе отгоре сложих такава завършваща керамична шапка, но е доста отворена.
                            Последно редактирано от ivodianov1992; 06-06-17, 22:47.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #74
                              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Благодаря ви. Както казах като запуша входа с ламарина, не пуши и дърпа всичко нагоре. Открехвам я 10тина сантиметра и виждам как дърпа пушека. Открехна ли я повече започва да връща. Ще пробвам с вратичка, дано стане. Иначе отгоре сложих такава завършваща керамична шапка, но е доста отворена.
                              имах предвид да намалиш височината, не да запушваш входа. При мен това помогна за една камина, не кавам че и при теб ще стане, но можеш да опиташ.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1450152155055503.jpeg
Прегледи:1
Размер:774.3 КБ
ID:5756054
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #75
                                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Сложих парче ламарина там с височина десетина см. Не пуши. Все си мисля, че с вратичка ще се оправят нещата. При нас казаните всички са с вратички и при отворена вратичка пушат. Утре ще направя вратичка и ще пробвам. Помеждудругото сложих още две блокчета на комина нагоре, толкова имах артисали. Сега е поне метър над билото.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X