Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Благодаря за отговора и успешна година на всички.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Здравейте
      Вчера си взех един чувал 25 кг. Арнова холандски за лични нужди.Човекът пита за какво ти трябват да готвене или за пражене,и в зависимост от това ти продават картофи.
      ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Аз искам да са сладки и да стават меки. И при печене и при пържене. Последните години попаднах само на едни такива, от Гемел био ала бала, но са супер скъпи, а и продуктите на гемел не съм им фен. Някой знае ли, какъв им е сорта или такъв сорт кой е?

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Марабел или Агата пробвал ли си ?
          Мисля, че трябва да търсиш сортове с ниско съдържание на сухо вещество .
          gsm - 0899388807

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Реално нивга не съм садил картофи. А като ги купувам да ги ям, нямам идея за сорт. Реално моеш да ми сложиш и 10 вида пред мен и няма шанс да позная кой къф е. Съответно нямам идея дали съм ял Марабел и Агата, сигурно съм без да знам. Ще си закупя едни от тя на гемел и ще ги пробвам, ако са каквито бяха миналата година ще пусна снимка да кажете сорт, ако може да се познае така. Поне преди бяха постоянно еднакви...

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              ми разходи се из пазарите и търси сорт Марабел , сготви си ги и сам ще прецениш дали това е твоят сорт , лично за мене това е един от най вкусните сортове, и най търсеният от клиентите ми .
              gsm - 0899388807

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Ок, гледам снимки в гугъла за марбел и изглеждат като тези, за които и аз говоря или подобни. Като цяло, до колкото се ориентирам по снимките, точно такива картофи обичам и аз и гледам да купувам, но не са постоянно такива. С тънка кора и гладки, светли. Стават сладки и меки и относително бързо, понякога доста бързо. Не знам дали се ориентирам достатъчно, щото пише и агриа и други сортове по снимките, но ще пробвам и по пазарите. Може просто да взема 2-3 сорта и да ги разделя при сеенето на групи. То за сега трябва да приготвя почвата, щото още е бая кално, имам да чистя доста, а времето си тече. Като бонус земята не е обработвана от години, та хептен не знам как ще стане...

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                  Марабел или Агата пробвал ли си ?
                  Мисля, че трябва да търсиш сортове с ниско съдържание на сухо вещество .
                  С ниско съдържание на сухо вещество?! Това какво трябва да значи?

                  Пишете си врели-некипели.
                  ТЛК 80 4,2ТД-95г

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Аз като лаик сякаш го разбирам колегата. Или поне разбирам, че иска да каже нишесте или да не са хлебни. Ясно ми е, че при картофите не е правилно да се говори така, но като не знаеш термините, все някак го казваш. В крайна сметка не знам и аз що за сорт искам... освен на вкус.

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Сухото вещество или скорбялата в картофите прави вкуса, колкото повече, толкова повече.
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                        Сухото вещество или скорбялата в картофите прави вкуса, колкото повече, толкова повече.
                        Колега сортовете с високо съдържание на сухо вещество са най подходящи за чипс тъй като запазват твърдост при пържене /и варене/, те за това фирмите за чипс като взимат картофи първо това гледат, освен това издържат повече на съхранение.
                        А това, че повече сухо вещество = по вкусно , никак не съм съгласен, но не ми се спори .
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Та какво придава вкуса на картофите? Ей така го кажи, без да спорим, щом не ти се спори.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Ми те картофите не са само скорбяла и вода, има мн други елементи целулоза, захари, пектинови в-ва, органични киселини, минерални в-ва и т.н. и т.н. всички тези неща имат влияние върху вкуса, в случая е по скоро въпрос на баланс м-ду различните елементи, а не на количество.
                            И като пример веднага ти давам Марабел и Агата са с ниско съдържание на сухо в-во, но според повечето хора са по вкусни от Агрия която е с високо.
                            gsm - 0899388807

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Объркахте ме тотално. Ще сея начи Марабел Агата и Агрия за да си съставя собствено мнение. Ако стигна до сеитба изобщо .

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                здравейте тази година за първа година сях някой друг декър картофи АГАТА ще може ли помощ при нужда. ПРОБЛЕМ ЛИ ЩЕ Е АКО ГИ НАПРЪСКАМ С ЗЕНКОР СЛЕД КАТО Е ВАЛЯЛО?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X