Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мазда Трибют 2.3 от 2005 г. Масло 10/40. Като направя 1500 км по магистрали със средна скорост 140 си отива половин литър. Като си карам човешката до към 110-120 за 10 хил. км. е от макс. до мин. и не се налага доливане.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
      Мазда Трибют 2.3 от 2005 г. Масло 10/40. Като направя 1500 км по магистрали със средна скорост 140 си отива половин литър. Като си карам човешката до към 110-120 за 10 хил. км. е от макс. до мин. и не се налага доливане.
      На Форд на този мотор му дават 5W20 по VIN, по разни таблици 5W30. На 40 топъл вискозитет ми се струва много. Аз карам с 5W20, наскоро се наложи да долея по спешност(изтървал съм нивото) и долях 5W30 че го взимам веднага налично. Но аз за година и половина имам 8000 км. Идеята е да мина на 5W30, по-евтино и най-вече налично. Иначе до сега към кило+ съм долял за тези километри, карам пенсионерската до 100 км/ч по селски пътища.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • td120
        td120 коментира
        Редактиране на коментар
        Тез препоръки (за САЩ специално) са по икономически съображения. Понеже е огромен пазар , туй беше и първопричината да се препоръчват и разработват все по-нисковискозни моторни масла. При други (дъртчики вече) японски двигатели се забелязва,че за Европа и света препоръките допускат и X-30...че и 40 (за един и същи двигател,в един и същ модел) ,докато у щатите в сервиза любезно и твърдо ще ти откажат нещо различно от това,което им "изплюе" програмата.
        Спокойно можете мина на 5w-30, хем возилото е по-тежичко и вижда повече зор.

    • Аз съм с 2.3 и слагам 5 w40.
      По добре късно от колкото никога .
      Нула89781нула019

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X