Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Колко да сме активни... Човекът започнал темата го няма никакъв - очевидно се е отчаял от картофопроизводството, човекът с 3153 мнения е banned незнам по каква причина, а останалите си имат също проблеми и не им е до споделяне на каквото и да било. Относно вадене с култиватор ще ти кажа само едно - това е несериозно. Има си машини и не е нужно да се измисля топлата вода отново. Пробвал съм преди години с нещо подобно и резултата беше над 50% неизвадени картофи и много нарязани картофи. Ако нещо те интересува питай.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Благодаря,ви за отговорите колеги.Въпросът ми е дали някой е имал и работил с такава-ето за това става въпрос http://www.youtube.com/watch?v=_J6IlQK2NjE .Аз си направих такава.Не съм я снимал по обясними причини,заради времето.Най - вероятно за големи производители,които обработват много декари това им звучи несериозно.Но аз смятам,че за моите 2-3 декара,максимум 5 тази технология за вадене ме удовлетворява.И както писа колегата Васил Петров,че сезона идва мен също ме интересува цената на семената за тази година.

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Първоначално публикуван от gizetu Преглед на мнение
        Благодаря,ви за отговорите колеги.Въпросът ми е дали някой е имал и работил с такава-ето за това става въпрос http://www.youtube.com/watch?v=_J6IlQK2NjE .Аз си направих такава.Не съм я снимал по обясними причини,заради времето.Най - вероятно за големи производители,които обработват много декари това им звучи несериозно.Но аз смятам,че за моите 2-3 декара,максимум 5 тази технология за вадене ме удовлетворява.И както писа колегата Васил Петров,че сезона идва мен също ме интересува цената на семената за тази година.
        Напълно достатъчна ти е за 5-10 декара. Достатъчна ти е и за сериозен фитнес.
        Доста сполучливо се ползват мотокултиваторите.
        Дори и за фрезоване, и за бразденето. Не само за ваденето.
        За оран са слаби естествено....

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Колеги не разбирам защо си говарите празни приказки!
          Защо не кажете нещо по въпроса с пълните складове с картофи и и зкупните цени от рода 200 лева тон?
          Защо всеки картофопроизводител чака момента да си изхвърли продукцията и тогава почва да се оплаква
          Поета е казал "не сме народ а м___а" !!!

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Ми аз хвърлих вече 18 тона Арнова,гледах ги до Ловеч.Тук в Добрич ги изкупуват на о,15 за кило,няма как да стане да гледам тази година при тоя внос.
            Mitsubishi Padjero 2, 2.5
            тел 0898-31-о8-41

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Колеги, не ви разбирам.
              Когато човек се захваща с нещо (макар и земеделие) трябва да знае ЗАЩО се захваща.
              Със земеделие (картофи) се започва или заради печалбата, или заради субсидиите или от любов към труда и земята.
              Който е произвел продукция трябва да е подсигурил някакъв пазар. Или поне да е предложил Непродаваемата продукция на хората ( и тук вкл. ).
              Такова нещо до сега не съм видял.
              1. Като толкова имате продукция (не измръзнала от грешка) , а редовна - ами предложете я на нас. Тук във форума ще се намерят купувачи.
              2. Като имате продукция - продавайте веднага след изваждането. Не чакайте цената да се вдигне, защото сте излъгани (както казвате).
              3. Преди да изхвърлите 18 тона (което не вярвам да е заради цената, а предполагам заради студовете) - пробвайте се на колеги да продадете на нормална цена.
              4. Ако имате за хвърляне - казвайте . Или казвайте цена която е ВЗАИМНО изгодна.
              Оплакването е "след дъжд качулка " .

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Ами маята себестойност излезе 0,23ст от Полша и Румъния с транспорт до Добрич 0,15 ст.Е аз аджеба за какво се блъсках?Сях и бостан 45дк ,семе на Сенжента ,копан,пръскане,труд себестойност 0,11ст от сирбия я внасяха на 4ст.
                Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                тел 0898-31-о8-41

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Предлагай на разумна цена. Не се стряскай от вноса. Предлагай тук с цена.
                  За цяла зима 18 тона щяха да са заминали на разумна цена.
                  Дано не греша, но така мисля .

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Колеги, не ви разбирам.
                    Когато човек се захваща с нещо (макар и земеделие) трябва да знае ЗАЩО се захваща.
                    Със земеделие (картофи) се започва или заради печалбата, или заради субсидиите или от любов към труда и земята.
                    Който е произвел продукция трябва да е подсигурил някакъв пазар. Или поне да е предложил Непродаваемата продукция на хората ( и тук вкл. ).
                    Такова нещо до сега не съм видял.
                    1. Като толкова имате продукция (не измръзнала от грешка) , а редовна - ами предложете я на нас. Тук във форума ще се намерят купувачи.
                    2. Като имате продукция - продавайте веднага след изваждането. Не чакайте цената да се вдигне, защото сте излъгани (както казвате).
                    3. Преди да изхвърлите 18 тона (което не вярвам да е заради цената, а предполагам заради студовете) - пробвайте се на колеги да продадете на нормална цена.
                    4. Ако имате за хвърляне - казвайте . Или казвайте цена която е ВЗАИМНО изгодна.
                    Оплакването е "след дъжд качулка " .
                    И аз нещо на те разбирам какво е взаимно изгодна цена- това в България го няма!
                    Кога картофа трябва да е по скъп есента или пролетта?
                    Тази година цената от септември до сега е една от 20 до 25 ст, аз след месец ги хвърлям но на тази цена не продавам.
                    На търговците цените са им 70-80ст. Това е и когато нашите цени са 20ст. и когато са 50 ст.
                    Твоето изказване ми звучи повече като на търговец отколкото на производител.
                    Във момента имам 100 тона а около мен има още 5-6 хил тона как да ги продаваме като никой не ги иска защото вносните идвали тук на цена 15-20 ст.

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                      И аз нещо на те разбирам какво е взаимно изгодна цена- това в България го няма!
                      Кога картофа трябва да е по скъп есента или пролетта?
                      Тази година цената от септември до сега е една от 20 до 25 ст, аз след месец ги хвърлям но на тази цена не продавам.
                      На търговците цените са им 70-80ст. Това е и когато нашите цени са 20ст. и когато са 50 ст.
                      Твоето изказване ми звучи повече като на търговец отколкото на производител.
                      Във момента имам 100 тона а около мен има още 5-6 хил тона как да ги продаваме като никой не ги иска защото вносните идвали тук на цена 15-20 ст.
                      Колко още има да видиш.... разбирай да патиш.
                      Не ме разбирай като не искаш... не съм търговец. ПАТИЛ СЪМ (хвърлял съм десетки тонове).
                      И това е била най-голямата глупост.
                      Опитвам се да ви я кажа на готово - не ставайте глупави.
                      Дали ще ме чуете - ваша работа.
                      Аз предложение за количество, сорт и цена никъде не съм видял.
                      И цена 25 ст/кг не съм казал НИКЪДЕ.
                      Тук в Пловдив производители (не вносители) продават на 50 ст/кг. И продават.....

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        На пазара в Пловдив може!
                        Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                        тел 0898-31-о8-41

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                          И аз нещо на те разбирам какво е взаимно изгодна цена- това в България го няма!
                          Кога картофа трябва да е по скъп есента или пролетта?
                          Тази година цената от септември до сега е една от 20 до 25 ст, аз след месец ги хвърлям но на тази цена не продавам.
                          На търговците цените са им 70-80ст. Това е и когато нашите цени са 20ст. и когато са 50 ст.
                          Твоето изказване ми звучи повече като на търговец отколкото на производител.
                          Във момента имам 100 тона а около мен има още 5-6 хил тона как да ги продаваме като никой не ги иска защото вносните идвали тук на цена 15-20 ст.
                          Щом си готов да изхвърлиш едни 20000лв на боклука значи че или блъфираш или имаш пари в изобилие (в което се съмнявам). Не вярвам заради един инат да направиш такова нещо. Това е пазар и конкуренцията е жестока. Тази година сме почти на загуба ако не броим субсидията, но и донякъде сами си правим лошо. Миналата година беше доста скъп картофа и в резултат площите с картоф се увеличиха поне 2-3 пъти и хора, които никога не са се занимавали с картофопроизводство се втурнаха да садят картофи с надежда за лесна печалба. Да ама не. Резултата - много и евтин внос и залежала българска стока по складовете. В момента и при нас има много непродаден картоф и търговците ни извиват ръцете както си искат. Изводът е че сами сме си виновни. След като не можем да произведем по-евтина и по-качествена стока отпадаме от пазара.

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
                            Щом си готов да изхвърлиш едни 20000лв на боклука значи че или блъфираш или имаш пари в изобилие (в което се съмнявам). Не вярвам заради един инат да направиш такова нещо. Това е пазар и конкуренцията е жестока. Тази година сме почти на загуба ако не броим субсидията, но и донякъде сами си правим лошо. Миналата година беше доста скъп картофа и в резултат площите с картоф се увеличиха поне 2-3 пъти и хора, които никога не са се занимавали с картофопроизводство се втурнаха да садят картофи с надежда за лесна печалба. Да ама не. Резултата - много и евтин внос и залежала българска стока по складовете. В момента и при нас има много непродаден картоф и търговците ни извиват ръцете както си искат. Изводът е че сами сме си виновни. След като не можем да произведем по-евтина и по-качествена стока отпадаме от пазара.
                            Подкрепям!Освен липса на печалба, за съжаление, на определен етап от дадено производство, може да се стигне до ситуация изразяваща се в "минимализиране на загубите". Има го при всеки вид бизнес, но много по-често в земеделието.Ситуацията се изразява в невъзможност производителя да продава под определена цена и нежелание потребителя да купува на тази цена.Ако трайността на стоката е по-малка от ината на производителя и безпаричието на потребителя, може да се стигне и до изхвърляне на боклука. Извинете ме за теорията, ама тия работи не ги откриваме ние.

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Аз няма да ги дам и ще ги хвърля,имам още 50 тона.
                              Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                              тел 0898-31-о8-41

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Първоначално публикуван от ledenia1973 Преглед на мнение
                                Аз няма да ги дам и ще ги хвърля,имам още 50 тона.
                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Колко още има да видиш.... разбирай да патиш.
                                ПАТИЛ СЪМ (хвърлял съм десетки тонове).
                                И това е била най-голямата глупост.
                                Опитвам се да ви я кажа на готово - не ставайте глупави.
                                Дали ще ме чуете - ваша работа.
                                Аз предложение за количество, сорт и цена никъде не съм видял.
                                И цена 25 ст/кг не съм казал НИКЪДЕ.
                                Ще се повторя и допълня с една поговорка:
                                Акъл дохода, ама кого находа (родопска) Акълът идва, ама късно.....
                                Освен това - и аз не ти вярвам. Нещо ни пързаляш ОЩЕ - 50 тона .... сигурно са измръзнали.
                                Или не знаеш какво е 50 тона? (1200 броя чували пълни с картофи....)
                                Но щом не ти се споделя ..... после да не кажеш " що не казахте ....?"
                                НЕ се обиждай за прямотата.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X