Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Редовно пием перленбахер в къщи.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: За бирата

      Днес проверих в БИЛА кв. Лагера за ломското вайс, няма и помен от никаква ломска бира. Та от Лом явно ще си карам пустиняците и вайс. Иначе в Билата имаше тази,францисканската, където се коментира на предната страница. Сложили са и някаква безумна цена от 4 лева. Скоро(преди месец) купувах такава от един магазин в с.Рударци, пернишко. По спомен мисля че беше под 3 лева.

      Коментар


      • От: За бирата

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ... и колко струва на производителя кен пиринско с препоръчителна цена 1,19 лв?
        Като имаш предвид, че кенчетата ги правят някъде из сръбско - с транспорта и митата - и аз се чудя
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: За бирата

          Перленбахер купувам цял багажник, когато я поевтинят в Лидл. В стъклено шише е много добра, но тая година в кенчета не ми хареса.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: За бирата

            За кой Перленбахер говорите ?
            Защото има стъкло 0.5 л и 0.33, а бирата е различна.
            Тази в малките бутилки ми допада, другата е по-водниста и по-газирана според мен.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • От: За бирата

              Бял, кен
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: За бирата

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Харесвам Сан Мигел-единственната, която съм срещал в 1л. стъкло в Европа.
                Като стана дума за литри:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_4953.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5819319

                Понеже навън застудя, отворих едно тъмно, зимно пиво, "Старият особняк". Казват че било измислено преди 200г като концентрат, който да се добавя към бирата произведена предишното лято, за да я освежи. В родния му край го наричат "Супата на лудия". Което също пасва - навън вали, обаче решихме да спретнем една скара към бирата, луда работа.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:301.5 КБ
ID:5819312

                Идеята беше пъстърва и картофки, но някакси се появиха и шишчета:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (3).JPG
Прегледи:1
Размер:234.9 КБ
ID:5819314

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:352.7 КБ
ID:5819313

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (4).JPG
Прегледи:1
Размер:364.1 КБ
ID:5819315

                И понеже луд умора няма, имаше и втора серия, кехлибарено пиво:


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (6).JPG
Прегледи:1
Размер:274.6 КБ
ID:5819316

                За мезе се изнамериха няколко останали от вчера крилца, гъбки, и зарзават (за да се брои здравословно )

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (7).JPG
Прегледи:1
Размер:452.7 КБ
ID:5819317

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111 (8).JPG
Прегледи:1
Размер:296.2 КБ
ID:5819318

                Коментар


                • От: За бирата

                  Все хубави и вкусни неща, ще се задавя със слюнки.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    Като стана дума за литри:

                    [ATTACH=CONFIG]994558[/ATTACH]

                    Понеже навън застудя, отворих едно тъмно, зимно пиво, "Старият особняк". Казват че било измислено преди 200г като концентрат, който да се добавя към бирата произведена предишното лято, за да я освежи. В родния му край го наричат "Супата на лудия". Което също пасва - навън вали, обаче решихме да спретнем една скара към бирата, луда работа.

                    [ATTACH=CONFIG]994551[/ATTACH]

                    Идеята беше пъстърва и картофки, но някакси се появиха и шишчета:

                    [ATTACH=CONFIG]994553[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]994552[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]994554[/ATTACH]

                    И понеже луд умора няма, имаше и втора серия, кехлибарено пиво:


                    [ATTACH=CONFIG]994555[/ATTACH]

                    За мезе се изнамериха няколко останали от вчера крилца, гъбки, и зарзават (за да се брои здравословно )

                    [ATTACH=CONFIG]994556[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]994557[/ATTACH]
                    Как се подлагате на такива нечовешки мъки ,акъл ми го не побира!Наздраве и да ви е сладко!Табиетлийска работа,така и трябва!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Тествах старопрамен нефилтрирано, като цяло не е лошо прави впечатление слабата газировка. Не нагарча толкова отчетливо като типична чешка бира и има някакви парчета подобни на мая на дъното.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-68ed9f95519194a39f6b886805d65b04bbd949a8ae5cf59f5932f5b5d4352cac_d24ac8e9.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5820054
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Единствената бира която не успях да допия беше някакво немско чудо от Лидъл. За други работи са окей, поне тук откривам най-много продукти с традиционно български вкус (полска наденица, гръцко сирене и испанска лютеница - ей как сме научили света да готви )
                        Аз имам три неуспешни опита - "Загорка Резерва", която пускаха преди години, едно "Витошко лале" и преди няколко дни една крафт бира, която ме почерпиха, но никога не бих си купил, щото беше с рози и хибискус.

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Тази вечер - футбол и червено пиво: овесен малц, ръжен кристален малц и хмел.
                        [ATTACH=CONFIG]994062[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]994063[/ATTACH]
                        От тая марка стаута ми харесва, явно и другите са добри.

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          Екстрактът е за улеснение на производителя, нещо като готов полуфабрикат приготвен на друго място.


                          Царевицата не разваля рецептата, слага се вече близо 200г в бирата, то си е станало традиция. Прави се за осветляване и омекотяване на вкуса
                          Това, което съм чел по въпроса с царевицата, е, че нея бирените дрожди не я ядат нещо и заради това в бирата с царевица слагат някакви синтетични ензими, за да може да ферментира. Тия същите ензими ги слагат и в останалите масови бири, които са без царевица, за да ускорят ферментацията до 5-6 дни.

                          Ако се слага от 200 години, значи нещо не е съвсем така, но явно друго яче ферментира.

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Това, което съм чел по въпроса с царевицата, е, че нея бирените дрожди не я ядат нещо и заради това в бирата с царевица ...
                            Нещо не си чел на правилното място, или не си го разбрал.
                            Всички пшенични съдържат дизахарид, който трябва да се хидролизира до монозахариди и ензимите са един от няколкото метода.

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Нещо не си чел на правилното място, или не си го разбрал.
                              Всички пшенични съдържат дизахарид, който трябва да се хидролизира до монозахариди и ензимите са един от няколкото метода.
                              Защо от бира с царевица и/или ориз ме боли глава?
                              От немска не?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Защо от бира с царевица и/или ориз ме боли глава?
                                От немска не?
                                И защо аз трябва да ти отговарям на такъв въпрос? Ако имаш готов отговор-сподели го. Ако визираш ензимите, те се използуват абсолютно навсякъде. Ако визираш царевицата-тя не е предпочитана за производство на бира първо заради разликата във вкуса спрямо пивоварния ечемик и второ заради големия зародиш в зърното, който е богат на мазнини и не се отразява добре на ферментацията. Чувал съм, че има технология за неговото премахване. Но за да те боли глава...не е виновна царевицата, помисли за главата.
                                Каквито и закони да измислят, царевица ще се влага в бирата поради по-високото съдържание на нишесте и значително по-ниската цена спрямо ечемика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X