Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Беше от кенче
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: За бирата

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      ...

      Пивоварната на св.Петър, нямат лоша. Мястото също е приятно, помещава се в средновековно имение със защитен ров, в затънтената провинция: ...
      Благодарности за подробния разказ

      Коментар


      • От: За бирата

        В момента съм в Лом и сутринта отодох до складовете на дистрибуторите да видя цените и асортимента на ломските бири. Открих някаква нова Благ пустиняк weissbier 5% по 1,45лв. в кафяво шише. Взех си едно стекче 9 бири(дистрибуторът продава само на стекчета). Взех и по едно стекче Lomsko weissbier 6% по 1,35лв., Ломско юбилейно Craft 330ml и обикновения Алмус.От Благия пустиняк и юбилейното заложих във фризера за бързо охлаждане и дегустация.

        Коментар


        • От: За бирата

          Ломското е добро, обаче в моята била свърши! Изпих го явно, и не зареждат повече
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • От: За бирата

            Любимата ми бира за последните 2 години е Шуменското - бомбичката, забелязах от месец че като изпия 3-4 бирички а те са само по 330мл, почва да ме боли глава до степен че не мога да спя спокойно, чак като изпия един аналгин ми минава, това ми се случва 3 пъти за последния месец, не знам дали не са влошили качеството на бирата но това не ми се струва нормално.

            п.с. Направих си тест едната вечер да пия само ракия без бира, никакво главоболие.

            Баси бирата ще е, с какво ли са я развалили хубавото специално Шуменско че причинява това гадно главоболие?

            Коментар


            • От: За бирата

              Вечер ако след 2-3 ракии се изпият и 1-2 бири , главоболието е гарантирано !
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: За бирата

                Мен пък отдавна, ама много отдавна не ме е боляла главата от какъвто и да е алкохол. Нито от количеството му, нито от качеството.
                То и от друго не ме е боляла де. Той вакуума не боли

                Явно е до организъм, и как му влияят разните дразнители.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: За бирата

                  Винаги след ракиите, понякога 2 друг път 5-6 както дойде пия няколко Ариани. И аз като Кольо нямам главоболие! Имам си и подагра, но ракия и бира пия всеки ден.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Главата ясно.
                    Емпирично съм установил че ако бирата е по немския закон не ме боли глава. Ако не е - боли. При еднакво количество.
                    Съответно ме боли от нещо свързано с царевицата.

                    Понеже не съм бог по химия не мога да кажа от какво точно, пък съм останал с вчептленше че ги разбираш тия неща.
                    Е явна имаш алергия некаква от царевица!Само това е обяснението!Не слушай никой и пий немска!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      И мен ме боли от кофти алкохол и най-вече от кофти бира, според мен е предимно от диацетил .

                      Най-доброто нещо, което човек може да направи за организма си, след като си е пийнал порядъчно е да замени последното питие с литър вода !
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        И мен ме боли от кофти алкохол и най-вече от кофти бира, според мен е предимно от диацетил .
                        Теоретично, повече махмурлук (за всякакви напитки) и съответно главоболие евентуално може да се получи ако при ферментацията или отлежаването се образуват нежелани вещества от сорта на метанол, ацетон, естери, алдехиди и т.н. и ако няма достатъчно филтрация при производствения процес. Това което ми хрумва като връзка с добавената царевица е примерно алдехидът фурфорол, който е наличен в царевичните кочани. Количеството му се увеличава значително при увеличаване на температурата и по принцип е мярка за влошаване на качеството.

                        У нас днес селска бира. Горчива, но беше на промоция в супера... Трябваше да се ходи на кръчма за бирен фестивал, но това включваше към 2км трамбоване пеша, а навън жега и плановете се промениха. Мезето го направихме тип кръчмарско (чиниите вече не били на мода )
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5820250 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:247.3 КБ
ID:5820251

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Какво е това, къде е прасето ?
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                            Теоретично, повече махмурлук (за всякакви напитки) и съответно главоболие евентуално може да се получи ако при ферментацията или отлежаването се образуват нежелани вещества от сорта на метанол, ацетон, естери, алдехиди и т.н. и ако няма достатъчно филтрация при производствения процес. Това което ми хрумва като връзка с добавената царевица е примерно алдехидът фурфорол, който е наличен в царевичните кочани. Количеството му се увеличава значително при увеличаване на температурата и по принцип е мярка за влошаване на качеството.

                            ....
                            [ATTACH=CONFIG]995124[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]995125[/ATTACH]
                            Е много научно стана.Наздраве!
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8016 (Copy).JPG
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5820650Наздраве!
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                От добър алкохол глава не боли. Няма значение бира/ракия/вино или всичкото заедно. Има едно леееко неразположение сутрин, което минава като си изпиеш кафето! (за водка/джин и т.н. - не знам, щото от тях добрия ми е много скъп и не смогвам с количествата).
                                Ломското все повече ми харесва, обаче имам проблем: Бутилката е "за еднократна употреба" и никъде не я приемат (дори в билата) ...
                                Едва ли на некой изобщо мие бутилки, за да сипва бира в тях. Или пък не?
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X