Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за начинаещ

    Здравейте, колеги. Решил съм да се присъединя към вашият клуб. За сега се сдобих с два моста от Уаз 452, тази седмица ще взема и рама с купе и мостове от Газ 69. Въпроса ми е каква Скоростна и Раздатъчна кутия да си търся, при положение, че мисля да слагам мотор 2.4 от Уаз 452. Нормално ли е мостовете , който взех да са 41-8 зъба ? Вчера разглобих предният мост, за да го ревизирам и установих, че пиньона има аксиален луфт, трябва ли да е така ? По какво да различа мотор 2.1 от 2.4 , на пръв поглед, този, който ми предлагат е с 2 ремъка и жигулов карбуратор. Искам да поясня, че колата няма да се кара по асфалт и няма да се регистрира. Извинявам се предварително за лаишките въпроси, но никой не се е родил научен.

  • #2
    До: Съвети за начинаещ

    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
    Здравейте, колеги. Решил съм да се присъединя към вашият клуб. За сега се сдобих с два моста от Уаз 452, тази седмица ще взема и рама с купе и мостове от Газ 69. Въпроса ми е каква Скоростна и Раздатъчна кутия да си търся, при положение, че мисля да слагам мотор 2.4 от Уаз 452. Нормално ли е мостовете , който взех да са 41-8 зъба ? Вчера разглобих предният мост, за да го ревизирам и установих, че пиньона има аксиален луфт, трябва ли да е така ? По какво да различа мотор 2.1 от 2.4 , на пръв поглед, този, който ми предлагат е с 2 ремъка и жигулов карбуратор. Искам да поясня, че колата няма да се кара по асфалт и няма да се регистрира. Извинявам се предварително за лаишките въпроси, но никой не се е родил научен.
    Този с двата ремъка би трябвало да е ГАЗ 24.
    Ако ще караш само в гората, по-добре си вземи УМЗ 417. Най-добър въртящ момент в ниските обороти сред 2.4 литровите.
    Най лесно ще го различиш по масления филтър. Тези на УМЗ са с маслен филтър като на Лада /малко по-голям/, и са разположени от дясната страна на мотора. Тези на ЗМЗ /ГАЗ/ са с маслен филтър с пълнител и е разположен от лявата страна на двигателя.

    Ето разгледай тук:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10653
    И тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10652


    Ако все пак решиш да вземеш този който ти предлагат, веднага му махни този карбуратор
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #3
      До: Съвети за начинаещ

      Колега и аз съм започнал като теб от мостове и шасито но със сигурност да ти кажа трябва да са ти 8-41 за в гората.а двигателя ти е газ24 този с двата ремъка но този жигулов карбуратор е добър ако го караш на гас.Скоростна четворка а раздатка от газ 69 или направо скорости с раздатка от 469 зависи как ще ти е на теб по изгодно
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #4
        До: Съвети за начинаещ

        Еее Кире ще те приемем в клуба на УАЗките! Добре си замислил да направиш джипа с тези мостове 41-8 зъба. С тях най добре ще върви в гората и блатата след редукторните мостове. Трябва да обереш този аксиален луфт на пиньона като махнеш от пластините на двойния лагер. И двата двигателя 21 и 24 са 2445 кубика. Този както го описваш трябва да е 24. Дай снимки да го видим. Успех в този проект.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: Съвети за начинаещ

          Тук се заформи нещо интересно:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...644#post887542
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            До: Съвети за начинаещ

            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
            Тук се заформи нещо интересно:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...644#post887542
            Много полезно за всеки с уаз и за дезертйорите с газ 69.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              До: Съвети за начинаещ

              Ако ти се занимава, разглби го тоя мост, ревизирай го, регулирай диф. по учебник!!! зада забравиш за тоя възел

              Коментар


              • #8
                До: Съвети за начинаещ

                Първоначално публикуван от t72 Преглед на мнение
                Ако ти се занимава, разглби го тоя мост, ревизирай го, регулирай диф. по учебник!!! зада забравиш за тоя възел
                Така ще бъде със всички детайли, не само с моста. Тия дни ще кача снимки на мотора да кажете какъв е и дали става .

                Коментар


                • #9
                  До: Съвети за начинаещ

                  Ако някой има нужда от консултация относно поставянето на "блокаж" от БТР т.нр.(шпер) имам опит и вече 2 г.тормоз и върви без проблем

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвети за начинаещ

                    Какъва,консултация трябва,регулира се както се прави диф.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвети за начинаещ

                      Точно!. Ама как се прави диф? От къде да го научим...или сме много добри с руския (технически) а там пише и между редовете.Впрочем дифа "както и да го събереш" все ще върви...ама до кога. Пък после калпави били руските машини.

                      Айде дайте една такава тема та да споделим, пообразоваме взаимно. Нали това е смисъла на тези форуми.

                      Аз съм младши тука и нямам достатъчно права в това отношение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвети за начинаещ

                        Такива теми колко щеш
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                          Колега и аз съм започнал като теб от мостове и шасито но със сигурност да ти кажа трябва да са ти 8-41 за в гората.а двигателя ти е газ24 този с двата ремъка но този жигулов карбуратор е добър ако го караш на гас.Скоростна четворка а раздатка от газ 69 или направо скорости с раздатка от 469 зависи как ще ти е на теб по изгодно
                          Предстои ми да купувам карбуратор,двигателят е волгов,ще се кара на газ,препоръчаха ми еднокамерен.Жигулов казваш ти ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвети за начинаещ

                            Ако се кара предимно на гас ти използваш само дроселовите клапи на този карбуратор така че нямаш никакви проблеми за вървенето,първо се отваря едната клапа а при пълна гас и втората и това е един много добър варянт
                            0885 297985,мтел-Радо
                            0876 556870,виваком като домашен

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвети за начинаещ

                              Какъв е този мотор ? Ще го свалям от УАЗ 452, заедно със скоростна и раздатъчна кутия, ще мога ли да го монтирам на текезесарката ? На какво да наблегна при ревизията на мотора и кутийте ?
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X