Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Баф го и Надина! Голям господ излезе. Всичкото гАЗ, пАЗ, луАЗ, вАЗ, зАЗ, все при него отиват, въпреки опитите на докторите за съживяване!
    Дано да не е такъв случая!
    Поздрави и успех!

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Света,няма,да се върне назад.Това е положението.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Uaz,се ремонтира,непрекъснато,и сам,по принципа проба грешка.И след една ,две години,сам ставаш,капацитет по тая машина и тя почва да те слуша и да нямаш проблеми с нея.Правил съм по милион пъти всичко по джипа,и съм ремонтирал и последното нещо по нея,и затова се придържам към принципа,ако се счупи водна помпа,не си играя,да и сменям фибърчета и лагери,а си купувам нова.Когато затегне двигател,отдавна не си играя,да му правя ремонт,а си купувам за 200-300лв някой Волгов 402,24д или ако има 417,другите не ги даже отбелязвам.Мостовете и скоростите си ги правя задължително сам за да съм сигурен какво има вътре.Успех и не се отчайвай,помни че Уаз,и перфекционизъм,водят до много нерви и пари.
        Да събудя темата .
        Румене ,да знаеш само колко си прав в написаното до тук?,Само това че "скоростите си ги правя задължително сам за да съм сигурен какво има вътре" не е баш точно, щото отдавна частите нямата нищо общо с истината и купувайки нови, въобще не знаеш какво има вътре.
        Както казах ще пиша какво се случва при мен ,като му се види края ,само дето още не го виждам.
        Захванах се с раздатката свалих разглобих и се хванах за главата ,а уж я правихме .Смених вала за задния мост имаше и аксиален и радиален луфт вътре беше помлян,всички лагери( два се разпаднаха) ,колелото за бавните (отново)плюс вилката дето го включва беше крива и протрита наполовина и леко пукната. .Всичко трябваше да е бетон, ама като я качих на джипа дрънчи и вие на умряло,ами и новия семеринг на вала за преден мост протече .Разбира се пак я свалих, но този път свалих и скоростите да видя пък там какво става. Имаше бая луфтове и износени зъби смених колелото за задна и колелата за 1и 2 всички лагери и първичния вал заедно ролките.Всички колела са сменени по двойки ,щото монтирах веднъж само едно ново и кутията затегна.Първичния вал го купих чисто нов, но след монтажа го демонтирах и си сложих стария ,новия така тракаше ,че си представих в движение какво ще е. Хората от магазина ми казах ,че моя вал си е добре, но неговия чифт от междинния вал имаше побити зъби и го купих въпреки всичко.Всички лагери се въртяха в леглата си.Новото зъбно колело за задна, като го сложих на оста играеше ,а старото не мърда ,извадих лагера на старото колело и го монтирах на новото и луфта изчезна.
        Те така се става експерт ,купуваш нови части и очакваш да има подобрение ,а то става по зле щото частите са правени в някой гараж в Украйна.
        Довечера довършвам и ще качвам всичко на джипа ,надявам се тоя път всичко да е наред.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Другата седмица съм в Пловдив, ще мина да видя защо тоя уаз не те слуша
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Толкова ли няма магазини за лагери, та купувате руски боклуци? Със семеринги и гумени изделия произведени на територията на бившия СИВ - също не се занимавайте.
            С масла и накладки - тоже!
            Поздрави.

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
              Другата седмица съм в Пловдив, ще мина да видя защо тоя уаз не те слуша
              Моля заповядай, ще се радвам да се видим.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Толкова ли няма магазини за лагери, та купувате руски боклуци? Със семеринги и гумени изделия произведени на територията на бившия СИВ - също не се занимавайте.
                С масла и накладки - тоже!
                Поздрави.
                Ами искаше ми се да не се занимавам ,но лагери с канал за зегерка не можах да намеря . В Пловдив фирма "Триера" е един от най-големите вносители и диструбутори на лагери.Те имат размер ,но не е с канал ,а стругар не можах да навия ,да ми направи канал.
                Семерингите ги смених с качествени.

                Поздрави.

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                  Ами искаше ми се да не се занимавам ,но лагери с канал за зегерка не можах да намеря . В Пловдив фирма "Триера" е един от най-големите вносители и диструбутори на лагери.Те имат размер ,но не е с канал ,а стругар не можах да навия ,да ми направи канал.
                  Семерингите ги смених с качествени.

                  Поздрави.
                  Я хвърли едно око в Сузуки-раздела. Имаше подобен цирк с някакъв лагер на скоростите на Витара и имаше писано как се лекува, но за съжаление не помня подробности.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Я хвърли едно око в Сузуки-раздела. Имаше подобен цирк с някакъв лагер на скоростите на Витара и имаше писано как се лекува, но за съжаление не помня подробности.
                    Мерси,ще погледна ,но вече сложих руски лагери ,така че ще е за другия път а такъв сигурно ще има с тая техника.

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Ако стругарите не се навиват да ти направят канал в лагера не тъжи , аз не съм стругар, но ще ти го направя или ще ти кажа къде да отидеш.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Ако стругарите не се навиват да ти направят канал в лагера не тъжи , аз не съм стругар, но ще ти го направя или ще ти кажа къде да отидеш.
                        Много благодаря, при нужда, ще се възползвам от предложението.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Сори тук качих само клиповете без пояснения и за това ги изтрих .
                          Последно редактирано от Antol; 11-07-14, 12:42.

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            https://www.youtube.com/watch?v=S-vHMjkCLlU

                            https://www.youtube.com/watch?v=PiITWVoq0PI

                            https://www.youtube.com/watch?v=1KqkfwBeK80

                            Да подновим малко темата,че много време мина.
                            Както писах по-горе борим се с трансмисията, но тя не се предава и вдигнах ръце.
                            Не знам какво да правя вече, купувах нови части и вместо да има подобрение става по-зле.

                            По-горе са няколко клипа от които се вижда какви шумове издават раздатката и скоростите в движение.
                            Ако някой може да помогне с акъл или с работа е добре дошъл.

                            Интересното е че купих комплект скорости и раздатка втора употреба с доста забележки по скоростите ,а и по раздатката иска работа -има луфтове.
                            Качих ги така ,както ги взех ,без да пипам нищо и има значителна разлика, тия удари на метал изчезнаха почти !!
                            Свалих ги пак, за ревизия, като мислех да правя от двата комплекта един. И какво да видя? Амбриажна ос играе направо с лагера в леглото на корпуса, а зъбите му са изкъртени на места ,вторичен вал е изяден в шииката дето лагерува на ролките в първичния вал , блоковата ос е със смлени зъби на зъбчатката за задна и първа ,колелото за задна и първа и то е заминало , муфата за 3 и 4 е заминала барабар със синхронизаторите, лагерите са всичките с луфтове.

                            Е как бе мамка му, тоя комплект работи по-добре от моите ,които са почти рециклирани?!


                            Последно редактирано от Antol; 11-07-14, 13:13.

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!



                              Не се заяждам ... ама ... сигурен ли си, че не ти липсва тук-там по някой чарк? Някое каре примерно ... лагерче ... гайки ... зегерки ... те такива неща?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение


                                Не се заяждам ... ама ... сигурен ли си, че не ти липсва тук-там по някой чарк? Някое каре примерно ... лагерче ... гайки ... зегерки ... те такива неща?
                                Абсолютно съм сигурен,че нищо не липсва. Всичко е проверено по няколко пъти лично от мен ,правено е като за себе си, бавно методично без претупване .Ако се заядеш ,простено да ти е ,то от споровете се ражда истината

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X