Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети за начинаещ

    Имам ГАЗ-69А казаха ми че мога да повдикна купето от шасито,като използвам тампони за дв.на ВАЗ .Мисля че бяха кръгли, високи около 3-4 см.и от двата края има болт с резба. Удачно ли е да се използват: плюсове и минуси. Колко на брой са.Приемам предложения. Благодаря предварително.

    Коментар


    • До: Съвети за начинаещ

      Първоначално публикуван от valdesidva63 Преглед на мнение
      Имам ГАЗ-69А казаха ми че мога да повдикна купето от шасито,като използвам тампони за дв.на ВАЗ .Мисля че бяха кръгли, високи около 3-4 см.и от двата края има болт с резба. Удачно ли е да се използват: плюсове и минуси. Колко на брой са.Приемам предложения. Благодаря предварително.
      Тампоните са по-високи и са доста обемисти, аз нямам никакви м-у рамата и купето , нека някой , който е лифтвал купето да каже как.
      С 20 мм транспортна лента ще ти е най-евтино и лесно.

      Коментар


      • От: До: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
        Вече, започна да заприличва на нещо :
        А и запали като автомобил
        http://vbox7.com/play:a3a1df86
        Suzuki Samurai 1.3
        Диян Димитров - 0897875292

        Коментар


        • От: До: Съвети за начинаещ

          Кире, виждам, че си с оригиналната ремъчна шайба на водната помпа. Сложи с по-малък диаметър, защото в гората с тази грее( емпирично доказано ).
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: До: Съвети за начинаещ

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Кире, виждам, че си с оригиналната ремъчна шайба на водната помпа. Сложи с по-малък диаметър, защото в гората с тази грее( емпирично доказано ).
            Мерси, за съвета Жоро, да знаеш от какво стават ???
            За сега докато я разработвам ще я карам така, като ще разчитам на повечето вода и по-големият радиатор.
            Ако , някой колега знае с какви по-малки ремъчни шайби мога да заменя тези на водната помпа, моля да сподели !!

            Коментар


            • От: До: Съвети за начинаещ

              И тримата( Аз, Жоро Суходолски и Крум) за направата сме ги давали на стругар.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: До: Съвети за начинаещ

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                И тримата( Аз, Жоро Суходолски и Крум) за направата сме ги давали на стругар.
                http://vbox7.com/play:ac07fd18
                Това е и първото изкарване от гаража след 6 месеца труд.
                Първите впечатления са , че задният диф (заварен) бута, предният сработва добре (с касета от БТР), спирачки има , но ще минаваме на дискове задължително, бързо качи температурата на водата и утре ще го пробваме без термостат и с перки , ако пак не ни хареса ще минаваме на малки шайби на водната помпа.
                Ако и това не помгне ще се монтира втора ел. водна помпа.

                Коментар


                • От: До: Съвети за начинаещ

                  За бързото загряване не се притеснявай. Волговия мотор достига работна температура много бързо, което е хубаво( термостата му така е устроен).
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: До: Съвети за начинаещ

                    По-добре е да натовариш неговата си помпа с по-малък диаметър на шайбата. Тръбите до радиатора с достатъчно голам диаметър ли са?
                    0886 854 174

                    Коментар


                    • От: До: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                      По-добре е да натовариш неговата си помпа с по-малък диаметър на шайбата. Тръбите до радиатора с достатъчно голам диаметър ли са?
                      Тръбите до радиатора са 32 мм, утре ще пробвам да я запаля със затворена система, защото при отворена система на водата помпата не смогва да завърти водата до радиатора. Пробвахме затворената с-ма и стана добре, но ме предаде един маркуч, който бях поставил временно до газовият изпарител и не успях да достигна температура за включване на перките. Те се оказаха доста мощни по 25 Ампера и днес им навързах бушони и релета.
                      Някой може ли да ми каже водната помпа от къде смуче и на къде бута водата ?????

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Смуче отдолу студената и бута в главата, термостата- горе -излиза горещата, дано разбра
                        На колко градуса трябва да включат тези толко мощни перки?

                        П.С за 21 и 24 моторите!
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          Смуче отдолу студената и бута в главата, термостата- горе -излиза горещата, дано разбра
                          На колко градуса трябва да включат тези толко мощни перки?

                          П.С за 21 и 24 моторите!
                          Да, мотора е 24Д , проблема е , че не знам на колко градуса включва датчика, а той е двускоростен, за това съм предвидил и бутон за принудително включване. Резбата на датчика е , като на Лада , там поне имам богат избор на датчици що се касае до температурата и мога да варирам от 70 до 100 градуса.
                          На колко градуса трябва да е работната температура на 24 мотор ???????

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            80 градуса е работната температура на двигателя.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Вентилаторите трябва да се включват преди поне втората степен за да може термостата да поддържа нормалната температура на мотора без заброс. Ако някой колега занае някаква конкретна стойност или правило, нека сподели.
                              0886 854 174

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Проблема с охладителната с-ма е решен, днес покарах 5-6 пъти се включиха перките, вентилаторите се включват за около 15-20 секунди и спират. Двата са вързани заедно за ладов датчик, който включва на 85 и изключва на 78 градуса.
                                Търся си двускоростен датчик, но по-студен 75-85 градуса, някой да има представа от какво мога да взема ??????

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X