Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Почти съм убеден че от някъде смуче въздух.
    0888 50 13 35

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Пробвай я с базова бутилка дали смуче
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
        Пробвай я с базова бутилка дали смуче
        Вчера го пробвахме с газова горелка от малките ,после го пробвах със спрей за палене на дизелови двигатели,промяна нямаше за разлика от първия път преди да свалим колектора за изправяне.Вчера го покарах малко и хич не ми харесва,сякаш не му е правен ремонт.Днес ще сваля делкото да видя на него имали му нещо,ще му сменя контактите с нови, дано се оправи.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Преди малко свалих делкото видимо няма никакви проблеми,довечера ще го разглобя, да видим какво ще излезе.Имам намерение да сменя капачката ,контактите, палеца и кондензатора с нови и после пак проба.Загледах капачката , май има нещо нередно там ,ще снимам довечера и ще гледаме заедно.
          Свалих и свещите,ще им проверя разстоянието между електродите, но за мен тия свещи са работили идеално, ето ви снимка :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sve.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5570632
          За какво тресе тоя мотор не знам

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Пиши къде си , или ми звънни.Имал съм две УАЗ-ки. С поздрав Борето 0888788178

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Добре ще ти звънна .

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                .;;;Вчера го покарах малко и хич не ми харесва,сякаш не му е правен ремонт ''' Eee,много бързаш ,минали първите 500км -1000, и спазвай режима за разработване на нов двигател,имай търпение. За запалването и корекцията ,за'' сгъстени'' мотори прегледай филмчето,че е много за писане,дано си учил руски.http://www.youtube.com/watch?v=vrXDg...O46a74RJe4JCNc

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Двигател, който има нужда от "улягане", в наше село му казват "неправилно сглобен".
                  За да няма нужда от "улягане" двигателят трябва да е сглобен и шлайфан с необходимата точност и леко увеличени хлабини. Това се прави за спортни машини, които от бокса направо излизат на пистата. Всички останали имат нужда от разработване(особено сглобени с руски части, както направи колегата). Например в книжката на моя служебен Голф 6 произведен 2010г пише(и изрично ми го подчертаха в Порше, когато го взимах), че през първите 15 000км не трябва да вдигам над 3500об/мин.
                  Нали не твърдиш, че "у ваше село" сглобявате по-добре двигатели от концерна Фолксваген?!
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    За да няма нужда от "улягане" двигателят трябва да е сглобен и шлайфан с необходимата точност и леко увеличени хлабини. Това се прави за спортни машини, които от бокса направо излизат на пистата. Всички останали имат нужда от разработване(особено сглобени с руски части, както направи колегата). Например в книжката на моя служебен Голф 6 произведен 2010г пише(и изрично ми го подчертаха в Порше, когато го взимах), че през първите 15 000км не трябва да вдигам над 3500об/мин.
                    Нали не твърдиш, че "у ваше село" сглобявате по-добре двигатели от концерна Фолксваген?!

                    Нали знаеш, че хората си вързват гащите? И нали знаеш, че тия 15000 килемтра са с поне петорен (да не кажа и по-голям) запас? Мнението ми за продукцията на Фолксфаген е известно, но не мисля, че е тука мястото да спорим по въпроса. Това межу другото, не се заяждам, но нека да бъдем реалисти.

                    В тефтерите много изрично пише колко са допустимите луфтове и колко са допустимите отклонения на контактните повърхности. И "у наше село" четем книжки и се стараем тия неща да ги спазваме, а не да чакаме "да улегне". Става по-бавно (понякога и по-скъпо) и иска известно количество инструмент, знания и желание. Вярваш или не - има смисъл.
                    За съжаление, мнозинството хора си мислят, че ремонта на ДВГ се изчерпва с развиването на определен брой гайки и болтове, смяната на 1-2-3-10 неща и завиването на болтовете и гайките обратно. И после чакат да улегне, мъчат се с някакви безумни хиялди километри разработки и накрая псуват на производител.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Прословутата "разработка" на нов автомобил от около 1980г насам (включително в руските автомобили) има единствената роля да "разработи" водача към новия автомобил. Самият автомобил и двигателят в частност, се изработва направо с работните допуски, а ако не - се води дефектен. Просто технологиите вече са такива.

                      При ремонт не винаги е така, но това зависи от който прави ремонта.

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        И така снощи си играх до 11 часа с делкото.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:star kap 1.JPG
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5570790Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Star kap 2.JPG
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5570791
                        Старата капачка изглеждаше така,сякаш са я удряли мълнии.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:now kap.JPG
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5570792
                        Ето я и новата лъскава,та лъскава

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Сега да покажем и контактите ето ги старите.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:`kont1.JPG
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5570793
                          Ето ги и новите .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kont2.JPG
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5570794
                          Старите макар и нагорели изглеждаха по качествени от новите .
                          Освен това новите имаха собствено мнение за контакт по между си, толкова криви ,че едвам ги оправих.

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                            Старата капачка изглеждаше така,сякаш са я удряли мълнии.
                            Не сякаш, ами са я удряли мълнии. Мънички такива, ама постепенно си проправят път.

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Такааа, всичко е сглобено ,поставено на мястото си. И кво да видя - друг кривондел
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dell kriv 1.JPG
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5570795Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dell kriv 2.JPG
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5570796
                              Капачката седи на една страна и не си влиза на мястото защото опира в тая пластмасовата джаджа.
                              Ние говорим за правилна сглобка на цял двигател
                              Я ми вижте делкото ,така е работило и със старата капачка ,пък няма да нагаря ,ще нагаря не ами .....

                              Ето го оправено капачка и корпус в една равнина
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dell opr 3.JPG
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5570797

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Ами честито.

                                Пак да напомня - сложи си електронно. Делко ти обещаха по-горе в темата, като ти дават вземай, комутатор вземи от uazik, написах ти кой номер, а бобината на първо време можеш да оставиш и тази - ще ти надраскам схемата, ама тя е очевидна по означенията на комутатора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X