Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    От произвежданите в България харесвам най-много Старобърно, излиза от Стара Загора.

    Новата мода с Жатецки хмел беше с доста противоречив резултат - с първите 2 бири реших, че съм се прецакал, като съм платил повече, а получавам Пиринско (застъпиха ми се двете марки). На следващите бири усетих послевкус на хмел и докато свърши касата, се радвах на това усещане.

    А от крафт бирите, най-много ми допадат видовете Бостън Ред Ейл и IPA. Лошото е, че след такива с истински съставки, всяко индустриално пиво бледнее и не доставя удоволствие. Поне два дни помня вкуса им. Добре, че няма кой да ми дава редовно.
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • От: За бирата

      Аз за огромно щастие съм в Бърно.Тук бира много,има и калпава,но болшинството е отлична.Лично на мен най ми допадна Литовел.Не знам има ли я в България,ако да ,силно я препоръчвам.Поне 5 вида съм опитал,13-ката ми е любима.Странно но Жатецка гъска няма в магазините,да не е нещо побългарено?

      Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: За бирата

        Съчувствам ти ,тежко е с индустриална бира от пластмаса!Аз я отказах !Само консерва ,стъкло или бяло вино студено и само привечер!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: За бирата

          Ако на мен съчувствате, няма нужда.
          Купувам само по класическия метод - 0.5л стъклени бутилки, на по каса. Имам си хладилник само за напитките (и сушене на мезета). Под 5 охладени бутилки съм нервен.

          А бирите от приятели вземам в пластмаса, също по 0.5л - в домашни условия така успяват да я бутилират. Докато заедно съберем бутилки с тапи (swing-top)... и се хвана да си правя сам.
          Човек се учи докато е прост!

          Коментар


          • От: За бирата

            Херман Мюлер, алуминиева консерва-много лека, пивка и ароматна. Полска, намирам я в Лайф единствено, цена около лев.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • От: За бирата

              Много приятно очарован съм от Pale Ale на Гларус. Много добра бира. Цената и също е добра, но от всички бири продавани в България (вкл. и чужди) едва ли има 2-3 по добри.
              Синия Efes Pilsen Кен също е много добър.

              Коментар


              • От: За бирата

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_134959.jpg
Прегледи:1
Размер:510.2 КБ
ID:5818531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_130602.jpg
Прегледи:1
Размер:542.6 КБ
ID:5818532
                Много добра датска бира...

                Коментар


                • От: За бирата

                  Пробвах новите епруветки 330мл IPA на Загорка.Става,приятно нагарча и мирише на хмел.Цената (1.20лв ) не ми харесва.
                  Честно,завиждам ви пловдивчани и пазарджиклий,че можете да си купувате истинска жива бира
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    А на мен аромата на хмел изобщо не ми харесва.

                    Да-вкусът се вяъзпитава, и явно моят съм го възпитал грешно, според модните тенденции.

                    Аз си харесвам леките бири, с малко алкохол и възможно по-малко газировка. Не съвсем да я няма разбиора се, но многото газ не ми епо вкуса.
                    Та си пия пиринското, по 2,3 мегатона всяка вечер, и ми е много кеф.ю
                    И никаква царевица не ме впечатлява, нито тикви, нито даже и чисти лайна от супер дог териер хънтер да има вътре. За мен важното е да ми е вкусно като я пия, и леките бири са ми точно каквото харесвам.

                    Ама били евтини, и я няма гъзарията-не ме ебе ни най малко...
                    А глава да ме е боляла от бира имам само няколко случая, от Загорка, и то преди много години. А може и да не е било от загорката, де да знам.
                    Иначе бира мога до пръсване, ама няма да ме боли глава, нито ще съм махмурклия сутринта. То от вода какъв махмурлук...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      И аз пробвах IPA, ама дразни - рекламира се като "английска", но явно английска бира с българска вода не става.
                      Жатецкото е добро, обаче що трябва да слагат "хмел" и "екстртакт от хмел"? Малко ли им е хмела, или е химия ...
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Сега прочетох, че пиринското се прави в Гърция. Верно ли е?
                        Аз такова не съм пил откакто кеновете ги правят в Сърбия.
                        Ако искам гръцко пиво, ще пия Вергина
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]993337[/ATTACH]


                          Едорса току що ме зареди
                          Ще тествам още довечерът

                          Като за българска бира биват.
                          Светлото и бялото особено.

                          Сега остава едорса да сподели къде ги има извън Лом
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                            Сега прочетох, че пиринското се прави в Гърция. Верно ли е?
                            Аз такова не съм пил откакто кеновете ги правят в Сърбия.
                            Ако искам гръцко пиво, ще пия Вергина
                            В момента имам само такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190630_184333.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5818602...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190731_201503.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5818603...
                            Последно редактирано от aldr; 31-07-19, 19:51.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Наздраве
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Аз от години пия само Шуменско бомбичка,не разбирам от бира много,но ми понася добре без последствия и вкуса винаги е един,ухае ми на бира.Не мога да разбера защо обаче няма регулация на съставките в проценти на етикетите.Ясно е че слагат царевичен грис ,обаче го изписват последен на етикета с презумция ,че е с най-малко съдържание.Сложете процентите информативно бе,ясно ни е на всички ,че масовата бира не е чиста рецепта.Но определено бомбичката си е класика и не променят вкуса от години.Чииърс

                                Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X