Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил за шофиране по 300км на ден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил за шофиране по 300км на ден

    Здравейте,
    бях решен да си взема джипка (не че съм се отказал), но ми предстои смяна на местожителството (от София към Пловдив) и съм изправен пред тежката дилема кой би бил най-удачния избор на автомобил за ежедневно пътуване до местоработата ми в София. Разглеждах всевъзможни марки и модели, но като задълбая по-дълбоко и попадам на разногласия за това до колко са подходящи за подобна експлоатация. Най-вече ме притеснява подръжката. Бюджета е около 25000лв.

    Благодаря предварително

  • #2
    До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

    Ти трябва да имаш ЗЛАТНА Работа, за да пътуваш по 300км. на ден, само сметни (Грубо) ако ти харчи по 8 на сто (нормално за магистрала и малолитражка (иначе над 10 проверено) едно ходене на работа, ще ти излиза над 40лв или над 900лв за месец и това е без консумативите масло, гуми, дребни ремонти, за времето прекарано в колата не ми се и говори.....

    Така, че гледай максимално икономична и удобна, че ще си живееш в нея.
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

      При подобна експлоатация аз бих заложил на мерцедес Е класа доста удобни са и имат добър разход на гориво. За поддръжка обаче не е наи евтиния.
      0-

      Коментар


      • #4
        До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

        И някакъв компромис между икономичност и сигурност. Като пътуваш колата трябва да е стабилна и да предлага съответните защити -ABS, ESP, климатик, поне 4 въздушни възглавници.
        Все пак това е всеки ден -недоспал, уморен, изнервен и риска е голям.
        И прекрасни фарове.
        Т.е кола среден клас, по възможност 2-3 годишна, евтина поддръжка и консумативи и малки гуми.
        Сещам се за Опел - Астра, Вектра и др. нови модели. Сервиза в Пловдив е отличен.
        Ама то като сте тръгнали вече обратно към Пловдив, трябва да открием скоростна ЖП линия. Най-удобно, безопасно и евтино.
        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

        Коментар


        • #5
          До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

          Погледни Кия сиид. 7 години гаранция. Среден разход 4.7 на 100км. Аз бих заложил на лизинг.
          Или Пежо 206 - 15900лв. Има и лизинг.

          Коментар


          • #6
            До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

            Лизинг!
            Сега е по-скъп!
            Нова кола - доста пари.
            Ежедневни разходи за пътуване и поддръжка + лизинг+разходи за семейни уикенди /компенсация за липсата/!?
            По-добре 2 или 3 годишна на 10 000 - 15 000 км, с гарантиран произход и ако трябва малък остатък за изплащане.
            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

            Коментар


            • #7
              До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

              Не е майтап!!!
              Хвани си някои таксиметров шофьор,с кола на метан да те вози.
              Докато те чака ще си врътка из София.
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • #8
                До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                Пежо 206 втора употреба,307 втора и Хюндай и30 са много добри. На пежото сервиза е малко по-бавен,но дизеловите им двигатели нямат равни(HDi).
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #9
                  До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                  Аз си мислех бензин и газификация след това, за да го докарам до 25-30лв на ден за гориво.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                    Според мен имш голям избор от коли ,но трябва сам да избереш хем да ти е икономечна ,здрава,и сигурна пьк трябва да е и удобна.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                      търсенето, трябва за започне с наличието на темпомат, иначе ще се изморяваш доста.
                      Имам един приятел, който го прави това упражнение от доста време, но работи в Бизнес парка в Младост, и реално не влиза в задръствания сутрин, което си е идеално.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                        Имам приятел в DHL, който минава всекидневно по 300 км. Много е доволен от Форд Конект и сервиза им и разочарован от Ситроен Берлинго и АМК (Автомотор Корпорация). Цените на консумативите, резервните части и обслужването в сервиза пак са от голямо значение.
                        889377712

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                          Минавам по същия маршрут всекидневно от 3г.,не са много 300-350км.
                          На първо място препоръчвам да търсите автомобил който със скорост от 120-130км/ч да има задоволителен разход,а това не са малолитражките.
                          Не мога да препоръчам автомобил,защото по маршрута пътувам с товарен автомобил или джип.

                          Успех при търсенето.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                            Най-добре нов. Това с едногодишни автомобили на 5-10 хил. км. е доста рисковано начинание. За бюджет 25000лв. много добър избор е Шкода Октавия Тур (имам 3 такива комбита)- просторно купе, стабилно пътно поведение и нисък разход (дизелът рядко дава над 5-6/100).

                            Коментар


                            • #15
                              До: Автомобил за шофиране по 300км на ден

                              В никакъв случай не си взимай малолитражка или СУВ ако ще правиш 300 км на ден. Аз бих се спрял на дизелов седан. За всекидневно магистрално юркане, забрави за ГАЗ/Метан. Марки - Мазда, Хонда, Тойота. Или по-точно Мазда 6, Хонда Акорд, Тойота Корола/Авенсис. Обаче, за 25 читав седан дизел нов няма да е лесна работа.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X