Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Пробките от Хънтър стават. Мисля че са шестограмни.
    Такива ключове за орегиналните, съм направил сигурно 10тина, то е страшна филосовия. Взимаш един по якостен болт 16мм и флекса и почваш да го пилиш, без да бързаш и някой да ти седи на главата, като го оставиш по стегнат и като мериш от нова пробка. Преди няколко години си направих едно удалжение от гидоре така - още по лесно за работа. Специализиран инструмет си е как иначе.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
      Хич не беше оригинален,а едно криво ,дебело ,арматурнно желязо ,изпилено на квадрат и ставаше само на таралежките .Пробките ги отвинтваше с пиниз и не всичките.
      Моя " инструмент " за пробки е от счупен ключ за гуми за УАЗ , изпилен от двете страни на квадрат.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        То и моето беше някакво подобно приспособление.
        В момента повече ме интересува , какви набивки да подготвя за коляновия вал ?Имам налични тефлонови ,черни и бели ,мога ли да ги ползвам или задължително графитна набивка?Какво сечение квадратно или кръгло ?
        И ако има някакъв пиниз при монтажа ,моля да споделите!

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:main_perekhodnik_adapter_3_8F_1_2M_127mm_TOPTUL_CAGA1216.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5563824За пробките е важно да се знае че са 1/2 цол,и резбата е конусна, така че ако се наложи да смените пробка,а старата е повредена ,можете да я замените с обикновенна водопроводна тапа 1/2 ,от кварталната железариа. Ако сте загубили ключа от зипа,квадрата и '' дублирания квадрат''са размер 3/8 инч/цол/- което отговаря точно на квадрата на'' гедоретата ''среден размер т.с. в магазина си купувате преход 1/2 на 3/8 .Ако нямате гедоре просто взимате твърд върток 3/8. Тези инчови размери са останали от времето преди втората световна,и връзката на ГАЗ и Хенри Форд.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]682662[/ATTACH]За пробките е важно да се знае че са 1/2 цол,и резбата е конусна, така че ако се наложи да смените пробка,а старата е повредена ,можете да я замените с обикновенна водопроводна тапа 1/2 ,от кварталната железариа. Ако сте загубили ключа от зипа,квадрата и '' дублирания квадрат''са размер 3/8 инч/цол/- което отговаря точно на квадрата на'' гедоретата ''среден размер т.с. в магазина си купувате преход 1/2 на 3/8 .Ако нямате гедоре просто взимате твърд върток 3/8. Тези инчови размери са останали от времето преди втората световна,и връзката на ГАЗ и Хенри Форд.
            Полезна информация!!

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              За пробките и въртоците, мисля че повечето разбрахме .
              Да се върнем на набивките за колявновия вал.Какви и от къде е най-добре да се купят ?
              Има ли определен начин да се монтират ,така че след някой и друг ден, да не протече маслото?

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Колега,погледни за набивката в АЗбука.ру,има точно начина на поставяне че не ми се пише, че е дълго.

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Интересното е, че се препоръчва набивка от Мерцедес :http://www.uazbuka.ru/engine.htm#movenabivka

                  Для того, чтобы прекратить течь масла через оный сальник и заливать синтетику я использовал набивку от MB модель 210, кузов 126, двигатель 110 номер детали по каталогу A0019971241.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    На моя УАЗ сложихме набивка от Мерцедес 123. Струваше 10-11лв. До сега няма проблеми, легна много плътно и добре!
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Да мерцедесовска на Рейнц става добре, някои правят обратна резба вместо накатката /виж да не е много износена/ на вала.
                      Прваил съм я и от една част но е много пипкаво. Има си посока по книгите е описано.
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Преди малко поръчах набивката от Нелас Авточасти за 8 лв ,по Виктор Ренц е,утре ще е при мен. Казах каталожния номер от уазбуката и веднага ми я намериха ,пак благодарности за Коко Келеша.Заедно с нея идва и силикон на същата фирма.
                        Днес се надявам да си взема блока с нови втулки за разпределителния вал.
                        Вчера разглобих повдигателните пръти т.е.свалих им долните капи от към повдигачите ,довечера мисля да ги скъсявам с 3.5мм.
                        Искам да ви кажа ,че свалянето на тия капачета хич не е лесно.Бая нагряване иска и после поливане със студена вода,но само на алуминиевата част близо до капата, инак няма вадене.Няколко се наложи да ги греем 5-6 пъти преди да излязат.Без менгеме и клещи гарги няма да се оправите.
                        Ще се купуват и нови повдигачи има няколко с износване по цилиндричната част и 2 с паднала циментация на челото.
                        Толкова за сега ,поздрави.

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Дотук добре Искрено ти пожелавам да не допуснете някоя грешка от бързане или недоглеждане накрая и да се получи едно добро и послушно дзверче

                          ... само между другото - сигурно знаеш, че тъмносивия силикон на В.Рейнц се използува малко по-различно от масовите червени и черни на други фирми? В смисъл, че няма изчакване, мажеш и слагаш. Най-добре е да погледнеш инструкциите на опаковката де, те хората не случайно ги пишат. Споменавам го, защото калпавата употреба на силикон е една от най-често срещаните грешки от едно известно време насам. Ако се съмняваш, че нещо не прилепва добре някъде, по-добре го оправи и не разчитай само на силикона. А силикона - максимално тъкно и равномерно. И така нататък, но се предполага, че майстора ти трябва да е запознат с тия подробности.
                          Успех!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Следя темата с голямо удоволствие-успех на автора и вярвам, че няма да съжалява, още повече, че такЪви добичета вече не могат да се внесат нови, откак сме в ЕС.
                            М/у другото ще се радвам капацитетите да се произнесат доколко е корав УАЗ-овия двигател, ако е сглобен правилно, частите са читави и се експлоатира, и поддържа грамотно, което в конкретния случай ще е на ниво?
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1.JPG
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5564845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.JPG
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5564846 Ето ги повдигателните прътове преди и след като ги разглобих.Преди малко ги рязах и 5 броя станаха добре ,но 3 нещо не можаха да им потънат капите както трябва и ще ги разглобявам пак. Обадиха се преди два часа че втулките на разпределителния вал са готови утре събахлем отивам за блока и ще видим ква ще я свършим.

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Дотук добре Искрено ти пожелавам да не допуснете някоя грешка от бързане или недоглеждане накрая и да се получи едно добро и послушно дзверче

                                ... само между другото - сигурно знаеш, че тъмносивия силикон на В.Рейнц се използува малко по-различно от масовите червени и черни на други фирми? В смисъл, че няма изчакване, мажеш и слагаш. Най-добре е да погледнеш инструкциите на опаковката де, те хората не случайно ги пишат. Споменавам го, защото калпавата употреба на силикон е една от най-често срещаните грешки от едно известно време насам. Ако се съмняваш, че нещо не прилепва добре някъде, по-добре го оправи и не разчитай само на силикона. А силикона - максимално тъкно и равномерно. И така нататък, но се предполага, че майстора ти трябва да е запознат с тия подробности.
                                Успех!
                                Ще се чете и ще се пише щом трябва, а майсторите какво знаят ,господ ги знае!! Затова винаги си имам едно на ум. Може би ако бях послушал думи от сорта - абе то ще кара и така, щях да си спестя куп неприятности и финанси,но едвали щях да съм доволен от резултата.
                                Няма да допусна накрая да се оакаме я ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X