Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    И сега следва най интересното .

    Регулирах разстоянието между контактите по книга го дават 0.35 - 0.45 аз го направих 0.40мм.
    Оправих и разстоянието между между електродите на свещите ,дават го 0.8- 0.95 аз го направих 0.9мм.

    Към 9 часа вечерта двамата със сина ми с голем мерак почваме монтаж .
    Монтираме и се опитваме да палим, ама нема никой искрата е много слаба .Брех ,почвам да се чудя какво е и се сетих че само е новия кондензатор, веднага го смених със стрия и се почна едно въртене докато запали, ама работи като тепавица .
    Що ви казвам че старите части са по качествени?
    Мръднах центровката напред, назад и го докарах на старото положение - тресе и прекъсва на тихи обороти, а и във високите се усеща, че предъвква някой и друг работен такт.

    Решихме да го по разкараме и тръгнах из квартала, интересното е че се усеща ряз ,въпреки калпаво работещия мотор ,държи си масло на 3 атм и температура в границите на нормалното ,ама не ме кефи въобще.

    В движение установих ,че кат го пусна по инерция има и някакво клопане в трансмисията, нещо тропа яко ,кво ли ще е не знам.

    С две думи Уазика май е по болен от преди ремонта .

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Прословутата "разработка" на нов автомобил от около 1980г насам (включително в руските автомобили) има единствената роля да "разработи" водача към новия автомобил. Самият автомобил и двигателят в частност, се изработва направо с работните допуски, а ако не - се води дефектен. Просто технологиите вече са такива.
      Това го кажи на Руси Русев, който отиде на Баха Саксония с чисто нов мотор на Роувъра и не можа да завърши.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Това го кажи на Руси Русев, който отиде на Баха Саксония с чисто нов мотор на Роувъра и не можа да завърши.
        Стават такива работи.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ами честито.

          Пак да напомня - сложи си електронно. Делко ти обещаха по-горе в темата, като ти дават вземай, комутатор вземи от uazik, написах ти кой номер, а бобината на първо време можеш да оставиш и тази - ще ти надраскам схемата, ама тя е очевидна по означенията на комутатора.
          Ясене ,нямам нищо против да сложа безконтактно ,ама нека да му чуем гласа с това неговото си! Да поче поне да работи както преди ремонта .Тогава тропаше, но си работеше равномерно .Да тръгне поне пък тогава.
          Ебати основния ремонт то сега е по зле от преди!!

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Според мен, тази капачка не си е на мястото! Поне в моите спомени, трябва да има изрез в нея, дето да се нахлузи над пластмасата на кондензатора.
            То май и за това няма добра искра - щото палеца е по-ниско от токоотводителите в капачката.

            Сменяй делкото в комплект!

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Капачката си е на мястото тя, ами пластмасата на кондензатора не беше на първата снимка. Делкото ще го смени той, не го мисли.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                ...
                Ебати основния ремонт то сега е по зле от преди!!
                Не бързай да се ядосваш. Обикновено дреболийките на финала се правят по два пъти.

                Ти преслуша ли компресията?

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  При тези "двигатели" е важно правилното функциониране на клапата за картерните газове.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Един лаИшки въпрос - новите свещи съобразени ли са с повишената степен на сгъстяване (не компресията) на двигателя след "рендосването" на главата?
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      То няма какво да им се съобразява. Режимът им не се променя особено.

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Опитай и с по голям луфт на свещите да се разгъне по добре искрата...
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Бобината е намерена - Б117А .Сделана в России . С поздрав Борето

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Не знам,какво ви е мнението за тези мотори,но като ,човек направил ремонт над 30бр.,такива мога да кажа,че,съм си намерил един ,не много стръмен баир и всеки нов мотор го изпробвам там,на 1-ва бърза.Вече горе-долу знам ,докъде стига мотор на около 100км,и докъде на 500км,до горе излизат когато минат 600-700км.Колега ,зарежи книгите,щото правиш стар мотор,а луфтовете са други там.Виж си клапаните да са към 25-30мм,само четвъртия да е повече че се охлажда по-трудно,щом като така са работили свещите значи проблем нямаш в тях.Ако карба не си го базикал,на бензин трябва да върви нормално ,ако си на газ,и ти работи не равномерно регулирай му газта и го покарай поне 50-60км и после пак пиши и тогава го развъртай да го центроваш.Те руските мотори ,не подлежат на точно ,по-книга регулиране,един върви като луд,а някой не става,и не става,нищо че ,се правят по един и същ начин.

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Не бързай да се ядосваш. Обикновено дреболийките на финала се правят по два пъти.

                              Ти преслуша ли компресията?
                              Не не съм мерил компреся .
                              Аз съм го палил 10 пъти до сега ,кво да му меря той не е работил още.?

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Имаш ли нужда от помощ ?
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X