Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Форд Маверик 2 лек обзор

    При "брат му",Маздата има копче за заключване и на моделите след 2005г,дори ина 3.0 бензиновите.Като механика нали да едни и същи,откъде идва разликата тогава?

    Коментар


    • #92
      От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Аз не съм виждал след 2005 2.3 мотор с копче,къде се намира копчето.

      Коментар


      • #93
        От: Форд Маверик 2 лек обзор

        На таблото,над парното.Нарисувано е колата с LOCK.

        Коментар


        • #94
          От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2005_Mazda_Tribute_i_Fwd_4dr_SUV_23L_4cyl_5M_3702120.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5652328Аз мисля .че след фейслифта е такова таблото.Поне това съм виждал в Германия.

          Коментар


          • #95
            От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Здравейте Колеги,
            Предстои ми минаване на ГТП.... ама четох страшни неща за пунктовете за ГТП.
            Може ли някой да сподели къде и как се минава през валовете с това 4х4, че нещо се притисних много?
            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

            Коментар


            • #96
              От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
              Здравейте Колеги,
              Предстои ми минаване на ГТП.... ама четох страшни неща за пунктовете за ГТП.
              Може ли някой да сподели къде и как се минава през валовете с това 4х4, че нещо се притисних много?
              Отиваш в някой пункт, където имат двойка ролки да подложат под свободния мост и не го мислиш. Ако си от София пиши на лично и мога да ти кажа аз къде минавам и уважават молбата ми за поставяне на ролки.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #97
                От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Или в пункт със софтуер за 4х4, двете ролки въртят в различни посоки, пробвано, работи. Няма допълнителни ролки за втори мост
                Последно редактирано от Asen Kushlev; 15-04-15, 16:07.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #98
                  От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  На мен пък ми е интересно какво се случва при въртене в различни посоки ако има ЛСД в задния диф.Аз на Фронтерата ги карам да ги въртят в една посока,но там става понеже е парттайм.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    На преглед сме карали S класа 2008 г., постоянно 4х4, не знам има ли LSD, 2 поредни години няма проблем.

                    п.п. Някъде имаше тема за ГТП, имаше доста писано в нея.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      По принцип като мерят всяко колело по отделно няма как да получат реална информация за спирачките. Истината е да се слагат ролки на свободния мост тогава инфото ще е реално и няма опасност да се повреди дифа. Втория метод се препоръчва и от производителя. Човека при който минах гтп-то сам каза че софтуера за "4х4" е български и са го направили за да могат да излъжат машината.
                      Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Е то реални данни къде мерят, всичко е нагласено на средни стойности. Виждал съм бус със спукано челно стъкло, ама зверски, мина си прегледа, че не го и питаха за смяна.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Здравейте колеги, искам да питам, някой знае ли къде мога да закарам зверочето да го понамажат от долу против раждата и колко би струвало подобно нещо? Ще ми се като дойде зимата да съм подготвен.... Освен това ми е любопитно има ли начин да се сложи нещо отпред под мотора за да го предпазва ако случайно попадна на по-труден терен?
                          Предварително благодаря на всички!
                          Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Ами защита отдолу може да си направиш както на всеки друг автомобил. Ето ти една примерна снимка на правена такава за ескейп в щатите.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9CD9F417-F1D3-4722-A2A6-A36E49E3E9EC-13271-000008A1D57A6438_zpsce14c859.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5661222
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Има я тази защита в Магазин в София ,но цената е ужасна. Ако това ти върши работа да се по занимаваш.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cfdb5c93f515.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5661425

                              Коментар


                              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Здравейте колеги, появи се един доста неприятен шум, когато натисна съединителя и съм на скорост от време на време има едно чегъртане, много неприятно. Има го и при натиснат съединител без включена предавка, но е много по-слабо..... Мислех си за лагер на съединителя, но според един монтьор май има нещо в скоростите. Ако имате идеи ще се радвам да споделите. Ако пък има майстор който се занимава със скорости би било още по-добре. Моля дайте препоръки, както за майстор така и за части. Предварително благодаря на всички.
                                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X