Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    Генади, то и като дойдоха на мода автомобилните аларми имаше хора, дето се кълнат в тях, докато на един такъв комшия му бяха откраднали колата и на мястото му на паркинга му бяха оставили алармата.

    И 5 системи аквастоп да имаш например, един спукан изходящ маркуч е достатъчен за да ти направи белята извън пералнята, при това със сапунена вода. Не се предоверявай - това е техника, а техниката има навика понякога да се разваля не по начина, по който са предвидили конструкторите и. Иначе всички "кухненски" уреди са с такава или подобна система (съдомиялната ми също), ама в уравнението влиза и това че в бяла държава техниката се сменя доста по-често отколкото тук, а често и качеството е по-различно от това, дето идва тук, по простата причина че в бяла държава открие ли се дефект по вина на производителя или поддържащия сервиз, си плащат като попове, за разлика от тук.

    Кухненската част ми е с плочки по пода - поне това. Ама то е дневна с бокс - ако водата е в достатъчно количество, белята ще си стане като стой та гледай. За щастие водата в съдомиялна с малък размер като моята е не повече от 4-5 литра, та поне белята няма да е голяма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Пералня...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Генади, то и като дойдоха на мода автомобилните аларми имаше хора, дето се кълнат в тях, докато на един такъв комшия му бяха откраднали колата и на мястото му на паркинга му бяха оставили алармата.

      И 5 системи аквастоп да имаш например, един спукан изходящ маркуч е достатъчен за да ти направи белята извън пералнята, при това със сапунена вода. Не се предоверявай - това е техника, а техниката има навика понякога да се разваля не по начина, по който са предвидили конструкторите и. Иначе всички "кухненски" уреди са с такава или подобна система (съдомиялната ми също), ама в уравнението влиза и това че в бяла държава техниката се сменя доста по-често отколкото тук, а често и качеството е по-различно от това, дето идва тук, по простата причина че в бяла държава открие ли се дефект по вина на производителя или поддържащия сервиз, си плащат като попове, за разлика от тук.

      Кухненската част ми е с плочки по пода - поне това. Ама то е дневна с бокс - ако водата е в достатъчно количество, белята ще си стане като стой та гледай. За щастие водата в съдомиялна с малък размер като моята е не повече от 4-5 литра, та поне белята няма да е голяма.
      Лично при мен пералнята е в помещение със сифон,просто има и система аквастоп и споделих за колегите с перални в кухните едно приемливо решение.Иначе не съм виждал много машини с тази джаджа на входа на водата,а тя определено се забелязва.И да,миялните всички имат поплавък на дъното,но аз поне не си намерих с аквастоп система,което значи,че ако гръмне нещо по входящата вода,ще плуваме в къщи.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • От: Пералня...

        Ми моята съдомиялна е с такова на входа. 10 годишен Bosch в долния ценови сегмент, с електронно управление. Новата ми пералня (пак Bosch, среден клас, инверторна) е без такова на входа. По дъното има и дупки, ако помня добре, така че надали и поплавък има. Ама е в "мокро" помещение и може да си тече колкото си иска.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Пералня...

          На пералня Миеле, има магнетвентил и преди маркуча за пълнене и това ми се струва умно. Вкъщи пералнята е в сутерена, в специално циментово корито с плочки в което има и сифон, защото рано или късно всяка пералня протича а перспективата жилището ми да стане фарватер не ме кефи.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Пералня...

            То бива страх, ама пък вашето... Я пратете направо жената на реката с коритото.
            Моята си иска, без да излиза от топлата дневна да пере, суши и мие съдове. И без да си мокри ръцете разбира се. И аз я разбирам, календарът на стената показва 21-ви век.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              ...календарът на стената показва 21-ви век.
              Да, ама и в 21-ви век водата си е все така мокра.

              Колкото до другото - прането в дневната ли го простирате? Щото моята пералня е точно до простора, който не е в дневната. На жената е угодено за всичко, дето е поискала по отношение на домашните удобства. Съдомиялната дори е купена по моя инициатива.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Пералня...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Да, ама и в 21-ви век водата си е все така мокра.

                Колкото до другото - прането в дневната ли го простирате? Щото моята пералня е точно до простора, който не е в дневната. На жената е угодено за всичко, дето е поискала по отношение на домашните удобства. Съдомиялната дори е купена по моя инициатива.
                Прането вероятно го сушат в сушилня.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • От: Пералня...

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  прането в дневната ли го простирате? .
                  Да, сушилната е току до пералната.
                  Даже, ако си спомняш, преди време търсех сушилна с лява врата, така че да става още по-лесно местенето от единия в другия уред. Да не се налага жената да повдига прането над вратата

                  За наводняването, по-скоро срещу него, сега работя по едно проектче, блокировка. Не го подценявам.

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Старите миялни и перални AEG имат една ,,тава" под тях с поплавък и микропревключвател изключващ тока на клапана, монтиран в края на маркуча откъм водопровода.
                    Сега вече може съвсем лесно с малко готова електроника.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      Така ще трябва тава под всеки уред, перална, сушилна, миялна. Уредите са вградени, обикалям ги и трите отдолу по теракота с ивица алуминиева самозалепваща лента, която служи за електрод и допре ли вода, общ клапан спира водата и на трите уреда.

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Старите миялни и перални AEG имат една ,,тава" под тях с поплавък и микропревключвател изключващ тока на клапана, монтиран в края на маркуча откъм водопровода.
                        Сега вече може съвсем лесно с малко готова електроника.
                        Да, то и АЕЦ Фукушима имаше амнайсе системи за сигурност, ама взе че гръмна. Това е техника - вече споменах че не винаги се разваля по начина, по който конструкторите са предвидили да се развали. Да, става достатъчно рядко, но го има и момента че тук изхвърляме нещо като се повреди необратимо, а по белия свят по-често много преди това.

                        И не, не си лягам всяка вечер треперейки от страх кога ще ми протече съдомиялната - всеки си има възгледите за това. Аз нямам и дадености пералнята да ми е в кухнята, освен дето и лично не си падам по това вечер вместо спокойствие да получавам поредната доза бръмчане от кво ли не - и пералня и съдомиялна вкъщи се пускат почти винаги след 20:00, добави абсорбатор, микровълнова, и други подобни - то става баси дневната. Ама това си е за мен. Прането съхне на простор току до/над пералнята, в помещение на 2 крачки от кухнята, с вентилация, канализация и с луминесцентно осветление (съвсем нарочно, заради UV-то от него). Никакъв ми е проблема да взема пералня със сушилня или отделна сушилня, ама жената не ще. Виж ако някой измисли как да се гледят сами - веднага давам 5 цифрена сума .
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Така ще трябва тава под всеки уред, перална, сушилна, миялна. Уредите са вградени, обикалям ги и трите отдолу по теракота с ивица алуминиева самозалепваща лента, която служи за електрод и допре ли вода, общ клапан спира водата и на трите уреда.
                          За засичане на нещо най-често трябват 2 електрода и достатъчно проводимо нещо, което да ги свърже. Отделно дето ти входящата вода ще спреш, ама протекло гумено съединение между помпата и казана на пералнята при пълна пералня няма как да спреш. Дам наводнение няма да стане, но едно 10-20 литра ще се озоват на пода, ако пералнята е без вътрешен леген.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            [QUOTE=sparkybg Виж ако някой измисли как да се гледят сами - веднага давам 5 цифрена сума . [/QUOTE]

                            От шестото чувство излизат почти изгладени, много е доволна, а и сумата е трицифрена!
                            ...и от съдомиялната също, нищо че е от нискобюджетните, там го отнасям - често мия съдините
                            Последно редактирано от smng0303; 04-02-16, 14:04.

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              "Почти" не важи. Виждали сме как излизат.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                За засичане на нещо най-често трябват 2 електрода и достатъчно проводимо нещо, което да ги свърже. Отделно дето ти входящата вода ще спреш, ама протекло гумено съединение между помпата и казана на пералнята при пълна пералня няма как да спреш. Дам наводнение няма да стане, но едно 10-20 литра ще се озоват на пода, ако пералнята е без вътрешен леген.
                                Вторият електрод са корпусите(крачетата), а водата е доволно проводима. Критичното ниво ще е дебелината на фолиото.
                                Съвременните перални и миялни работят на цикъл с 2-3 литра вода. Сушилната и тя толкова събираше в резервоарчето, преди да я вържа и нея към канализацията.
                                Освен това термопомпените и не мачкат толкова прането, защото работят с мноого по-ниски температури.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X