Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ivangeorgiev4524 Преглед на мнение

    Благодаря ,но пише ,че е 10 mm , а аз премерих ,че е 8 ?
    Твоя китаец явно не е от масовите. Което не пречи да му намериш глава като свят. Ей я и на М8 същата, явно има и двата варианта https://garden-max.eu/bg/pregled-na-...5b-m8-electric
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • около 400 кинта струваше в практикер ,но доста добре се справя с всичко . Двутактова е и влиза в бая обороти ,предполагам на това се дължи така лесно да чупи новите глави... Тази глава я дават за електрически тример , електричките вдигат ли оборотите на двутактовите машини ?

      Коментар


      • Дават я, защото явно електричките се с М8. Твоята защо не е М10 само китаеца знае. Ма за 400 кинта ще да е някакво чудо на техниката, моята е за 160 и е 52 см3. Я покажи твоята, че ме заинтригува.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
          Имам нужда от съвет.Купих 20-та година моторна коса ,разглобяема МТД BC SMART 43,но след две връщания за счупен двигател (няма и на резервоар бензин) и изтече гаранцията и двигателя пак се счупи.Имах съмнения в маслото,но го купих заедно с косата.Явно имат някакъв проблем с този двигател защото признаците са едни и същи и след като го разглобих се оказа,че биелата сериозно е прегряла в лагера на коляновия вал и лагера е затегнал и разбит,а лагера на буталото си е здрав и омаслен,както и лагерите на коляновия вал са си здрави.Виждам,че се продават резервни биели с колянов вал и само двигатели.
          Колебая се дали да и правя ремонт,дали да взема нов двигател,нова подобна коса (китаец),за да я ползвам за части или да я изхвърлям и да си купя Щил ?
          Смених колянов вал и гарнитурите,общо към 40 лева с доставката и запали,че даже и работи ,изгорих половин литър бензин и се държи добре за сега

          Коментар


          • Не знам защо ги опявате толкова тия шпули на Хускварна. Имам такава, но я ползвах само веднъж. Много трудно ми се разглобява да навия нова корда.
            Предпочитам шпулите, дето не се разглобяват за да се навие корда и ползвам такава втора година. Много по-удобна е и бързо става смяната на кордата,
            Имам и алуминиева и я пробвах няколко пъти, И с нея се налага честа смяна на кордата и не ме устройва.
            Жилави треви кося.
            Колкото до двигателя, и аз строших оригиналния 52 кубиков и купих нов уж 78 кубика брандиран "Кавказ 78".
            С него си личи, че има повече мощност и няма нужда от много газ.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Кося с предпазител.

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              махането на предпазителя позволява работа с по-дълга корда, но трябва да си със високи здрави обувки и дебел панталон, че инче боли много

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Аз бацам с предпазител и ботуши. Жега, не жега, така са ми най-добре защитени краката. Иначе всичко се набива с трева и прахоляк, понякога кордата вдига и дребни камъчета. На главата слагам решетест шлем подобен на завръчните. Има ги в практикер и не са скъпи. Преди носех очила, но се запотяват.

          • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Не знам защо ги опявате толкова тия шпули на Хускварна. Имам такава, но я ползвах само веднъж. Много трудно ми се разглобява да навия нова корда.
            Предпочитам шпулите, дето не се разглобяват за да се навие корда и ползвам такава втора година. Много по-удобна е и бързо става смяната на кордата,
            Имам и алуминиева и я пробвах няколко пъти, И с нея се налага честа смяна на кордата и не ме устройва.
            Жилави треви кося.
            Колкото до двигателя, и аз строших оригиналния 52 кубиков и купих нов уж 78 кубика брандиран "Кавказ 78".
            С него си личи, че има повече мощност и няма нужда от много газ.
            Може ли да ми дадете линк към такава шпула ?

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Линковете са забранени, но пишете в Гого "Автоматична шпула без разглобяване".
              Даже моята е с метално капаче отдолу на врътката за навиване, за да не се износва, като се подчуква по терена. Не помня марката.
              Вероятно Райдър беше, но не съм сигурен.
              Като се свърши кордата, просто промушваш новата и навиваш. Без да я разглобяваш.
              Изключително удобно.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Такава си взе приятел преди 1-2 години. Като замисъл била супер, но изпълнението много зле и я изхвърли. Взе си Хускварната която ползвам и аз.

          • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Не знам защо ги опявате толкова тия шпули на Хускварна. Имам такава, но я ползвах само веднъж. Много трудно ми се разглобява да навия нова корда.
            Предпочитам шпулите, дето не се разглобяват за да се навие корда и ползвам такава втора година. Много по-удобна е и бързо става смяната на кордата,
            Имам и алуминиева и я пробвах няколко пъти, И с нея се налага честа смяна на кордата и не ме устройва.
            Жилави треви кося.
            Колкото до двигателя, и аз строших оригиналния 52 кубиков и купих нов уж 78 кубика брандиран "Кавказ 78".
            С него си личи, че има повече мощност и няма нужда от много газ.
            Ми навива си се много лесно кордата, сравнено с оригиналната китайска си е на светлинни години. Изкара 7-8 години поне, накрая се скъса самата пластмаса от жуленето по камъни. Аз съм повече от доволен. Дай снимка на твоята да я видим.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Оригиналната китайска ми изкара едно косене. Кося около декар и половина. Кекава работа.
              Хеле па с подсилена корда квадрат 3мм. Вероятно става само за моравка с райграс и тънка корда.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Именно затова си купих Хускварна.

          • Днес косих на една баба в селото ,с нейната коса, някаква MTD. Първоначално добри впечатления , лекичка , не много шумна , но след косенето ( около 1,5 часа) , като се тупна по краката и все едно вибрира желязо в мен . Много странно чувство , не знам дали от самра, който не беше много удобен или самата машина вибрира някак странно , но нервната ми система се беше “бъгнала” за 10-а минути
            Следващия път ще пробвам с моя самар .
            Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 26-05-23, 06:47.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Пробвай и с ръкавици на ръцете. Това е против вибрациите. И моята на агромаркет има едва забележими вибрации. С резачката също ползвам ръкавици - кожени работни ръкавици.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Аз си взех антивибрационни ръкавици, преди косях с обикновени. Никога без ръкавици, после е доста кофти.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Аз с косата на Агромаркет , нямам никакви проблеми ,дори и след 2 часа работа , само с тази усетих това странно нещо , но ще я пробвам следващия път с ръкавици , даже имам антивибрационни

          • Ванка , между двигателя и пръта има тампон които явно е прецакан , и затова усещаш повече вибрации.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Странното е , че докато работих, не усетих вибрация, после осъзнах , че е имало нещо .

          • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Не знам защо ги опявате толкова тия шпули на Хускварна. Имам такава, но я ползвах само веднъж. Много трудно ми се разглобява да навия нова корда.
            Предпочитам шпулите, дето не се разглобяват за да се навие корда и ползвам такава втора година. Много по-удобна е и бързо става смяната на кордата,
            Имам и алуминиева и я пробвах няколко пъти, И с нея се налага честа смяна на кордата и не ме устройва.
            Жилави треви кося.
            Колкото до двигателя, и аз строших оригиналния 52 кубиков и купих нов уж 78 кубика брандиран "Кавказ 78".
            С него си личи, че има повече мощност и няма нужда от много газ.
            Не си и свикнал, имам T35 и Easy load и определено предпочитам първата, сменям кордата за 30 секунди. Тези мързеливите ако ти е крива кордата не минава лесно в улея, а кордата винаги е крива, защото е навита.

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Изправям десетина санта, колкото да мине, издърпвам, изравнявам краищата и навивам.

          • Ето моя китаец с втория мотор и втората автоматична шпула.
            Първата беше наистина кекава. Пластмасата на бутона се износи и се налагаше да навивам кордата с върховете на една лозарска ножица. А и се покъсаха отворите за кордата.
            Сегашната я ползвам втора година, но е с метално капаче на бутона и с алуминиеви вложки на отворите за кордата.
            Днес пак косих.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-05-27_19-44-46-958.jpg
Прегледи:282
Размер:555.3 КБ
ID:6925196


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-05-27_19-44-46-742.jpg
Прегледи:290
Размер:639.7 КБ
ID:6925197
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • Някой има ли впечатление от Лидълската моторна коса pbs 2d4 ?
              ето я

              https://www.lidl.de/p/parkside-benzi...-ps/p100345416

              https://of-import.com/benzinov-trimer-parkside-3-v-1


              Дали е кекава или е 'нормален' държелив китаец ?
              Как са вибрациите?

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Малко е слабичка - 42 кубика, и 1,8 коня. Ако има 52 куб, версия и 2,5 коня, е за предпочитане.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X