Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    А дали е възможно да побликувате левовата стойност на части закупени от вас за вашите Маверици?
    Благодаря ви предварително.

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Първоначално публикуван от спънката Преглед на мнение
      А дали е възможно да побликувате левовата стойност на части закупени от вас за вашите Маверици?
      Благодаря ви предварително.
      Абе аз съм един счетоводител.... Почти нищо не помня. Ама ремък марков пълен комплект с помпа и т.н... около 250 лв, дискове предни от 70 до 200 за най-скъпите за комплект ( ITN има даже). Накладки предни от 45 кинта лоу дъст даже. Съединител комплект с доставка от Германия закс - 290 лева пълен комплект (смених го ей така за разкош дето викат като тръгвах на дълъг път около 5хил км, стария се оказа още много добър ). Предни амове ( само каяба станаха оттук в наличност ) някъде около 400 лева. Панелен въздушен филтър многократен D1 spec от ибей 90 лева с доставката. Филтър купе 21 лв. Тампони носачи отпред 40 кинта. Биалети 40 лв. Носачи долни предни пълен комплект бяха около 370 лв двата ма не се наложи. Крушките за стоповете са 7/27 вата и странен американски цокъл и са малко по-скъпи от нормалните. Гривна за абс - 4 лева броя + 12 лева доставка за 4 броя от английския бей ОЕМ за вграждане част. Задни накладки 70 лева. Свещи и кабели нема да пиша, че там е голем избора и има секакви. Огледало станично ляво с мотора пълен комплект 130 лева с доставка от Англия ма е по-ниско качество от оригиналното. Ветробрани пълен комплект 82 лева. Това е което съм правил за над 4 години и около 80 хиляди км ( няколко пъти я зимах да си джиткаме из Европа) . Всъщност като се замисля, доста надежеден автомобил излезе. Чупят се неща дето няма да те оставят на пътя. Аааа, сега се сетих веднъж си закъсах до блока в София (почти не ходя до там вече хаха) "запече" ми бензиновата помпа. Ма на инат с потропване по резервоара преди палене се прибрах пак до вилата. Искаха доста пари (около 370) за цяла помпа и само моторче оригинално ново взех за 90 лева . Иначе имам за смяна откакто съм я купил датчици за абс а, ма така и не ги взех ( първата ми работа на сека кола ми е да дръпна бушоните на абс а така или иначе). Сега зе да ми притропва и горния хидравличен "тампон" на двигателя - 170 лева е с доставка отвън. Сега се сетих - фланец на термостата - 19 лева. Шарнирите са по около 40 кинта парчето за добри.
      Последно редактирано от Tony33; 03-12-15, 00:49.
      висете отпуснато

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Аз се сещам за,
        Лагер Предна главина SKF-65лв.
        Свещи иридиеви Форд-88лв.
        Накладки и дискове Форд -380лв.
        Стъкла за огледала с подгряване 32лв. 2 бр.
        Колектор Всмукателен Форд -350евро.от Германия.
        Иначе другите неща колегата ги е написал които съм сменял
        по окачване и т.н.
        Това за 2005г. 2,3 16в.

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          здравейте!
          бихте ли ми казали какви функции имат копчетата на волана че не ми става много ясно от надписите
          волана има ли реглаж

          благодаря



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7681309o.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5698564

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Това са копчетата за Автопилота,Cruise Control.Работи при скорост над 50км.Волана има само реглаж нагоре/надолу,ръчката за реглаж е под конзолата .

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              не управлява музиката а аз си мислех че !
              щом ги няма тия бутони значи няма круиз контрол ли ?

              Коментар


              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Да ако е без тях няма автопилот.

                Коментар


                • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Колеги, как стои въпроса с газифицирането на 2.3 мотора?

                  Коментар


                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Здравейте колеги-препоръка за марка:шарнири ,тампони.Че се поразхлопах най-накрая а не ми се чака пак за части от УК.Някой бе споменал и съединител-от къде?

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Първоначално публикуван от novnov Преглед на мнение
                      здравейте!
                      бихте ли ми казали какви функции имат копчетата на волана че не ми става много ясно от надписите
                      волана има ли реглаж

                      благодаря



                      [ATTACH=CONFIG]846800[/ATTACH]
                      Имай предвид, че тоя волан е претапициран..........
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Първоначално публикуван от gazdata_83 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги-препоръка за марка:шарнири ,тампони.Че се поразхлопах най-накрая а не ми се чака пак за части от УК.Някой бе споменал и съединител-от къде?
                        Сменях шарнир и накрайник, но не мога да кажа марки. Оставям я сутринта и следобед я взимам. Цени точни не помня, но ми се въртят 20-30-40 лв. максимум. Мога да проверя (цените!) довечера в къщи . Какво UK???
                        Сега се сетих, че и втулки на носача (задния) сменях...... По горе цитирания тертип.
                        За съединител може да провериш тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=155253
                        Последно редактирано от venciru; 18-01-16, 13:13.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Здравейте колеги,
                          Сложих гуми 235/75/15 с надеждата да се вдигне малко фродчето, ма пак ми задира от долу. Някой знае ли дали може да се направи някакъв лифт за повдигане и колко би струвало подобно удоволствие?
                          Иначе за гумите писах някъде по-горе кумхо роад вентура а/т
                          Много съм доволен, на снега се справят повече от чудесно, както със сцеплението, така и със спирането само на лед доста се хлъзгат, но аз съм много доволен за сега, и на кал са екстра, и на асвалта возят меко и са доста безшумни сравнявайки ги със старите чисто зимни бричстоунки. Абе гумита са супер.... Ма за клиренса ми се иска още.....
                          Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Мой колега си повдигна окачването на Маздата с около 3 см. Остави я в сервиз, тук в Пловдив. Плюс гуми BFG AT 235/75R15, може би около +5 см е крайният резултат. Каза, че е с подложки, но не е гледал какво точно са правили.

                            Най-добре е да се допиташ до форумните майстори. За София само за Соти се сещам. Сигурно има и други.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Мой колега си повдигна окачването на Маздата с около 3 см. Остави я в сервиз, тук в Пловдив. Плюс гуми BFG AT 235/75R15, може би около +5 см е крайният резултат. Каза, че е с подложки, но не е гледал какво точно са правили.

                              Най-добре е да се допиташ до форумните майстори. За София само за Соти се сещам. Сигурно има и други.
                              Е, аз съм на форда с 30 ци без никакво повдигане.Доста повече е от 235/75/15. То всъщност май наистина ще излезе,че маздата е доста повече лека кола от форда. Навсякъде си я дават,че е с по-меко окачване. 30 цата дере само в подкалниците странично при пълен волан на форда . Отдолу никога не ми е задирал никъде. Ама честно, незнам дали тук не си казва думата опита от карането по горите повече от 15 години вече. Да се вдига паркетник, на който идеята му е да е близко до лек автомобил за мен е ..^.@.%..№.. Къде ти задира иначе? Нали все пак знаеш, че това си е паркет ')
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                                Е, аз съм на форда с 30 ци без никакво повдигане.Доста повече е от 235/75/15. То всъщност май наистина ще излезе,че маздата е доста повече лека кола от форда. Навсякъде си я дават,че е с по-меко окачване. 30 цата дере само в подкалниците странично при пълен волан на форда . Отдолу никога не ми е задирал никъде. Ама честно, незнам дали тук не си казва думата опита от карането по горите повече от 15 години вече. Да се вдига паркетник, на който идеята му е да е близко до лек автомобил за мен е ..^.@.%..№.. Къде ти задира иначе? Нали все пак знаеш, че това си е паркет ')
                                Привет Тони, ако ти кажа ще ми се смееш. Онзи ден се качих на тротоара, ма там имаше сняг от снегорините дето са минавали, не беше висока купчина, поне така ми се стори обаче ми откачи от пред кората, а и някъде под мен ми се стори че също опираше, може и тръбите да са били от страни щото те са си под джипа. Не знам що така са сложени.... Ма така или иначе от пред ми стои много ниско, верно че е паркетник ма чак пък толкова.. Ще ми се да беше малко по-висок. Сложих му по големи гуми и ме кефи много, ма имам чувството че сега в студовете амовете са легнали и са на 1/3 от хода си.
                                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X