Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Мани ги - всеки има право на лош вкус.
    Признавам си - мно`о лош вкус имам .ОсобенНо за "ломското" . Отделно дет аз съм ракиджия - бирата ми е второстепенна , за разредител вместо вОда . Ма вие пийте ломско и заради мен ! ( аз моя дял съм го минАл )
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: За бирата

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ....Еми, нЕма ги Таатоувите (поклон-тряс) бригадири да го берат. Щото няма машини за "жънене" на хмел.
      Това някой помни ли го? Първия (май) соц-мюзикъл "Старци берат хмел":...
      Каквито и клипчета да вадиш от Гуглето - факта си е факт ( сам го постна ) от 20 000 на илядо и нещо дка хмел . Та пак питам : за кои пивоварни в КМБ по- напред ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: За бирата

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        ...Ма вие пийте ломско и заради мен !...
        Ще - с удоволствие и мярка!

        Коментар


        • От: За бирата

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          И според мен, но явно е въпрос на вкус - виж как я плюват по-горе.
          Не бъркай днешното "Алмус" с някогашното "Ломско". "Две большие разницы"!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: За бирата

            Това (хмела) е една от най-гадните култури за бране. Всички други видове бригади бяха за предпочитане, включително и брането на ягоди. Не ме питайте от къде знам...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: За бирата

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Ще - с удоволствие и мярка!
              "С удоволствие" - се подразбира .
              Виж за "мярката " е малко по - различно .

              В центъра на Мюнхен съществува една бирария от почти 200 ( ако не се лъжа) години . В същата в която между другото , един неуспял художник , на Когото Името Не Бива Да Се Споменава , е държал речите си преди малко повече от 85 години .

              .. та там като си поръчаш бира ( освен ако не си поръчаш и мазни мръвки за мезе , което аз лично правя ) , по дефолт се разбира халба от 1 литър .
              Ако имаш неблагоразумието да уточниш , че искаш 0,7 , или 0,5 , то келнерът с полускрита усмивка и леко повишен тон ( но достатъчен да го чуят на околните маси) ше ти каже : " Я , яааа ...лейди сайз !"
              .. в резултат - околните със снизходителна усмивка ( в смисъл " ега ти пияча!") ше кимнат одобрително на келнера ...
              ... а този последния , за ташак , пак ше ти донесе литрова халба
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: За бирата

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Това (хмела) е една от най-гадните култури за бране. Всички други видове бригади бяха за предпочитане, включително и брането на ягоди. Не ме питайте от къде знам...
                Насадих си няколко сорта немски хмел, вече знам кой ще помага с реколтата... Поне си височък...
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • От: За бирата

                  Владо, коя тва щото доколкото знам Бюргербройкелер е разрушен?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Ако е тая бирария, дето Оня е говорил на втория етаж, а таванът е сводест, значи съм ходил. Тогава помислих, че е градски фолклор, но после ми потвърдиха, че е така...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      ..... за ташак , пак ше ти донесе литрова халба
                      Това искам да го видя. Като се има предвид, че Halb означава "половинка", значи трябва да ми донесат литрова половинка?
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Германия е голяма държава, а бира се пие на всякъде. Един кьолш е 0,2 и за тамошните немци баварците с техните масове са простаци..

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Е ся разбирам що повечето български бири са тотален кенеф

                          https://m.vesti.bg/bulgaria/mitove-z...-u-nas-6081501
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е ся разбирам що повечето български бири са тотален кенеф

                            https://m.vesti.bg/bulgaria/mitove-z...-u-nas-6081501
                            Цитираната публикация не съдържа и една буква обяснение на това снобско изявление?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Ма алмусчето си е арна биричка.
                              Арна, арна, колко да е арна ?!

                              Освен некъв полски 6% бълвоч в кен, който не можах да допия, това е най-гадното нещо което съм пробвал !

                              На път за Белоградчик си взех едно Ломско от Боровица, че нямаше нищо друго в Хоремага, а бях изсъхнАл, та имам незабравими спомени от това ми преживяване през '07 !

                              ВоднЯк с гаден вкус !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                По-горе ми хвалят "Weihenstephan", а не знаят, че Ломското всъщност е от същия вид. Но какво пише на етикета е много важно, нали?
                                Това ми оправи настроението за деня. Гагич, хмел се бере напълно механизирано, единствено трябва човек да кара трактора . Как се е берял преди време на ръка съм виждал единствено в музея на хмела, но това е било по времето , когато житото се е жънело със сърп. А пивоварните не ги мисли, хмел се произвежда достатъчно, има два гезелшафта до нас, и един в съседния град, които преработват хмел и осигуряват суровина за над 80% от пивоварните ПО ЦЯЛ СВЯТ, и понеже този пазар е относително лимитиран, остатъците ги продават на козметични и фармацевтични фирми, може би около само 60% от произведения хмел отива за бира.
                                Последно редактирано от wert; 22-04-18, 12:46.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X