Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    ние имаме проблем с поникването на едно семената .Сорт РОЯЛ .миналата година го садихме клас елит и мн.сме доволни.Питахме вносителя,,Карагьозови,,дали може да оставим семе за следваща година и той каза ,че може проста става класА половината имат листа ,а др половина вместо кълнове и листа направо връзва картофчета в земята.Някой ако знае или се е зблъсквал с подобно нещо моля споделете на какво се дължи

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Първоначално публикуван от mirea Преглед на мнение
      за телен червей ползваме ,,САНТАНА,,много е ефикасно също и за нематоди ,попово прасе и въобще за всякъкви гъдини в почвата
      много отровно ползва се с маска и ръкавици.Прахообразно подобно на сол самоче розово.Разхода на дк.е около килограм.Слагасе в буркаче с надупкана капачка и буквално се соли върху всеки картоф при сеитба
      Здравейте
      Исках да пиша по рано но бях зает.Точно това Сантана ползвахме тази година по начина който казвате може би през август ще покажа резултата.
      ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Действието е 3 месеца

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Първоначално публикуван от mirea Преглед на мнение
          ние имаме проблем с поникването на едно семената .Сорт РОЯЛ .миналата година го садихме клас елит и мн.сме доволни.Питахме вносителя,,Карагьозови,,дали може да оставим семе за следваща година и той каза ,че може проста става класА половината имат листа ,а др половина вместо кълнове и листа направо връзва картофчета в земята.Някой ако знае или се е зблъсквал с подобно нещо моля споделете на какво се дължи
          Ако сте под 700м надморска височина не може да ползвате собствени семена за следващата година, защото се овирусяват и не стават за семе.

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
            Здравейте
            Исках да пиша по рано но бях зает.Точно това Сантана ползвахме тази година по начина който казвате може би през август ще покажа резултата.
            Здравейте
            Ето го резултата много слабо без дъжд и в кладенеца няма вода но колкото толкова
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150816_125322.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5675977
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150816_125330.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5675978
            не знам защо са обърнати снимките и как да ги редактирам при мен се виждат нормално.
            Десет касетки една има в колата.
            ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

            Коментар


            • Здравейте картофопроизводители,като всички вас то и аз реших тази пролет да сложа някое друго картофче в земяте. купих си семе Агата от самоковско приготвих си почвата както трябва засадих ги,запечатих за тревата със стомп нов след 30 дена тесане,след още 10 дена пръскане със ранго за житни плевели,обреване цъфна като майска роза и когато реших,че е време да припечеля сами вижте резултата,трагедия ...Идеята ми е ако някой се е сблъсквал с такова поражение нека пише

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151203_16_48_41_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5694152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151203_16_48_56_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5694153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151203_16_49_18_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5694154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151203_16_49_42_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5694155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20151203_16_50_01_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5694156

              само да кажа,че такава е 60% от продукцията
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-12-15, 08:28.

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Тази година семе сурая, и съм много доволен.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:041.jpg
Прегледи:1
Размер:169.3 КБ
ID:5694257

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Здравейте момчета нов съм във зеленчукопроизводството и като цяло ми трябва съвет.Какъв сорт картофи да сея,от Добрич съм кой е най подходящия сорт за надморската височина на нашия край.Със какви препарати да се боря с/у къртици,телен червей,болести и всякакви такива.Благодаря предварително

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Първоначално публикуван от todivv Преглед на мнение
                    запечатих за тревата със стомп нов
                    Приличат на поражения от ларви. Ако теренът преди това е бил необработваем/трева, вероятно има много такива гадини в почвата и трябва да се третира самата почва с препарати (не знам имена)

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Последно редактирано от emil5koff; 07-12-15, 20:27.

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Първоначално публикуван от todivv Преглед на мнение
                        Здравейте картофопроизводители,като всички вас то и аз реших тази пролет да сложа някое друго картофче в земяте. купих си семе Агата от самоковско приготвих си почвата както трябва засадих ги,запечатих за тревата със стомп нов след 30 дена тесане,след още 10 дена пръскане със ранго за житни плевели,обреване цъфна като майска роза и когато реших,че е време да припечеля сами вижте резултата,трагедия ...Идеята ми е ако някой се е сблъсквал с такова поражение нека пише

                        [ATTACH=CONFIG]841646[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]841647[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]841648[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]841649[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]841650[/ATTACH]

                        само да кажа,че такава е 60% от продукцията
                        Снимките, макар и добри, не дават много точна представа за естеството на повредата...Въпреки това, бих рискувал и заложил на повреда в резултат на нагризвания от нощенки... Би трябвало да има поражения на които не си обърнал внимание и по надземната листна маса...виж това http://nivabg.com/tips/ikonomicheski...kartofite--47/

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Първоначално публикуван от todivv Преглед на мнение
                          Идеята ми е ако някой се е сблъсквал с такова поражение нека пише
                          Не прилича на телени червеи. При мен има подобни поражения от голите охлюви, защото поливам обилно и бързо се размножиха. Догодина ще трябва да се боря и с тях. Не съм сигурен обаче, че това е от същия причинител. Поражения като на втората снимка съм виждал при един роднина. При него вредителят е поповото прасе, което нанася и още по-сериозни повреди - често остава само кората на картофа. Просто 2 предположения от мен.

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение
                            Не прилича на телени червеи. При мен има подобни поражения от голите охлюви, защото поливам обилно и бързо се размножиха. Догодина ще трябва да се боря и с тях. Не съм сигурен обаче, че това е от същия причинител. Поражения като на втората снимка съм виждал при един роднина. При него вредителят е поповото прасе, което нанася и още по-сериозни повреди - често остава само кората на картофа. Просто 2 предположения от мен.
                            Точно втората снимка е тази която ме кара да се колебая...малко прилича на фома, но причинителят при нея е почвен патоген и може да се е развил вторично навлизайки през вече направените нагризванията...а и е по характерен при съхранение на клубените...почти на 90 % съм сигурен, че става въпрос за нагризвания от ларви на нощенки

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Отворил съм страницата преди да постнеш предходния си пост. Не мога да коментирам нощенките, защото не са проблем при мен и нямам преки наблюдения. Обърнах внимание на втората снимка заради размерите на нагризванията (пренебрегвам другите проблеми), които не са характерни за голите охлюви. Поповите прасета са специфичен случай, а и се забелязват, така че колегата ще знае дали въобще ги има при него. Така че, да, твоето предположение вероятно е по-близо до истината.

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                                Въпреки това, бих рискувал и заложил на повреда в резултат на нагризвания от нощенки... Би трябвало да има поражения на които не си обърнал внимание и по надземната листна маса...виж това http://nivabg.com/tips/ikonomicheski...kartofite--47/
                                Ако няма нагризани листа, тогава са ларви на майски бръмбар, те гризат само корени. Ако се прекопае почвата май-юни се виждат. Препарати срещу телен червей им действат донякъде, иначе борбата трае няколко години...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X