Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Първоначално публикуван от ivanov_ins Преглед на мнение
    здравейте тази година за първа година сях някой друг декър картофи АГАТА ще може ли помощ при нужда. ПРОБЛЕМ ЛИ ЩЕ Е АКО ГИ НАПРЪСКАМ С ЗЕНКОР СЛЕД КАТО Е ВАЛЯЛО?
    Не е проблем да пръскаш със Зенкор преди поникване даже е по-добре да има влажност на почвата стига да не превишиш 100г/дка, защото може да имаш леко забавяне на растежа и пожълтяване на песъкливи почви. Ако е след поникване трябва да внимаваш още повече с дозата.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Здравейте
      В събота вече купих картофи за ядене от пазара.Тези който ги отгледахме вече ги изядохме.Друго е човек да си отгледа за себе си и да не дава по 0.70 ст.за кг.
      ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Здравейте, колеги! Да ви се оплача - много лошо време (както се вижда), обърка ми животеца... края на февруари слънце, слънце... а сега дъжд и студ. Още не съм насадил картофите, а клънките вече са по 3-4 см. Дано не ги ороня при садането, защото много ги забавих, а имах други планове, но хората са го казали "предварителни сметки не се правят...). Стискайте ми палци тук до 1 седмица да ги насадя, защото това време хич не е благоприятно
        Пази душата си, не гумите!

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Здравейте
          Днеска с бати насяхме картофите за лично ползване.25 кг.от сорта Арнова излязоха на нашето място 12 реда.Сложихме и тор от тази комбинираната и една против попово прасе.Един братовчет каза,че имало някъкъв почвен хербецид който се пръскал до третият ден и не излизала трева,ако може да ми кажете някъкво име на такъв препарат.
          Благодаря Ви предварително.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0203.jpg
Прегледи:1
Размер:243.0 КБ
ID:5473605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0204.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5473606Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0206.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5473607
          ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Здравей аз ползвам Пендиган 330 ек вече три години и съм доволен от резултата.С него пръскам и арпаджика и царевицата след засяване.

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Колеги насадих едни картофи около 10 дк преди месец но почвата е много студена и поне още 10 дена няма да поникнат, а плевелите напират с пълна пара. Някой от вас пробвал ли е когато нее поникнал картофа да пръска с някой по силен препарат който не е регистриран за картофи примерно Реглон форте или 24Д или нещо подобно. Благодаря предварително!

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Е какви са тези картофи че не поникват. Ние насяхме около половин дка картофи на 12 март и вече три пъти съм ги загрибвал за да не ги попари слана. За пръскане за трева не знам препарат, но виж как са картофите в почвата.

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                  Колеги насадих едни картофи около 10 дк преди месец но почвата е много студена и поне още 10 дена няма да поникнат, а плевелите напират с пълна пара. Някой от вас пробвал ли е когато нее поникнал картофа да пръска с някой по силен препарат който не е регистриран за картофи примерно Реглон форте или 24Д или нещо подобно. Благодаря предварително!
                  Ами, не е необходимо да се пробва, ефекта ще е нулев.Макар, че единия е тотален, а другия селективен и двата са вегетационни, т.е. за да действат трябва да се поемат в максимална степен от растенията срещу които се прилагат. По принцип, фирмите са заинтересовани да регистрират продуктите си за максимално повече култури и никоя не би пропуснала да го направи, ако има ефект.Обратното, никоя фирма не би рискувала да компрометира продукта си, като го регистрира за нещо за което е сигурна, че резултата ще е незадоволителен.
                  Последно редактирано от emil5koff; 26-04-13, 22:28.

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Въпросът ми е от любопитство. Изчетох цялата тема с голям интерес. Картофи отглеждам за лична консумация около 100 корена.

                    Каква е технологията за производство на картофеното семе?

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Здравейте, имам нужда от съвет от някои по опитен. Ранна пролет за втори път ще сеем картофи, миналата година бяхме сложили Агата и Арнова, от агатата сме много доволни,но другия сорт нещо не ни хареса. Та сега искаме да опитаме някои друг ранен сорт освен Агата. Дайте съвет.Препоръчаха ми Алмера,някои работил ли го е ? Мислех за Санте, но напоследък много хора се оплакват.

                      Коментар


                      • Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Здравейте, ще ви ставам колежка, досега отглеждах сладка царевица, но реших да сменя културата и да садя картоф. Знам, че е доста по-скъпа култура от сладката царевица за отглеждане, но се надявам и да е по-доходна. Решила съм да садя сорт Марабел 7 декара, но не знам дали е подходящ за нашите климатични условия, защото разбрах, че е средно ранен сорт. Аз се намирам във Врачанско, искам да помоля разбиращите в този форум за мнение дали е подходящ и дали изобщо при нас е удачно да се отглеждат картофи.
                        Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят.

                        Мястото ми е над река, почвата е песъклива и рохкава, не е обработвана повече от 10 години. Решила съм да не купувам скъпи семена, защото ме е страх да не се заглобя, понеже още нямам опит. Намерих семена от село Алино (Самоковско), сорт Марабел, клас Б, човека се казва Райко Чифлиджанов. Някой имали наблюдения за предлаганите от тях семена?
                        Последно редактирано от STROIL; 25-01-14, 19:29. Причина: сливане

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Няма значение какъв е сорта,ако имаш подготовка за поливане.Щом 10 години не е работено мястото ще е бъкано с телен червй,имай го в предвид.

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                            Няма значение какъв е сорта,ако имаш подготовка за поливане.Щом 10 години не е работено мястото ще е бъкано с телен червй,имай го в предвид.
                            Благодаря ти за отговора, това за теления червей сигурно ли е? Доколкото разбрах, ще трябва задължително да третирам с препарат. Можеш ли да ми кажеш кой е най-добър и кога да го внеса?

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Ние гледахме първите години по 5-6 дка картоф. Но почети всичко при нас беше ръчен труд. От там идваха много разходите ни и последните години не излизаха сметките. Колорадския бръмбар също е проблем. Имаше един хубав препарат, но го спряха от продажба и за момента не сме слували на ефикасен препарат. Наблюденията са ми че трябва всичко да е механизирано за да излезе някаква печалва. И най-важното е пазара. Щото последните години той е спънката. Почнахме с 5-6 дка зеленчици преди 15-16 години, бяхме стигнали до 20дка и сега сме на 6 дка отново. Даже се замисляме от другата година да остане само наща градина от 3 дка и да си търсим друго препитание. Сестра ми вече почна друга работа, майка ми се поболя от тази работа и я трудоустроиха с нищожна пенсия и баща ми не е в цветущо здраве.

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                И свините колеги и свините, преди няколко години за моите картофи най-голямата тревога бяха свините, щом спях на джипа на тавана всяка вечер и докато при самозащита не очистих едно не се мирнаха, няколко свини за вечер могат да съсипят половин един декар, ако идват седмица докато се усетите и вече сте за оплакване...

                                Имам приятели които слагат кучета, машинки, миризми и жива охрана и пак борбата е неравностойна, винаги в полза на черните дяволи
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X