Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Здрасти Анатоли. Може да е диференциал(например развит болт)
    Първа проба-свали кардана и пробвай за шумове на место
    Втора проба - спусни се някъде без кардан и се заслушай
    След двете проби най - вероятно ще ти се е избистрило къде е проблема - скорости+раздатка , диференциал или кардани
    С поздрав Борето(проблема е там където сте пипали)
    Бонус- раздатката има неутрал който може да се използва при пробите
    Ай стига за днес

    Някой от карданите може да е събран неправилно !!!!!
    Последно редактирано от boreto2; 28-03-14, 06:12.

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Задният му кардан е нов, старият беше с разбити шлици и го смени. Задния диф също е правен скоро.
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        А шлиците правилно ли са зацепени ? С поздрав Борето

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
          А шлиците правилно ли са зацепени ? С поздрав Борето
          Боре,ако говорим за задния кардан ,той не е разглабян от шлиците ,балансните тежести са си там и са в една линия както би трябвало.Заден диф и заден кардан едва ли са ми проблем.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Нека обобщим .Тия проблеми преди ремонта ги нямаше,нито преден диф и кардан са ми дрънчали или мятали.Щях веднага да го усетя.Джипа съм го тормозил из Родопите на бавни по скални пътеки,чак ме е хващало страх ,но дръчене и хлопане в трансмисята не е имало ,дори леко да наподобява сегашното.А по горе писах че лагерите на междинния вал на раздатката направо се изсипаха на парчета имаше и саморазвила се гайка, но въпреки това нямаше такива звуци като сега.

            Пипани са раздатка и скорости, свален преден кардан ,лично от мен без да е разкачен от шлиците .
            Последно редактирано от Antol; 29-03-14, 10:59.

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
              Здравей, преди да сваляш провери в барабана за рьчната спирачка да не дрьнка нещо от там
              Колега, съгласен съм с теб, имам някакъв проблем около тоя барабан,сваляхме го ,закачихме кардана директно и ичезнаха част от звуците.Престъргахме фланеца ,който държе барабана съответно и кардана ,че беше крив и опираше в пружините на накладките,паснахме и контактните повръхности с дорник.След монтажа нещата са пак същите.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Здравей така описано. работата е на отваряне на скорости+раздатка,преди това тествай .махни карданите барабана за рьчната и си покарай на място изреди скоростите бавни бьрзи .Източи маслата развий скоростния лост що не и целия капак, огледай ги провери си сьединителя и чак тогава сваляй.Лично мнение не ангижиращо
                Дидо
                Без Паджеро 2

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Продай,уазката или престани да вярваш на всичко написано.

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Румене, много директно, нека се помъчи още 20 страници. Вече ми се струва че някой ти сменя джипа всяка вечер с друг. Как стандартни неща ги правите по няколко пъти без резултат, може би не пипате където трябва.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                      Румене, много директно, нека се помъчи още 20 страници. Вече ми се струва че някой ти сменя джипа всяка вечер с друг. Как стандартни неща ги правите по няколко пъти без резултат, може би не пипате където трябва.
                      То и на мен цяла зима така ми се струва
                      Май нещо се по изнервихме, спирам да пиша, явно станах банален.Като има резултат ще споделя като за край.

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                        ...Как стандартни неща ги правите по няколко пъти без резултат, може би не пипате където трябва.
                        вариант А: някой по трасето е абсолютно убеден, че мерните единици по-малки от сантиметър са понятия от световната конспирация и за руска машина не се отнасят.
                        вариант Б: горното + абсолютната убеденост, че три-четири гаечни ключа, чук и секач са напълно достатъчен комплект инструменти за всичко в тоя живот.
                        ... и така нататък.

                        Анатоли, да вземеш да си смениш майстора ли? Вярно, че съветските машинки си имат маса кусури, ама чак пък толкова...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          вариант А: някой по трасето е абсолютно убеден, че мерните единици по-малки от сантиметър са понятия от световната конспирация и за руска машина не се отнасят.
                          вариант Б: горното + абсолютната убеденост, че три-четири гаечни ключа, чук и секач са напълно достатъчен комплект инструменти за всичко в тоя живот.
                          ... и така нататък.

                          Анатоли, да вземеш да си смениш майстора ли? Вярно, че съветските машинки си имат маса кусури, ама чак пък толкова...
                          Дайте едно име на човек ,който разбира от уаз ,ама гарантирано да разбира и отивам.

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Въпросът не е да "разбира", защото то на това няма какво да му се разбира. Въпросът е да се направят нещата с необходимото старание. Вярно е, че машината не винаги предразполага към старание - частите често са зле изработени и не пасват, а върху това има сума колхозни и фатмашки ремонти, направени през годините. Но пък без старание и без методично остраняване на грешките, оставени от производителя и предишните стопани - няма светлина в тунела.

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Въпросът не е да "разбира", защото то на това няма какво да му се разбира. Въпросът е да се направят нещата с необходимото старание. Вярно е, че машината не винаги предразполага към старание - частите често са зле изработени и не пасват, а върху това има сума колхозни и фатмашки ремонти, направени през годините. Но пък без старание и без методично остраняване на грешките, оставени от производителя и предишните стопани - няма светлина в тунела.
                              Ясене,от постовете ти съдя че си грамотно момче ,но мисля че майстор и старание в повечето случай се разминават.

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Uaz,се ремонтира,непрекъснато,и сам,по принципа проба грешка.И след една ,две години,сам ставаш,капацитет по тая машина и тя почва да те слуша и да нямаш проблеми с нея.Правил съм по милион пъти всичко по джипа,и съм ремонтирал и последното нещо по нея,и затова се придържам към принципа,ако се счупи водна помпа,не си играя,да и сменям фибърчета и лагери,а си купувам нова.Когато затегне двигател,отдавна не си играя,да му правя ремонт,а си купувам за 200-300лв някой Волгов 402,24д или ако има 417,другите не ги даже отбелязвам.Мостовете и скоростите си ги правя задължително сам за да съм сигурен какво има вътре.Успех и не се отчайвай,помни че Уаз,и перфекционизъм,водят до много нерви и пари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X