Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Съвети за начинаещ

    Харесва ми как е станало с гумата и аз ще изрезвам такива
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #92
      До: Съвети за начинаещ

      Колегата Жоро Попов( beetle ) ми купи от Метропол- Пловдив тампони за раздатката по 1лв/бр. Има с вложени метални шайби( аз такива взех) и без. Мисля, че е по-добре от транспортна лента.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #93
        До: Съвети за начинаещ

        Еиииии аз онзи ден бях там направо ме е яд много
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #94
          До: Съвети за начинаещ

          Преди празниците купих последните 4 тампона за раздатка от с. Горски извор, Хасковско, човека беше много точен и веднага ми ги прати по куриер по 3 лв. бройката.
          Тук, във Видин намерих подобни, но по високи и без шайби, който ще слагам под петата, за да не променям ъгъла на раздатката спрямо мостовете.
          Драго ми подари и петите за раздатката, за , което съм му много благодарен .
          Работата продължава по рамата, като цялата ще бъде излъскана до чист метал и след това боядисана 2 ръце грунд, веднъж Боди и 2 ръце автоемайл лак.
          Преди да бъде боядисана ще заваря стойките за амовете и ще бъдат направени захватите за бутилката на АГУ и резервоара.

          Коментар


          • #95
            До: Съвети за начинаещ

            Моя съвет е една ръка грунд и без боди защото става грапаво и после задържа кал и прах. Пръсни автоемаил и даже може да и сложиш втвърдител за да засъхне по бързо и да е по здрава боята. После всчико това се мие много по лесно.
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #96
              До: Съвети за начинаещ

              Аз бих намазал най-напред с ръждопреобразовател на "вюрт" пък после каквито лайна искаш слагай.По добра защита от корозия не съм виждал.

              Коментар


              • #97
                До: Съвети за начинаещ

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                Моя съвет е една ръка грунд и без боди защото става грапаво и после задържа кал и прах. Пръсни автоемаил и даже може да и сложиш втвърдител за да засъхне по бързо и да е по здрава боята. После всчико това се мие много по лесно.
                Бодито ще е 999, не 930 , става много добра споика, еластично е и може да се боядисва в-у него , за разлика от 930.

                Коментар


                • #98
                  До: Съвети за начинаещ

                  На шасито няма сисъл боди според мен.
                  Чисти го хубаво и удари няколко ръце грунд и боя с втвърдител и в двете както казва Цветан.
                  Доказано добър резултат
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #99
                    До: Съвети за начинаещ

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    На шасито няма сисъл боди според мен.
                    Чисти го хубаво и удари няколко ръце грунд и боя с втвърдител и в двете както казва Цветан.
                    Доказано добър резултат
                    За това не съм се замислял, но според мен точно това Боди 999 е супер за пряка среща със всякакви гадости - кал, камъни , клони и тем подобни гадости на който е изложена машината при каране в гората.

                    Коментар


                    • До: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                      За това не съм се замислял, но според мен точно това Боди 999 е супер за пряка среща със всякакви гадости - кал, камъни , клони и тем подобни гадости на който е изложена машината при каране в гората.
                      идеята ти е много добра според мен боядисайго с боя 3 в 1 накрая
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • До: Съвети за начинаещ

                        Няма боя където ще държи на камъни.

                        Бодито е меко ако ще и с 4 деветки да е. Всичките съм ги пробвал. Вече съм на мнение че няма фаида от тях. Наистина става красиво и здраво ама пази толкова колкото и пази и само автоемаиллак. Боята се мие обаче много по лесно.

                        За шасито според мен е напълно излишно да се пруска с боди,отделно не става хубаво на външен вид
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • До: Съвети за начинаещ

                          Не съм специалист на боите и пр., но мисля, че колегите са прави за бодито - напълно излишно е.
                          След хубав песъкоструй мисля, най-доброто е поцинковането, никакви бодита, "модита" и пр. търговски трикове...

                          Коментар


                          • До: Съвети за начинаещ

                            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                            Не съм специалист на боите и пр., но мисля, че колегите са прави за бодито - напълно излишно е.
                            След хубав песъкоструй мисля, най-доброто е поцинковането, никакви бодита, "модита" и пр. търговски трикове...
                            Жоре, тия екстри във Видин ги няма, тук най-големият детайл, който могат да ти изчистят на песъкоструйка е джанта 17-18", за поцинковане въобще не са и чули.
                            Та за това си чистя рамата на ръка и май ще ме откажете от бодито.

                            Коментар


                            • До: Съвети за начинаещ

                              Колега остави бодито. Преди години с татко замесихме смес подобна на бодито ( тогава в България нямаше боди) стана твърдо и доста грапаво. Мислихме че е добре докато не установихме, че ръждата под- покритието си работи здраво.

                              Коментар


                              • До: Съвети за начинаещ

                                Щом чистиш на ръка купи си ръждопреобраувател на "Вюрт".Това е точно за такива неща.
                                Чисти тнката ръжда и образува много стбилно тънко покритие върху метала, като лак.После грунд и боя по една ръка и забравяш за проблем с ръжди на това място.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X