Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Колеги някои да е сменял лагер на предна главина ,никъде не мога да намеря.

    Коментар


    • #77
      От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
      Ами не им е слабо място по принцип и не съм чул някой да има проблем. Изпробване... ами най сигурно е да пробваш на повърхнст със слабо сцепление и някой да види дали въртят/буксуват и задните. При тая вода дето се изсипа напоследък не мисля, че ще е трудно да намериш подходящо място... Днес междудругото не бях с "джипка" и ми се наложи да мина по много заблатено поле. Тръгнах с идеята, че ще викам да ме вадят, ма се разминах само с обаждане до близката мивка да ме измият в неделя. Все повече започвам да си го обичам тоа паркет.
      Привет. Много благодаря за отговорите ти!
      Да се похваля, вече и аз съм с такова фордче 2001г. 2.0 бензин/газ. От Русе до София ми даде разход 10/100 газ с включен климатик и средна скорост 100-120км в час. Круиз контрола е голяма благинка! Има обаче понякога колебание на оборотите на празен ход... Някакви идеи?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0109.jpg
Прегледи:1
Размер:188.2 КБ
ID:5650339
      Форд Маверик 2001 2.0 xlt

      Коментар


      • #78
        От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Честито!!! Много безаварийни километри и много да те радва.

        Коментар


        • #79
          От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
          Привет. Много благодаря за отговорите ти!
          Да се похваля, вече и аз съм с такова фордче 2001г. 2.0 бензин/газ. От Русе до София ми даде разход 10/100 газ с включен климатик и средна скорост 100-120км в час. Круиз контрола е голяма благинка! Има обаче понякога колебание на оборотите на празен ход... Някакви идеи?[ATTACH=CONFIG]788445[/ATTACH]
          Ако е след като загрее - бих заложил на сервото. Ако е при студен е ясно - стъпково моторче. Може и да е дросел зацапан, ма ше е прекалено лесно . Със здраве да се кара. Имам няколко чифта джанти между другото при нужда....
          висете отпуснато

          Коментар


          • #80
            От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Чкайте да ви загрея с някоя снимка от скоро
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chernijeleza.jpg
Прегледи:1
Размер:258.4 КБ
ID:5650439
            висете отпуснато

            Коментар


            • #81
              От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Леле голям е!
              Форд Маверик 2001 2.0 xlt

              Коментар


              • #82
                От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Да ви попитам при моделите от Маверик 2 и Маздата,след 2002г няма ключ за превключване на 4х4.Тези преди 2002г имат с две положеня AUTO и 4H.
                Въпроса ми е следният,на тези след 2002 г как се включва 4х4?
                С кой двигател е по-надежден?

                Коментар


                • #83
                  От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Да ви попитам при моделите от Маверик 2 и Маздата,след 2002г няма ключ за превключване на 4х4.Тези преди 2002г имат с две положеня AUTO и 4H.
                  Въпроса ми е следният,на тези след 2002 г как се включва 4х4?
                  С кой двигател е по-надежден?
                  Копчето мисля го има до 2004 г. Двойното като на Туксона - при пробусуване. С копчето можеш да го зацепиш принудително ако ти стръмен подхода към гаража примерно. Без копчето само автоматично. Той Tony33 беше обяснил някъде в началото. Муфата е БоргУорнър ама дали е само виско не помня. Много се бях огледал в него преди Туксона.
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • #84
                    От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Т.е има ли вариант на модела след 2004 да се изведе такова копче?
                    Доколкото четох муфата е Борг Уорнър,мостове Дана,достатъчно здрави за паркет.
                    Последно редактирано от FiveFinger; 27-03-15, 20:29.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Аз карам 2006 . без копче и мисля,че се справя отлично .Карал съм го всякакви условия и лодка тегля по язовирите ,никога не е закъсвал.
                      Не виждам смисъл да се слага такова. Иначе съм карал и двата модела ,но 2.3 16в. върви по добре от 2.0 16в.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Като механика еднакви ли са,защото интериорно не са?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Като механика еднакви ли са,защото интериорно не са?
                          Какво имаш предвид интериорно не са? Барчето около лоста и леко променени надписи на километража? Въобще до 2007 са си еднакви само са с фейс лифт и смяната на 2.0 с 2.3. За мен възможността за заключване предаването към двата моста беше основното при избора. Просто без копче си минава към "по-леките" паркети. Предполагам знаеш какво се случва с тия автоматични предавания на двойното при едно например леко затъване и лашкане да излезеш..... Ама пак си зависи какво си му намислил. Аз избягах на село отдавна и всекидневно вижда лоши пътища. Понякога и зор доста като ме мързи да сменя машината ( па и столчето на лапето съм вързал с исофикс баш у маверика, та кат е с нас лапето си ходим с него и на по-кално). Повярвай, има голямо значение това "копченце", нищо, че автоматично си сработва мълниеносно двойното...
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • #88
                            От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            За това питам дали копчето може да се прехвърли на следващия модел.Тези до 2004 г ми приличат на зил,с скоростен лост 0.5 метра,след това се пооправят нещата,все пак сме 2015г.Виждам че на фейслифта на мястото за копчето пише само 4WD,затова се замислих дали като механика са 1:1,да има само plug and play..

                            Коментар


                            • #89
                              От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              За това питам дали копчето може да се прехвърли на следващия модел.Тези до 2004 г ми приличат на зил,с скоростен лост 0.5 метра,след това се пооправят нещата,все пак сме 2015г.Виждам че на фейслифта на мястото за копчето пише само 4WD,затова се замислих дали като механика са 1:1,да има само plug and play..
                              Хм, сега се зачетох и нещата станаха още по-нерозови за след 2004 та. До 2004 та са със Контрол трак 2 (Control Trac II 4WD) система ( и си е борг) след това са със интелигентна система ( i4WD ) . И двете са сходни като идея на работа. Но... Голямо Но - контрол трак е доста по-скъпа и надеждна система. Почти всичко е чиста механика и има възможност за "блокиране" . i4WD (вече комп контролира нещата) я слагат за да смъкнат себестойността поради голямата конкуренция..... Това не го знаех до сега. Ама всичко прави моделите след 2004 та за мен NO GO.....

                              п.с. бих помолил някой модератор да прибави това в първия пост, защото предполагам доста хора не биха си направили труда да изчетат до край, а ми се струва важно...
                              Последно редактирано от Tony33; 30-03-15, 23:42.
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • #90
                                От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Има два начина да направиш копче и на новият модел. Тук е описано как със схеми и всичко.http://maverickclub.net/forum/index.php?showtopic=25487
                                И въобще този форум може да ти бъде доста полезен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X