Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Може да си направиш вратичка с една или две малки най-долу да се отварят и затварят по твое желание ,да регулираш. Така няма да има само отвореа и затворена камера, а ще позволи регулуране на вуздушния поток в някаква степен.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #77
      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Може да си направиш вратичка с една или две малки най-долу да се отварят и затварят по твое желание ,да регулираш. Така няма да има само отвореа и затворена камера, а ще позволи регулуране на въздушния поток в някаква степен.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #78
        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        Точно така смятам да я направя с две малки вратички на нея
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #79
          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          В нашия край "Търговище-Разград" никой селски казан няма врата,но и не съм виждал някой да пуши вътре.За пръв път чувам на зидан казан за ракия-врата.Ръгаме дърва метровки и това е!

          Коментар


          • #80
            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Като се разгори и отопли хубаво, няма връщане, работата е докато се разгори, тогава връща. При нас няма без врата. Инак нямаш регулиране и вървят много дърва. Все едно на печката да си свалиш вратата...
            Последно редактирано от ivodianov1992; 07-06-17, 23:04.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #81
              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              Здраейте. Сложих вратичка - гори не гори - всичко дърпа нагоре! Направих й и клапичка да се регулира. Като се разгори хубаво и на отворена нацяло врата, не пуши грам! Хубаво се регулира пламъка и дърпа яко, фучи като бензинова лампа. Сега мисля да си го налепя с камък и да си го фугирам.
              Последно редактирано от ivodianov1992; 08-06-17, 13:41.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #82
                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                А снимки ?
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #83
                  От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Като го завърша ще кача ))
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #84
                    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Струва ми се, че малко ти бяга идеята на казана. Той се прави не да не пуши и да "фучи", а да поддържа слаб и постоянен огън, което става с добра изолация и акумулиращ ефект на материала. Все пак това не е за барбекю и, ако не мериш температура и "вариш" по дебелина на "струйката" аз спирам да чета.

                    Коментар


                    • #85
                      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Не знам какво ви се струва, няколко дни умувах и чертах, после инвестирах няколко хиляди лева в казан и материли, направих си го сам самичък с двете си ръчички за четири дни. Както казах направих го така, че пушекът да обикаля казана и след днешните тестове съм повече от доволен. Завира много бързо и стените много се затоплят с малко дърва. Фучи, когато се е разгорял и му отвориш вратата, инак много хубво се регулира с клапичката на вратата. Термометър до сега на нашенски казан, не съм виждал монтиран. Какъв трябва да е и къде се монтира? С какви неща се занимавам на 24, а не се дрогирам и лентяйствам като повечето от връсниците ми, а лозя, плодови градини и казани съм взел да правя...
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #86
                        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Виж какви мотори си афиширал в подписа си. Защо не си ги караш с идеята да "хванеш" 300. За чий ти е този казан? Трябва за начало да попрочетеш закона за акцизните стоки, после малко за дестилация. Тя темата е на Ясен и е провокация.

                        пп: термометъра аз го слагам, като датчик индиректно в заварена тръба в центъра на събитието После с АЦП и дистанционен дисплей-където ми е кеф. Оттам с интерфейс може да се управлява горенето, ако е на газ, или течно гориво. Инъче е добре, че не се дрогираш.

                        Коментар


                        • #87
                          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          Иво, браво за това какви занимания си намерил на 24. Моя големия е на твойте години и той така... Кефя ви се какво поколение расте.

                          За казана, огъня и градусите:
                          При дестилацията е пределно важно да се спазва една граница на температурата-тази при която се изпарява интензивно алкохола, а водата още е доста ленива. Не,ч е тя не се изпарява, но това е в доста по-малки количества при тази температура.
                          И всичко около казана се прави с цел да може да се регулира температурата на материала около тази граница.

                          Слушай chrichri, той е много навътре в материята, и може да ти даде точни и работещи съвети.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            ... темата е на Ясен и е провокация.
                            Нищо такова няма, просто съм я отделил от друга тема.

                            Коментар


                            • #89
                              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Добре, де не се впрягай-лепи се с обикновено тесто.

                              Коментар


                              • #90
                                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Драги Иво, за да пуснеш в експлоатация твоя казан за изваряване / консервиране на компоти/ ,си вързан със ,,Закона за акцизите'' и ,,Закона за виното и спиртните напитки''! Ако прочетеш Фнимателно горните, ще е необходимо проектиране / като за завод/, спазване на нужните отстояния, съгл. Наредба.... $$$ до достигане на заветния акт № 16 ...$$$. Като събереш целия набор документи и приложиш документи за казанЯ в родната таможня ще ти издадат един документ с много цифри и букви...
                                И тогаз можеш да пишеш, снимаш и се консултираш, щото след един трицифрен тел. може да ти се изсипят един бус неканени гости! И ... големи глоби и секвестиране на бакъра!
                                С най-добри чувства и ... умната!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X