Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Е то ако не стигнат картофите не пречи да се засади на по-малка площ, а останалото свободно място все ще му измислиш приложение...

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      На ръка, ще ги садя колеги, а за този трик с разрязването, вече ми казаха. Аз не искам да изкарвам милионите, а просто някакви пари, за да тръгнем с приятелката ми да учим, като старт за семестрите. На мен това ми е най-важното, а не че толкова много ми се занимава да садя картофи, просто първо разпитах дали ще мога да ги продам, и след това вече, взех да оправям всичко друго, да си изкарам парите за семестрите, защото на това тежко време, само това ми е надеждата. А цялата работа с картофа дойде така, че беше люцерна, трябваше да се изоре и да се засади 1 година с някакво друго насаждение, и така реших да са картофи, и след това пак люцерна. Картофите ще са само тази година, няма да се занимавам с този бизнес за вбъдеще. Първо нямам възможност, второ нямам време, само няколко месеца
      А дано, колега Насов, дано дано да е хубава!
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Миналата година беше слаба, най-вече смятам защото снегЪ затрупа суха земя и като се разтопи просто не попи достатъчно вода в земята. Тази година валя доста дъжд преди снегъ, а и го топи няколко пъти, после пак сняг. Демек земята вече е поела доста вода, а и при следващото топене /или няколко още / ще може да попие още. Освен това предишните 2 години бяха силни, та е нормално да има една слаба. Сега е ред на силната реколта. Без да претендирам да му разбирам чак толкоз, смятам да има доста повече продукция тази година. Стискам ти палци да съумееш да събереш за благородната си цел достатъчно парици!

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          И все пак ако беше обявил във форума, че търсиш семе преди да го купиш ми се струва, че щеше да намериш нещо много по-добро от това, което си купил и то много по-изгодно но... здраве да има и берекет...дано успееш. П.С. Ако не ти стигне семето ми пиши. Ще ти подаря колкото ти трябва и не се занимавай да режеш картофите, защото така им намаляваш и без това съмнителното качество. Реже се само елитен посевен материал.

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Това с реженето е доста рисково особено, ако се случат валежи скоро след като си ги посял , голяма част ще загният. Аз така опатих една година ...
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
              И все пак ако беше обявил във форума, че търсиш семе преди да го купиш ми се струва, че щеше да намериш нещо много по-добро от това, което си купил и то много по-изгодно но... здраве да има и берекет...дано успееш. П.С. Ако не ти стигне семето ми пиши. Ще ти подаря колкото ти трябва и не се занимавай да режеш картофите, защото така им намаляваш и без това съмнителното качество. Реже се само елитен посевен материал.
              То и аз искам да понасадя картофки, но не чак толкоз много и ще се радвам да кажете от къде да се снабдя с добро качество за посев. Лошото е, че още вали сняг, а като стопи тепърва има да чистя градината, а после ако изобщо някой се навие да си вкара трактора при мен, че е криво и много се лъзга, ще се оре. Та имам време бол.

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Благодаря, колеги! Преди малко ги отвих да видя как са клълновете, и ми харесват как вървят... Станли, много ти благодаря и дано не се стига до там да докупувам, но ако се наложи ще... не мога просто така да приема такива жестове, никой не ми е длъжен.
                Насов, аз правих сега зимно-пролетно оране, и да ти кажа въпреки, че беше изпръхнала почвата, много се хлъзга и трябва трактор с доста читави гуми...
                Пази душата си, не гумите!

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  То при мен има корени за вадене, чувам няма да искат да се пробват ако не съм ги махнал. Освен това има страничен наклон и като цяло е криво, та ако не е поизпръхнало бая и хубави гуми няма да помогнат. Все пак орачите тук се оказват предпазливи . А като беше сухо, било твърде сухо за оран... та ще видим, може да се наложи тази година само малка градинка и ръчно копане.

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Корени?! Ако са корени от дърво (дървета), задължително трябва да ги извадиш... кривят ралници, чупят, страшна работа... Ако са корени от разстения (насаждения) няма да има проблем при оран. А за наклона, ако е по дължина, няма да има проблем, но ако е по ширина, тогава вече сложна работа, само някое японче (кубота) или някое друго, малко тракторче, ще ти свърши работа.
                    Пази душата си, не гумите!

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Дървета, шипки и диви къпини... Като цяло има да си чопля. Наклона е страничен...

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        То и аз искам да понасадя картофки, но не чак толкоз много и ще се радвам да кажете от къде да се снабдя с добро качество за посев. Лошото е, че още вали сняг, а като стопи тепърва има да чистя градината, а после ако изобщо някой се навие да си вкара трактора при мен, че е криво и много се лъзга, ще се оре. Та имам време бол.
                        Като решиш да купуваш семе и уточниш колко ти е нивата ми пиши на лично ще измислим нещо. Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Насов, сложна работа е при теб... трябва да изчистиш, а на дърветата, ако са доста трябва да ги изкорениш (което най-лесно става със фадрома). Вече за страничният наклон, според мен само малогабаритен трактор трябва
                          Пази душата си, не гумите!

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Тя самата градина не е толкова наклонена, макар и да има страничен. Ще викна да я види тракториста и той ще си кажа. Обаче влизането и излизането от нея не са лесна задача за трактор. Фадрома забрави, ще ги вадя с лопата, кирка и може да ги дърпам с джипа ако се наложи. То има една фадрома, която работи на обект близо до нас, но ако се навие да влезе, ще си остане там... или ще идва верижен багер да я вади и полето на съседите ще стане на нищо. Сложна работа. Обмислям за догодина мотофреза или нещо подобно с малък размер, но да може и да оре, не само да фрезова. Обаче или са скъпи или са тъпи... та пак йок.

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Здравейте
                              Не е ли малко рано за кълнове по семената,по нашият край се сеят средата на април.Миналата година насяхме около 100 квадрата едно чувалче от 25 кг семе и все още имаме за ядене това са около 9 човека три семейства.На едната снимка е бати манекен с пръскачката пък аз съм с половината от стоката

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0128.jpg
Прегледи:1
Размер:208.1 КБ
ID:5454088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0134.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5454089Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0161.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5454090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0159.jpg
Прегледи:1
Размер:193.0 КБ
ID:5454091
                              ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                И на мен ми се струва рано, но тук има 1 педя сняг така и така... пък и още ще пада. 100 м2 и толкова картофи звучи супер, значи и аз няма да прескоча 100м2...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X