Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
    Е, аз съм на форда с 30 ци без никакво повдигане.Доста повече е от 235/75/15. То всъщност май наистина ще излезе,че маздата е доста повече лека кола от форда. Навсякъде си я дават,че е с по-меко окачване. 30 цата дере само в подкалниците странично при пълен волан на форда . Отдолу никога не ми е задирал никъде. Ама честно, незнам дали тук не си казва думата опита от карането по горите повече от 15 години вече. Да се вдига паркетник, на който идеята му е да е близко до лек автомобил за мен е ..^.@.%..№.. Къде ти задира иначе? Нали все пак знаеш, че това си е паркет ')

    Първо си сложи гумите и не опираха никъде. После ходи да му я повдигат.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
      Привет Тони, ако ти кажа ще ми се смееш. Онзи ден се качих на тротоара, ма там имаше сняг от снегорините дето са минавали, не беше висока купчина, поне така ми се стори обаче ми откачи от пред кората, а и някъде под мен ми се стори че също опираше, може и тръбите да са били от страни щото те са си под джипа. Не знам що така са сложени.... Ма така или иначе от пред ми стои много ниско, верно че е паркетник ма чак пък толкова.. Ще ми се да беше малко по-висок. Сложих му по големи гуми и ме кефи много, ма имам чувството че сега в студовете амовете са легнали и са на 1/3 от хода си.
      Тя таа кора е много увиснала от годините /на коя ли не е/. Като се позатопли си я поповдигни/стегни с неколко добри опашки. Ама поне за аларма става де. Иначе колко да е ниско. С оригиналните гуми просвета му е 20 см.При теб трябва да е 21.5 см. Предостатъчно за паркет......Аз между другото съм само с резонатор отдолу/ махнах и средното и крайното гърне. Може да ти е задрало по голямото средно гърне особено ако е поувиснала генерацията. Иначе на тия мотори с тия огромни катализатори веднага след изпускателния колектор може да се кара и без гърнета. Разбира се с някой резонатор на средата. Печели се някой друг см и килограм. Аз съм даже с една босузоку стил тръба. Правят ми всичко в емкомплект, ма не питай как се навиват. Познават ме от години.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1419421018_4_FT38998_img_20141224_120215.jpg
Прегледи:1
Размер:238.0 КБ
ID:5699854
      висете отпуснато

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Тя таа кора е много увиснала от годините /на коя ли не е/. Като се позатопли си я поповдигни/стегни с неколко добри опашки. Ама поне за аларма става де. Иначе колко да е ниско. С оригиналните гуми просвета му е 20 см.При теб трябва да е 21.5 см. Предостатъчно за паркет......Аз между другото съм само с резонатор отдолу/ махнах и средното и крайното гърне. Може да ти е задрало по голямото средно гърне особено ако е поувиснала генерацията. Иначе на тия мотори с тия огромни катализатори веднага след изпускателния колектор може да се кара и без гърнета. Разбира се с някой резонатор на средата. Печели се някой друг см и килограм. Аз съм даже с една босузоку стил тръба. Правят ми всичко в емкомплект, ма не питай как се навиват. Познават ме от години.
        Е то аз ходих в сервиза и я закачиха хората вече тая кора /аз по горе бях питал за нещо метално и не съм се отказал де, ма незнам дали не е нож с две остриета да се сложи метална кора отпред/. Това за гърнетата като се постопли и оправя другите простотии по Фордето ще го коментираме пак. Иначе за повдигането на паркетката и аз си мисля че е безмислено ама все пак да си питам то може пък да има някой лифт пакет . Иначе за опита да ти кажа почти нямам опит с 4х4. Карах едно ауди B4 avant преди джипа, така че не съм карал много по черни пътища па в гората изобщо. Е ходих тук преди две седмици да видя за кво става въпрос с едни приятели офроудъри, качихме зведец и имаше екшън. Та вече знам че Фордчето си е за парковете не за гората.
        Поздрави
        Форд Маверик 2001 2.0 xlt

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Здравейте - то малко късно, ама да кажа на колегата, дето питаше за газификация на 2,3 мотора. Преди 3 години сложих един Фобос за 800 лв. и досега към 70 000 км. няма проблеми. Само ходя на всеки 10 000 км. да ми сменят филтрите и 2 пъти са ми чистили рейката. Това за газовата, а да ви кажа и за частите, дето не сте ги купували, дано и да не ви се налага. Съборих един бик на пътя през нощта и:
          Фар - 750 лв.
          Преден капак 160 лв.
          Предно стъкло - 150 лв.
          Калник - 270 лв. от Германия, втора употреба.
          Огледало - 130 лв.
          Брони отпред, решетка - не помня.
          За емблемата отпред в някакви магазини ми искаха сто и нещо лева.
          Халогенчето и за него стотина лева искат, ама много им здраве. Карам си без емблема и халоген. Това е, друго не се сещам.

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Привет колеги,
            И аз да добавя няколко цени не споменати по-горе:
            Гарнитура капак на клапани - 40 кинта
            Кожуха на термостата пълен комплект - 80кинта
            Задни носачи четири на брой от мотопфое - 2 х 230лв и 2х260лв. Ако имате проблем със задни таммпони няма ги отделно, вървят с цялото желязо.
            Това е от мен за сега.
            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Задни тампони ми смениха отделно. Верно, че не се продават отделно, но ако се интересувате ще питам откъде и как намериха. Цена за тампони и смяна утре при желаещи........
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар


              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                Задни тампони ми смениха отделно. Верно, че не се продават отделно, но ако се интересувате ще питам откъде и как намериха. Цена за тампони и смяна утре при желаещи........
                Колега ще споделиш ли, как станаха тампоните, къде да намерим и ценички? Благодаря предварително!
                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                Коментар


                • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Извинявам се за забавянето! Изкарах си на едно листче цените на всички сменени части, но вчера продавах една кола и се замотах, а днес го забравих. Току-що звъннах на майсторът, който ги е сменял. Няма да повярвате, но не си спомня откъде ги е поръчал и най-смешното колко броя са били. То вярно, че беше преди 6 месеца, ама...Каза, че работи с две фирми по принцип - "Вест ауто" и "Бял скорпион 13". По мой спомен бяха 2 броя. Това е единствената цена от листчето в къщи,която помня. На "фактурата" пише "тампони с доставка 107 лв.". Съжалявам, че не мога да съм по-конкретен. Другите цени - утре, ако отново не забравя
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Маслен ф-р 14 лв.
                    въздушен 17 лв.
                    поленов 17 лв.
                    горивен 11 лв.
                    шарнир 27 лв.
                    биалета 30 лв.
                    спирачен маркуч 22 лв.
                    тампон ст. щанга 12лв.
                    бобина 90 вл. (Beru, има и по 40 лв.)
                    комп. (втора ръка от Мондео) 300 лв. (с диагностика, смяна чипа на имоб., монтаж и настойки)
                    дебитомер 35 лв.
                    клапан празен ход 80 лв.
                    сензор ABS 30 лв.
                    Последно редактирано от venciru; 18-02-16, 10:59. Причина: Допълнение
                    Венцислав Петров
                    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                    0889 62 8четири 6четири

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Здравейте отново !
                      Темата е прочетена 2 пъти продължавам да препрочитам

                      Мазда Трибют или Форд Маверик до 2004''това е въпроса''

                      Кой е по коравия автомобил:
                      -окачване
                      -надеждност трансмисия
                      -проходимост
                      -ръжди
                      -скърцане пластмаси в купето
                      -комфорт, простор и видимост в купето
                      -намиране на части (за кой автомобил е по-лесно )
                      ако се сетите и нещо друго, споделете


                      На мен лично визията на маверика ми допада повече (дори ми се струва, че е с една идея по-висок просвет)-впечатление от снимки
                      Маздите се продават по-евтино, може би е показателно.
                      Автомобилът ще се използва за риболов и туризъм!

                      Моля за обективни мнения и аргументи
                      Отговори от сорта ''аз пет години карам еди какво си и нямам проблеми" не ме устройват.
                      Въпросът ми ще го публикувам и в темата за Трибюта с цел събиране на повече мнения. Модовете дано проявят разбиране!



                      Благодаря предварително на всички

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Привед колеги, имам следния проблем:
                        Левия фар и десния стоп се пълнят от някъде с вода. Някой зане ли как да си реша проблема?
                        Питах в сервиза, където си правя колата, но там ми казаха, че и да свалят фара не могат да го оправят?
                        Търсих нов за да видя колко струва ма нещо не намирам.... А и честно казано след всичко дето смених по Джипката хич не ми се дават пари за нов фар, та ако има някой инфо или решение ще бъда благодарен да го сподели...

                        Предварително благодаря на всички!
                        Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          дрелка+бургийка
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            дрелка+бургийка

                            Привет колега, имаш предвит да направя дупка от която водата да се изтича ли?
                            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
                              Привет колега, имаш предвит да направя дупка от която водата да се изтича ли?
                              да, това е най-лесния метод влязлата вода да не се задържа вътре.......... иначе трябва да го свалиш, да разбереш от къде влиза водата, и т.н.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Благодарение на изписаното в тази тема и аз се осмелих и закупих един Маверик 2 - 2.0 4х4 '02. Купето е много просторно в сравнение с повечето паркети в този клас. Единствената екстра, която нямам и ще ми липсва е темпомат/автопилот. Избирах междъ 10-тина Фордове и Мазди, от които болшинството бяха яко прогнили... маздите ми бяха и леко теснички (може и да е от различните седалки в салона... или оптична измама... незнам). Изненадата дойде когато забелязах че задните ми гуми са зимни за джип а предните летни и от Бус.... диаметъра е еднакъв 225/70/15 та задачата ще е да му потърся прилични обувки на "детето". Предстои ми да минавам КАТ тази седмица и след това тръгвам да търся... гуми и консумативи (ремъци, ролки, филтри и масла), за да вкарам колата пътя възможно най-бързо.

                                Ще съм благодарен на всякакви съвети какво и откъде да и взема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X