Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети за начинаещ

    Колега, според мен, ако оставиш предната част на купето в това състояние, просто някъде ще го загубиш. Ако на "клетка" казваш фермена конструкция, която да захване и в горната част предницата може и да се получи по-здрава конструкция. Доколкото виждам по пода не е останало нито едно гнездо за болт, свързващ купето с шасито и връзката е само в долните краища на колоните, към които се захващат предните врати. Алуминиевият под едва ли е най-удачното решение, особено ако ползваш поп-нитове. Причината е т. нар. галванична корозия, която се получава в местата на контакт между два различни метала. Срещу нея няма защита. А и едва ли ще се получи по-тежка конструкция, щом ще съкращаваш от ламарините на купето. Все пак успех в смелото начинание!
    0886 854 174

    Коментар


    • До: Съвети за начинаещ

      Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
      Колега, според мен, ако оставиш предната част на купето в това състояние, просто някъде ще го загубиш. Ако на "клетка" казваш фермена конструкция, която да захване и в горната част предницата може и да се получи по-здрава конструкция. Доколкото виждам по пода не е останало нито едно гнездо за болт, свързващ купето с шасито и връзката е само в долните краища на колоните, към които се захващат предните врати. Алуминиевият под едва ли е най-удачното решение, особено ако ползваш поп-нитове. Причината е т. нар. галванична корозия, която се получава в местата на контакт между два различни метала. Срещу нея няма защита. А и едва ли ще се получи по-тежка конструкция, щом ще съкращаваш от ламарините на купето. Все пак успех в смелото начинание!
      Първо, мерси за съвета, ще захвана и пода на "щита" за рамата . От зад педалите до първата широка греда 50х100 мм пода ще е от ламарина , а на зад "легенчетата ще са от алуминиева ламарина. Предвидил съм и място за 100 А акумулатор под шофьорската седалка от към раздатката, кутията му също ще е от ламарина.
      Черпя една Бира, който познае за какво е направен картоненият макет и сложен там.
      Клетката ще я захвана и за горните панти на вратите, тя ще представлява две П-образно сгънати тръби 42х3 мм над предният прозорец и зад седалките, м-у тях от страни и от горе Х-ове и назад два диагонала. Нещо , като на Самурая, но с малки корекций. Дайте съвети , как да избегна "галваничната корозия", може би с гумена лента м-у двата метала ??
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от kiro_vd; 17-03-10, 09:07.

      Коментар


      • До: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
        как да избегна "галваничната корозия", може би с гумена лента м-у двата метала ??
        Да с лента.
        Моя съвет е да не правиш "легенчета", а да направиш пода равен- много по-лесно се оттича водата и мете калта.
        Картонения макет вероятно е за лебедка.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • До: Съвети за начинаещ

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Да с лента.
          Моя съвет е да не правиш "легенчета", а да направиш пода равен- много по-лесно се оттича водата и мете калта.
          Картонения макет вероятно е за лебедка.
          На пода ще има гумени тапи , като тези от сифоните на мивките, като искам да си я измия отвътре, само ги вадя и цялата мизерия ще се отича навън , няма да пречат легенчетата , а и в тях искам да побера някой работи от първа необходимост - колани, шекели, полиспаст и др.
          Намислил съм да монтирам радиатора зад седалките, но се двоумя, какъв да сложа , имам 2 варианта : От Нива 1.7 или един огромен от Фиат Дукато 2.5 Дизел, дали водната помпа ще съумее да завърти водата или ще се наложи монтиране на допълнителна ел. помпа. Вентилаторите ще са 2 електрически. Водата от мотора до радиатора ще закарам с алуминиеви тръби, тъй , като те много бързо отделят топлината.
          Кой радиатор ще е по-удачен, мисля първо да пробвам с Нивовият, тъй , като другият е много голям.
          Бирата е за Жоро Василев, но няма да бъде една , защото съм му задължен и за предната решетка .

          Коментар


          • До: Съвети за начинаещ

            Този от Нива го забрави!! Този от Дукато не знам дали ще стане, защото по принцип дизелите са по-студени( отделят по-малко топлина) от бензиновите. Пробвай с него и, ако не стане сложи от Газ53( газ66).
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • До: Съвети за начинаещ

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              На пода ще има гумени тапи , като тези от сифоните на мивките, като искам да си я измия отвътре, само ги вадя и цялата мизерия ще се отича навън , няма да пречат легенчетата , а и в тях искам да побера някой работи от първа необходимост - колани, шекели, полиспаст и др.
              Съвета ти го дава човек, който има "легенчета" и пробки за източване. Въжетата и шекелите ми постоянно са мокри и кални и по-добре мисли да ги държиш някъде по-високо.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • До: Съвети за начинаещ

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Този от Нива го забрави!! Този от Дукато не знам дали ще стане, защото по принцип дизелите са по-студени( отделят по-малко топлина) от бензиновите. Пробвай с него и, ако не стане сложи от Газ53( газ66).
                Жоро, какво мислиш за водната помпа, дали ще успее да завърти водата до радиатора ?
                Няма ли разстоянието м-у мотора и радиатора и съответно наличието на повече течност в охладителната с-ма да компенсират големината на радиатора ???
                В крайна сметка ги имам и двата в наличност в комплект с разширителните съдове и вентилаторите ще пробвам и ще пиша .

                Коментар


                • До: Съвети за начинаещ

                  Кире, можеш да сложиш и ел. водна помпа от ГАЗела. Нова е към 60лв.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • До: Съвети за начинаещ

                    Ако тъбите са с диаметър, не по-малък от този на водната помпа, ще стане и без електрическа. Ако са две и електрическата е с постоянен дебит, тя никога няма да работи в синхрон с оригиналната, която променя дебита си според оборотите на двигателя. По-скоро може да се инсталира като алтернантива, за резерв.
                    0886 854 174

                    Коментар


                    • До: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                      Ако тъбите са с диаметър, не по-малък от този на водната помпа, ще стане и без електрическа. Ако са две и електрическата е с постоянен дебит, тя никога няма да работи в синхрон с оригиналната, която променя дебита си според оборотите на двигателя. По-скоро може да се инсталира като алтернантива, за резерв.
                      Е, за това не се бях сетил, че ще има разлика м-у двете помпи при работа на различни обороти, мерси за съвета.
                      Колеги, трябва ми барабанчето на ръчната спирачка, или, ако може някой да го премери каква му е дебелината, там където е м-у фланчето на РК и кардана.
                      Ако знам дебелината ще мога да монтирам дискова ръчна с горна помпа от съединител на ВАЗ. Правили сме го и става добре.

                      Коментар


                      • До: Съвети за начинаещ

                        Добре е да има в резерв 1-2 водни съединения за смяна при пробив. Малко или много при такова отдалечаване на радиатора, надеждността на системата като цяло намалява. Тръбопроводите трябва да са добре премислени от къде да минат и как да се осигурят срещу протриване и удар.
                        0886 854 174

                        Коментар


                        • До: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                          Добре е да има в резерв 1-2 водни съединения за смяна при пробив. Малко или много при такова отдалечаване на радиатора, надеждността на системата като цяло намалява. Тръбопроводите трябва да са добре премислени от къде да минат и как да се осигурят срещу протриване и удар.
                          Мисля, м-у скобите за захващане и тръбите да има гумени маншони, и никъде да няма триене и "твърди" връзки. Като стигна до там ще кача снимки.

                          Коментар


                          • До: Съвети за начинаещ

                            Колеги, имам следният проблем - на задният мост е счупено леглото на малкото лагерче на пиньона, а искам да заваря касетата, ще стане ли или да си търся ръкав със здраво легло за лагерчето ??????

                            Коментар


                            • До: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                              Колеги, имам следният проблем - на задният мост е счупено леглото на малкото лагерче на пиньона, а искам да заваря касетата, ще стане ли или да си търся ръкав със здраво легло за лагерчето ??????
                              Кире, търси ръкав със здраво легло за лагерчето. Може и от Жук, Ниса и Варшава. Режеш двата ръкава слагаш вътрешна втулка и ги заваряваш.
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • До: Съвети за начинаещ

                                Ето, до къде я докарахме, сега търся ръкав със здраво легло за лагерчето на пиньона, ако някой има да помага.
                                Монтирах педали и сермофрен от бус Фиат Дукато, затворих пода с алуминиеви капаци, поставих газова бутилка 40 литра и резервоар 7-8 литра.
                                Лебедката и акумулатора ще сложа над задният мост, за да разпределя тежеста по-добре, а водният радиатор ще бъде на 40-50 см зад седалките.
                                Хидравличният сектор с помпата , маркучите и казанчето са от БМВ 5 серия, гуменото каре от Мерцедес 190, пръта на волана от БМВ 320 - 96 год. , а волана от Мерцедес 124, ХАОСА е пълен, но поне стана без много преправяне.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X