Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Привет колги,
    Купих си гуми 235/70/15 за зверчето, обаче не знам на колко атмосвери да ги помпам? Моля някой ако има опит да сподели. Стария размер (оригиналния) беше 225/70/15.
    И още един въпрос...
    Някой ако има схема на люка да сподели, че моя нещо заяде. Та ми се ще преди да го разглобя да се запозная с механизма.
    Ford Maverick 2.0 xlt 4х4 2001 година.
    Форд Маверик 2001 2.0 xlt

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Първоначално публикуван от vasileff Преглед на мнение
      Колеги, можете ли да напишете с какви обороти е двигателя (2.0 л) при 90 км/ч; при 110 км/ч и при 130 км/ч ?
      ?

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Първоначално публикуван от vasileff Преглед на мнение
        ?
        Предполагам имаш предвид на равно? Празен, без нищо по него, без насрещен вятър и т.н..... 90 потдържа с от 2 до 2500, 110 отива към 2700-3000 , 130 е някъде към 3400. Ама съм с 29 ки на джанти -40 и с мноо фарове и какви ли не други дигащи съпротивлението джунджурии.
        За люка отгоре дето някой питаше - най вероятно е от бутона и функцията му за задържане ( пълно отваряне при по-продължително задържане). Иначе повечето люкове имат опция за ръчно затваряне със шестограм или нещо подобно. Обикновено до моторчето. Ама не ми се разглобява да видя тук дали имаме. УИначе най-вероятна следваща причина са водачите ( струва ми се, че са 10 и 11 на схемата, ама не съм сигурен). Мисля че водачи могат да се направят от сръчен шлосер. Успех.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:escape.gif
Прегледи:1
Размер:13.4 КБ
ID:5690980
        висете отпуснато

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Привет Тони, много благодаря за схемата. Бутона работи, чува се моторчето, но люка не мърда... Ще го видя и ще споделя.
          Форд Маверик 2001 2.0 xlt

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
            Привет колги,
            Купих си гуми 235/70/15 за зверчето, обаче не знам на колко атмосвери да ги помпам? Моля някой ако има опит да сподели. Стария размер (оригиналния) беше 225/70/15
            В предния пост съм объркал размера на новите гуми.
            235/75/15 - това е размера.
            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              на самата гума има обозначение в какви граници е допустимо да се помпи огледай я ! Иначе на нормалната за модела дават 2.2 ~ 2.3 ат

              Коментар


              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Ето го и него, с новите обувки....

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0437~2.jpg
Прегледи:1
Размер:185.6 КБ
ID:5691240

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0438~2.jpg
Прегледи:1
Размер:166.1 КБ
ID:5691241

                Много благодаря колега!
                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                Коментар


                • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  Предполагам имаш предвид на равно? Празен, без нищо по него, без насрещен вятър и т.н..... 90 потдържа с от 2 до 2500, 110 отива към 2700-3000 , 130 е някъде към 3400. Ама съм с 29 ки на джанти -40 и с мноо фарове и какви ли не други дигащи съпротивлението джунджурии.
                  Благодаря

                  Коментар


                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
                    Ето го и него, с новите обувки....
                    Супер. Опират ли ти някъде по пластмасите? При мен е ясно, че опират, ама ми е интересен твоя размер точно с това къмхо колко е голямо в действителност. Най-странното е че тия подканици се оказаха от някаква супер устойчива пластмаса. Толкова години и толкова дране ( където не съм изрязал) и още си седят .
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      Супер. Опират ли ти някъде по пластмасите? При мен е ясно, че опират, ама ми е интересен твоя размер точно с това къмхо колко е голямо в действителност. Най-странното е че тия подканици се оказаха от някаква супер устойчива пластмаса. Толкова години и толкова дране ( където не съм изрязал) и още си седят .
                      Привет, за сега не ми опират ма още не съм го напъвал изван пътя. Пък и ще видим като дойдат снеговете, тогава най-се притиснявам да не събира лед и да не счупи пластмасата на праговете... Времето ще покаже. За размера ще ги премеря и ще пиша колко е реално като височина.
                      Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Тони, и при мен не опират. Въпреки, че с тези джанти се изнесоха малко навън. Със същият размер съм 235/75/15, само че TOYO. Извън пътя съм го разхождал, но само по леки места, без напъване.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200220151238.jpg
Прегледи:2
Размер:157.5 КБ
ID:5691752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240220151240.jpg
Прегледи:2
Размер:100.5 КБ
ID:5691753
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Излиза, че 30 ките на БФГ са си наистина доста по-големи на практика. При мен е доста поорязано и въпреки всичко пак си дерат яко на маневри. Просто и аз бях тръгнал едно време на 235/75, ама реших да фащам рошавата гарга . Повечето продавачи на гуми се пънат, че 30/9.5 били почти като 235/75, ама е доста "почти". Айде и една снимка да метна да потдържаме темата шарена. Па и като гледам в сайтовете за продажби станаха две страници с маверици. Преди имаше по един два за продажби. Явно набират популярност....
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mavphotoshop.jpg
Прегледи:1
Размер:161.9 КБ
ID:5692011
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Може ли малко инфоркация за цените на частите,тяхната масовост,както и клиренсът с гуми с размер 237/75/15?

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Първоначално публикуван от спънката Преглед на мнение
                              Може ли малко инфоркация за цените на частите,тяхната масовост,както и клиренсът с гуми с размер 237/75/15?
                              По двигателя всичко е супер евтино и го има навсякъде (за обикновен двулитров зетек говоря). И наистина имам предвид супер нормални цени. По интериора и екстериора трябва да се играе втора ръка от моргите. Там може да ви поискат по-дебели цени защото не се търсят и предлагат много много и явно разчитат на удар от един път. Дискове, накладки и подобни се намират също лесно. Някой специфични неща си трябва да са с доставка, но пък за сметка на това от Англия и Германия дори с доставката и по-добра марка идват по-евтино от предлаганите тук цени.Мазди трибют на части има вече много и оттам може да се ползват доста неща. Ако пък има човек и канал за части "Ескейп" от щатите - нещата стават комично евтини. За клиренаса с тия гуми да ти кажат другите .
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Благодаря за бързия отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X