Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Разкрих ги, гадовете!
    На мльадини много харесвах малцовата бира "Adelscott". Отивам 2007 г. у Франция и викам на сеЙменството: "Ей сега ще ви поръчам най-великата бира!". Носят я - а тя Мисля си - толкова да ми се е променил вкусът? А сега чета в уЙкиту, че истинската 6,6 % с малц я били спрели от проЙзводство през 2006 г. и сега само била "ароматизирана с малц".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: За бирата

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      Това да идеш в Белгия и да пиеш Корона е като да идеш в Италия и да ядеш индийска манджа вместо пица и паста.
      Аз от толкова ходене из Италия , никъде нямах късмет с пицата . Но пък заради конкуренцията с виното, бирата им е много добра
      Поръчвал съм си в традиционно заведение пържола с бира- най вкусното ми ядене на ботуша.

      Метро са заредили яко бири от различни страни имат чесшки...немски.. белгиии..бла..балл бири.

      И от двете най популярни/известни англистики пивоварни.
      Имат най-известния портър . Прекрасна бира , за съжаление стоутовете изместиха портъра, но този трябва да се опита.
      Малко известен факт, 18-19 век в северна Англия бирата осигурявала голямата част от ежедневните калории, от там излизат няколко лафа -бирата е течен хляб и пиянството на нацията. В портърите се слагало всичко , захар, карамел, меласа, мляко , картофи и.тн .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dscn17912.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5791839може ако сте модерни и london pride
      И ако харесвате по силни , горещо препоръчвам
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:268470011_0_640x640.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5791840

      Коментар


      • От: За бирата

        Да каже дедо от първа ръка за Козела-
        По новото време в Чешко доста скочиха цените на класиките PRAZDROJ (той PILSNER URQUEL), BUDVAR (той BUDVAJSER), GAMBRINUS и др. Тогава Козелът стана почти масова бира там- "kvalitna a levna" (качествена и евтина).
        Иначе към 1986 година в бившата Чехословакия са се правили около 460 различни марки бира. Инфото е от технолога на PRAZDROJ.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: За бирата

          На мен и тази ми пасна
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180414_133956_copy.jpg
Прегледи:2
Размер:909.2 КБ
ID:5792503
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: За бирата

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            Аз от толкова ходене из Италия , никъде нямах късмет с пицата . Но пък заради конкуренцията с виното, бирата им е много добра
            Поръчвал съм си в традиционно заведение пържола с бира- най вкусното ми ядене на ботуша.

            Метро са заредили яко бири от различни страни имат чесшки...немски.. белгиии..бла..балл бири.

            И от двете най популярни/известни англистики пивоварни.
            Имат най-известния портър . Прекрасна бира , за съжаление стоутовете изместиха портъра, но този трябва да се опита.
            Малко известен факт, 18-19 век в северна Англия бирата осигурявала голямата част от ежедневните калории, от там излизат няколко лафа -бирата е течен хляб и пиянството на нацията. В портърите се слагало всичко , захар, карамел, меласа, мляко , картофи и.тн .
            [ATTACH=CONFIG]960433[/ATTACH]може ако сте модерни и london pride
            И ако харесвате по силни , горещо препоръчвам
            [ATTACH=CONFIG]960434[/ATTACH]
            Както другаря Гагич отбеляза,кучето се близнало под опашката... Бира е нещото,произведено според древен Райнхайтсгебот https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...B1%D0%BE%D1%82
            Другото са разни отвари.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: За бирата

              Будвайзер.Тука в Косово,Peja,Helen,Nikshicko,Zaicharsko,Bavaria и петте са много добри пива!Скопското ми горчи много,не е лошо въпрос на вкус!Най-важно е да има и добра кобасица,както казват србите!
              Последно редактирано от faster; 23-06-18, 05:18.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: За бирата

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Будвайзер.Тука в Косово,Peja,Helen,Nikshicko,Zaicharsko,Bavaria и петте са много добри пива!Скопското ми горчи много,не е лошо въпрос на вкус!Най-важно е да има и добра кобасица,както казват србите!
                От тия най ми харесва Никшичкото. Прехвалената Еленка не е мойта бира.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: За бирата

                  Бира не пия, ама миналата седмица бях по сръпско, пробвах Мерак. Също Шуменско, мен то най ми допада.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    От тия най ми харесва Никшичкото. Прехвалената Еленка не е мойта бира.
                    И двете много ми харесват,Заячарското също.В нашенско като колегата Шуменско и по някой Будшмайзер.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Класацията е следната:

                      1.Гларус( porter, Pale ale и Black Sea/Season IPA)

                      2. Калтенберг и Будвайзер

                      3.Туборг

                      4.Карлсберг, Амстел

                      Останалото не е много по моят вкус - Старопрамен например и оригиналния чешки и сегашния maide in BG го усещам с металически вкус.Шофенхофера го хвалят много, но и той не е моят вкус.Изобщо немските пшеничните бири няма как да ги класирам нагоре.

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Има ли истинска бира направена по класическа технология и да не струва 8лв шишето? Може и нефилтрирана.
                        Тази едва ли е супер истинска (1.80лв), но ще я тествам:


                        ПП: Опитвам се да намеря решение и за бирата на баща ми, която се лее с 1-2литра/ден (от пвц шишета Deep и прочие... от лидл/Кауфланд... положението не е добро). Нещо по-читаво, но ако е на стъклени бутилки няма да излезе доникъде сметката. Нещо наливно може би?

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                          Има ли истинска бира направена по класическа технология и да не струва 8лв шишето?
                          Ово е стАндарт !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Като заговорихме за Косово.....

                            Пеята рязко я развалиха след като "модернизираха" завода... Преди няколко години си се правеше по старата класическа технология.

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Аз не съм най-големият любител на бирата, ама в Индия пробвах тази и ми хареса:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7c3441a3ca0dce5d573d1a024854c57f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5793236

                              650ml, 7% - наистина си е Knock out...
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Има в момента едно Leffe дето е в скоромна бутилчица от 330мл. но пък е с нескромните 8,2%. Не съм я пробвал, от лефето пия само блонд и много му харесва , но цената не ми харесва...
                                Сега пия старопрамен - идеална ми е.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X