Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    Ако на някой му трябва Bosch WFL1200BY да се обажда.

    Подробности тук:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post2774172
    Последно редактирано от sparkybg; 02-06-15, 21:41.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Пералня...

      Аз, след почти месец обикаляне и ослушване, купих едно Miele Viva Star W300 за 450 лв. на старо и се родих. Да, качването беше зор, щото тежи като, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, като истинска пералня, но работи по- тихо от компютъра и не е цялата капсулована, сиреч ремонтонепригодна. Това не е съвет, а констатация, която правя със съжаление. Никога не съм бил фен на "втората употреба", в случая ме принудиха.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Пералня...

        След над 10 години - халал.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Пералня...

          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
          Като човек "извлекал" между 6000 и 7000 доставки за 7те години които работих като доставчик на бяла "мебел" във Виена мога да препоръчам няколко модела които са се доказали през годините (такива от които сме сменяли най-малко през годините!)

          1.) Gorenje без Дисплей , само врътка (такава купих и на баба ми която си живее в България)
          2.) Bosch с малкия дисплей (или без!!!)
          3.) Indesit които са само с часовник (в момента съм с такава в новото жилище. В старото изхвърлих работещия Bosch за 2 годишна Miele). Тия им заминават доста бързо четките , но пък са жилти стотинки.

          Разни Samsung, Whirlpool , Beko (опази боже!!), OK (тия клиентите като ги връщат , дирекно се изхвърлят, т.е. взимат се на контейнер, не на бройка!), Аристотел , Зануси и тнт ... ги забравете като марки! Боклуци големи. Шефа се утрепа да сменя скъсани амортесьори на 2 годишни такива или да продава за България такива с изгоряла електроника.

          За хората с пари ще посъветвам да бягат и от новите Miele-та. Нищо общо с квалитета който беше преди 5-6 години! Виждал съм поне 10 бройки които след няколко седмици пране барабана е решил да излиза или от ляво или от дясно докато центруфугира .... представям си какъв удър се е чул
          Кажи ако си наблизко около темата наблюдение за AEG, ако имаш. Преди 5/6 години купих един модел с вградена сушилня, с цифрово управление и малък червен дисплей за индикация. Била е на цена 1800лв но я взех почти на половина защото е била мостра (без да пере разбира се) и с разни други намаления. Двигателя и е директ драйв сигурно защото не се чува когато върти изобщо дори и на центрофуга 1600 оборота, най-шумна е помпата за водата (можеха там да поработят малко). Отворих и капака от горе и ме достраша, няма къде игла да пуснеш. Та какво да очаквам, ако знаеш кажи моля те.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Пералня...

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            2 думи от личен опит. Ходих в магазина, и търсих от читавите похвалени марки. Всички имаха кратки програми, но за половин барабан. Включвахме ги една по една, на сухо го потвърдиха на дисплея. Взех си Беко, че дори по книга си пере с пълен барабан за около час, че и по-малко. Моторчето и ремъка са като играчка. Програмите са смислени и нямам забележка, работи както е написано. Много ме дразниха разни уж средни до висок клас марки, с тъпо написани програми, де съм виждал как работят, затова не посмях да е Бош (под 2 ч. и 15 мин нямаше програма с пълен барабан). Засега съм доволен. Части бол, ще пере само в дните събота / неделя. На цена е само с 20% по-евтина от Бош. Каквото е писано, поне не ме дразни как работи. А, да не забравя, Беко няма датчик за преливане, за разлика от останалите. Ще преправям някой ден и ще и присадя, но софтуера няма как да преправя. Беше информирано решение.
            И мойте 2 думи от личен опит с BOSCH WAT 24360 BY. Инверторна, 1200 оборота, 8кг. Не се чува, не си мръдва от мястото, сама си редуцира оборотите при дисбаланс, макар че до сега не се е налагало или поне не съм забелязал, включително при пране на хавлии, възглавници и други подобни. Всяка програма има опция "speed" и "eco", като в единия случай се мота повече и харчи по-малко, а в другия по-бързо и повече харч. С опция "speed" повечето обикновени програми са час, час и малко, (при 2 часа нормално и при 2 часа и нещо на "eco") без редукция на килограмите, като има и по-кратки минутни и супер бърза за слабо замърсено 15 минутна. Там килограмите са по-малко, но не заради "speed" опцията, а по принцип са си толкова. Освен че можеш да си избираш оборотите на центрофугиране, има и опция "лесно гладене", при която сама ги редуцира в зависимост от програмата, като накрая ги климбуца допълнително да се освестят.

            За момента - доволен. Добре че надава вой като свърши, че иначе освен плякането на прането нищо друго не се чува, дори вътре в помещението, а извън, след една врата тип "хармоника" - съвсем нищо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Този Бош е с инверторен мотор с ремък или дайректдрайв?

              Коментар


              • От: Пералня...

                Така и не разбрах. Поне по външни белези май няма и как.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Пералня...

                  Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение

                  1.) Gorenje без Дисплей , само врътка
                  Аз съм с такава в къщи повече от 10 години . За сега само един ремък съм сменил . По някога притропва като тръгва на центрофуга докато си уцели режима ама така си е от нова .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Имаме 16 (шестнадесет) годишен Самсунг - здрава експлоатация, рядко почивен ден. Имали сме само един проблем - на шестата година спря да изпомпва водата, помпата работи, нивото стои. Понеже съм "инж." по пътя на логиката установих, че има филтър и е забит и още два часа с много споменаване на роднини да разбера, как се вади. След почистването - никакви проблеми... до оня ден. Благоверната ми заяви, че трябва да сменим пералнята, програматора спирал, когато си реши, веднъж работи, веднъж не. Какво да взема ми е пълна мъгла. Изчитам форумите - мъглата не се разсея особено. Използвам жокера обади се на приятел ( а ми е и подчинен ), държи местния пазар за електроуреди втора употреба. Звъня : - Колко перални имаш? -Петдесетина! -А като за мене? -Четири - две Миелете и два Сименса. - На колко години са Миелетата?
                    - Десет и на горе, но за тях си залагам главата, ще имаш една година гаранция! Ще е зор с пренасянето, че са над 100 кг.. - Не благодаря, а Сименсите? - На 4 и 5 години, на 1200 и 1400 оборота, препоръчвам ти на 1200 оборота... и за нея ти давам 1г. гаранция! - Цена? - 270 лв. - Запази я, идвам!
                    Отивам да разчистя багажника на джипката за да я прекарам, все още с мисълта, че това е временно решение , докато се разсее мъглата.
                    Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
                    “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от Херби Преглед на мнение
                      Цена? - 270 лв. - Запази я, идвам!
                      Отивам да разчистя багажника на джипката за да я прекарам, все още с мисълта, че това е временно решение , докато се разсее мъглата.
                      За под 100 лева отгоре има чисто нови нонейм перални, ставащи за временно решение?

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Вече 4-та година наблюдавам 4 броя Снаиге, купени набързо и "за малко". Ползват се като чужди всеки ден и още не викат за помощ. Е, верно, че нямат А с много плюсове, но и са на 1/3-та от цената на "маркова от средния клас".
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Вече 4-та година наблюдавам 4 броя Снаиге, купени набързо и "за малко". Ползват се като чужди всеки ден и още не викат за помощ. Е, верно, че нямат А с много плюсове, но и са на 1/3-та от цената на "маркова от средния клас".
                          Проблема на тия без А плюсовете е че в дългосрочен план излизат по-скъпи. А цената на тока няма да пада.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            А някой виждал ли е разликата между класове А, Б, А+ и А++ за перални, изразена в киловатчаси?

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              А някой виждал ли е разликата между класове А, Б, А+ и А++ за перални, изразена в киловатчаси?
                              Аз, но в левове.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                Като е в левове ми вдъхва още по-малко вяра.

                                При ламбите примерно разликата между класове A и B и отделно между B и C е в пъти. При готварските печки обаче тия разлики са под 10%

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X