Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Може ли колегите с 2,3 мотор да кажат ако знаят какви са им бензиновите времена на обороти.Че мойте се въртят около 3мс.а маи трябва да са 2мс.

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Нека сега и аз да се включа в темата,изчетох я няколко пъти та реших да се насоча към някоя от тези машини и имам няколко въпроса.Колата ще е след фейслифта но се двоумя 2.3 или 3.0 но последните са само автоматик и ако някой колега има наблюдения върху автомата здрави ли са как е подръжката да сподели?Виждам че някой колеги вече си продават колиците и ако може да споделят защо? Да не би да са се разочаровали? Иначе тези които гледах са с двигател на Мазда та май само емблемата е форд,колата задължително ще се газифицира та ако може някой да сподели наблюдения,знаем че японските двигатели са капризни.А и не разбрах 2.3 моторите дали са със верига.Благодаря предварително.

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Здравейте колеги, пускам пак темата, защото нещо стана със форума. Искам да попитам как се държи газифициран малкия мотор 2000кубика? Необходимо ли е да се слага ГИ с ОБД или с обикновен инжекцион се справя.

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Здравейте колеги. Дитектно питам къде и какъв ГИ да монтирам с София. Колата я карам с до 130км/ч. Не разбирам нищо от инжекциони. Като всеки човек гледам да спестя някой лев, така че по-ниската цена е за предпочитане. Моля за мнения. Поздрави.

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Колата е 2001г., 2000куб. 124к.с.

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Първоначално публикуван от Alex-Novi-Iskar Преглед на мнение
              Колата е 2001г., 2000куб. 124к.с.
              Аз na същия мотор съм със Stag300 (без OBD2) i Tomasetto (изпарител, рейка...), колата си върви повече от прилично. Изпарителя е базов до 150 к.с.

              Според мен какъвто и газ инжекцион да сложите колата ще върви нормално. Докъм 150 съм вдигал на газ и няма проблем (храни си мотора перфектно). Оносно къде не съм доволен особено от монтажа (добре че познат помогна да направим подложки на кората в багажника, че майстора ми избра тороидална бутилка която повдига няколко см) и се видях в приключение да направя багажника си отново използваем - няма да го препоръчам.

              Поздрави!

              Коментар


              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Здравейте колеги, вчера ми се случи нещо доста неприятно. Заключих колата, но ми се наложи пак да отворя багажника.... отключвам и багажника не се отваря. Няколко опита и няма резултат, багажника не се отключва. Всички останали врати си работят. Оствих го с мисълта, че днес ще търся майстор.... Пак пробвах преди да тръгна за сервиза, взе че се отвори. Сега си работи?
                Исках да питам има ли някакъв резервен вариант за отключване на багажника, бутон или скрита клячалка в случай че пак ми направи така?
                Предварително благодаря!
                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                Коментар


                • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Машинката за откл/закл се е...а. И на моята се получи това. Една машинка за централно от Конрад за 5 лв., поставя се за 15 мин. и си готов..........
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Колеги имам едно въпросче.... Понеже баща ми се интересува от такъв Маверик... Та някой знае ли Маверика с 2.3л бензиновия мотор с какво 4х4 е, и евентиално някакви цени за консумативи, знам че този мотор е с верига? Знам че е AWD, но въпросът е дали е FULL TIME(постоянно активирано) или не, и задния диф дали е ЛСД? Опитвам се да го сравня с моето Санта фе 2002г. но то е за FULL TIME 4WD, а не AWD система и ми е с ЛСД задния диф.... Моля ви за отговори и благодаря предварително! Лека вечер!
                    ..::2002 Hyundai Santa FE 2.4L 4WD::.. 0885 54 44 67

                    с гуми HANKOOK DynaPro A/T RF10

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Първоначално публикуван от Boko91 Преглед на мнение
                      Колеги имам едно въпросче.... Понеже баща ми се интересува от такъв Маверик... Та някой знае ли Маверика с 2.3л бензиновия мотор с какво 4х4 е, и евентиално някакви цени за консумативи, знам че този мотор е с верига? Знам че е AWD, но въпросът е дали е FULL TIME(постоянно активирано) или не, и задния диф дали е ЛСД? Опитвам се да го сравня с моето Санта фе 2002г. но то е за FULL TIME 4WD, а не AWD система и ми е с ЛСД задния диф.... Моля ви за отговори и благодаря предварително! Лека вечер!
                      Е напред в темата хептен нищо ли не пише?

                      Sent from my IPhone 10
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Пише абсолютно всичко! И има отговори на горните въпроси, че и на мнооооого повече..........
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Здравейте колеги!
                          Маверик 2.3 , има много силно дрънчене от ауспуха. Чува се някаде отпред.
                          Някой има ли такъв проблем?
                          Благодаря!

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Провери сондата дали е здрава.Разпада се и отива в катализатора и дрънченето е страшно.

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Колеги някой да се е сблъсквал с алтернатора/смарт чардж системата на маверика?
                              Тия дни взе да ми прави проблеми със зареждането под товар и след намесата на "майстор" и подмяна на реле на алтернатора резултата е 0 на 1 за форда...
                              Няма промяна и се виждам в чудо защото майсторите го гледат като голям камък... а не съм сигурен дали ако ида в мото пфое ще попадна на читав механик?!?
                              Идеи?

                              Коментар


                              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Някаде четах, че трябва да се слагат само сребърно - калциеви акумулатори, за да няма проблеми с тая система.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X