Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    В книжката на новата пишеше в киловати годишно. Май и на шарения етикет с буквичките пишеше, ама отиде в кофата.

    Ей тук има разни:
    http://www.sust-it.net/energy-saving.php?id=1&start=325

    152.07КW/h годишно за моята (А+++) срещу 285.44 за последната 8кг. като място. (А+).

    Сега, до колкоко е вярно е друг въпрос, при положение че я ползваме обикновено със "speed" опция. Но пък я ползваме на по-ниски обороти за центрофугиране (600-800 вместо 1200).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Пералня...

      То не е само тока, а и водата.
      Пък и мен ме интересува разликата в левове - ибо тях плащам. Останалото е от чист научен интерес, какъвто нямам
      Ако някой особено се вълнува добре е да се прочетат евродирективите за класифициране на класовете и да се видят интересни неща
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Пералня...

        Киловати годишно е много хубаво ама с бебе или без бебе или с бебе и голямо дете и татко монтьор? Щото не е едно и също. Киловатчаси и литри на цикъл е интересното нещо.

        И е интересно именно киловатчаси и литри ибо цената им доста шава, а цената на водата в различните части на страната се различава в пъти. Да умножавам мога, благодаря.

        Последния път като купувах пералня се замислих че водата поскъпва по-бързо от тока. И засега е така ама все още в прането основен принос има токът. Няма да е все така.

        Коментар


        • От: Пералня...

          Е то си пише как е сметнат тоя годишен разход на ток и вода. Прочети и директивата.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Пералня...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Киловати годишно е много хубаво ама с бебе или без бебе или с бебе и голямо дете и татко монтьор? Щото не е едно и също. Киловатчаси и литри на цикъл е интересното нещо.
            Тия киловати годишно са сметнати при определени условия, за които информация има на много места. Не можеш да търсиш в google, или?

            В същия сайт има и цена за цикъл.
            http://www.sust-it.net/energy-saving.php

            Пък и сравнението между различните перални е при еднакви условия за мерене. И да си с бебе и да не си, пак едната ти излиза почти двойно като електроенергия.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Пък колко ще са плюсовете след А-то, ако пералната има вход за топла вода, а собственикът - колектор на покрива, не ми се мисли. А ако има и собствен водоизточник... ех, предвиждам такъв живоот...

              Коментар


              • От: Пералня...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Киловати годишно е много хубаво ама с бебе или без бебе или с бебе и голямо дете и татко монтьор? Щото не е едно и също. Киловатчаси и литри на цикъл е интересното нещо.

                И е интересно именно киловатчаси и литри ибо цената им доста шава, а цената на водата в различните части на страната се различава в пъти. Да умножавам мога, благодаря.

                Последния път като купувах пералня се замислих че водата поскъпва по-бързо от тока. И засега е така ама все още в прането основен принос има токът. Няма да е все така.
                Тука вода, пречиствателна,такса канал и ДДС,става 2.20лв!Та за различните части на страната си много прав!
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Пералня...

                  Литри вода на цикъл също ги има в книжката на пералнята, ако помня добре. При това май за всичките програми. И в сайта на производителя ги има, поне за BOSCH.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Вече 4-та година наблюдавам 4 броя Снаиге, купени набързо и "за малко". Ползват се като чужди всеки ден и още не викат за помощ. Е, верно, че нямат А с много плюсове, но и са на 1/3-та от цената на "маркова от средния клас".
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    В книжката на новата пишеше в киловати годишно. Май и на шарения етикет с буквичките пишеше, ама отиде в кофата.

                    Ей тук има разни:
                    http://www.sust-it.net/energy-saving.php?id=1&start=325

                    152.07КW/h годишно за моята (А+++) срещу 285.44 за последната 8кг. като място. (А+).

                    Сега, до колкоко е вярно е друг въпрос, при положение че я ползваме обикновено със "speed" опция. Но пък я ползваме на по-ниски обороти за центрофугиране (600-800 вместо 1200).
                    Да приемем, че Снайгетата на Коко струват по 300лв, а една турбо супер „А със плюсове до безкрай" е 900лв (нали - едно към три). Тези 100 киловата годишно, като изражение в лева са 20лв. Да приемем и че докато се амортизират, тока ще поскъпне двойно, значи за целия срок (грубо) 1,5 пъти. Излиза, че експлоатацията на „тъпата" е с 30лв по-скъпа, годишно (откъм електричество). Разликата в цените ще се навакса за 20 години експлоатация. После вече ще сме на печалба (от огромните 30лв годишно). Оставяме настрана разликата между това да се лузнат 600лв накуп и да се дават в продължение на 20 години, настрана оставяме и съответната по-скъпа поддръжка на „луксозните" марки.
                    Впрочем, в този ред на мисли, на мен ще ми е много интересно Ясен да сподели нещо относно баланса в стойностите, по отношение на супер-ефективния му бойлер за две ли, та за три ли хиляди лева...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Да приемем
                      Ама смяташ на грешна база. Тоя годишен разход е на определена програма и на определен брой пранета седмично - примерно 2 или 3 - забравих точно и не ми се чете директивата отново. Обаче нито тая програма се ползва основно, нито се пере 2 пъти седмично. Т.е. изплащането е за съвсем друг срок. Също така се пропуска фактор шум, вибрации и качество на прането.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Сега сложи и водата в сметката, и извади 100лв. - моята е 800. Сняйгетата за 300 кинта колко пране побират? 8кг? Или 4-5? Защото най-евтината 8 килограмова в технополис е 534лв.

                        ...и ако приемем че и на двете няма да им се пипа нищо за тия години. Siltal-а на сестра ми сдаде на 5-тата минута след двегодишната и гаранция. Вярно, крепят го вече над 10 години, но си имат интервенции през 2-3.

                        Поне аз моята не съм я взимал заради икономия - нито тая, нито предната. Искам да я зарежа в помещението, по възможност да не я чувам и да забравя че е тем. Колкото по-дълго, толкова по-добре. Крепил съм и 20 годишна Перла, айде нЕма нужда! Като сложа само загубеното време по ремонтите, сигурно ще събера толкова, че да ги сменям през 10 години и да съм на щура далавера.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Базата е меродавна колкото всичко друго усреднено. Тия стандарти (всъщност стандарти ли са?) с „А"-тата са именно базата - колкото е обективна за едните, толкова и за другите, толкова ми е верна и моята сметка. (Пък и „харчещата" пералня от примера на Спарки - ако правилно разбирам - е за осем кг, срещу нормалните 5)

                          пп
                          Спарки, ми сложи и още 10лв разлика за водата (всъщност, сега си давам сметка, че не знам колко струва водата). Нека годините (за покриване на разликата) станат 15, или 10 - практически няма значение. Али-бали-те за икономия пак си остават несъстоятелни. Виж, това за безпроблемността при експлоатация, вече е съвсем друг въпрос и няма общо с икономията нито на ток, нито на вода.
                          Последно редактирано от davc; 18-06-15, 15:58.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            Стандарт са А-тата, има си евродирективи по въпроса. Сега дома пералнята е 10 кг и се пуска по два пъти на ден, не два пъти на седмица. Водата също е фактор. А пак казвам - дори да оставим на страна разходите - те просто не перат еднакво добре.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              Отдавна няма нищо нормално или ненормално в 5-те или 8-те килограма. Вкъщи се пуска пране колкото да напълни просторите. Понякога се случва да е над 5 - да не мислиш че жената ще седне да го мери?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Стандарт са А-тата, има си евродирективи по въпроса. Сега дома пералнята е 10 кг и се пуска по два пъти на ден, не два пъти на седмица. Водата също е фактор. А пак казвам - дори да оставим на страна разходите - те просто не перат еднакво добре.
                                Убу де, какво искаш да кажеш. Ония 100киловата от погоре са (би трябвало, нали стандарт) при еднакви други условия. Значи 20-те лв. са си 20лв.

                                пп
                                А аз колко са 5кг съм мерил. Преди около 35 години, когато за пръв път купихме автоматична пералня. Представляваха нещо като 30-ина чаршафа (техният еквивалент в чаршафи, големи калъфи, малки калъфки и прочее - защото ние толкова чаршафи никога не сме имали) - е, практически това беше единствения случай, в който сме изпълвали капацитета ѝ. Та и тия лафове с килограмите са реклмни хватки.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X