Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    Първоначално публикуван от ivan4o-73 Преглед на мнение
    Колеги и аз иискам да се присъединя към клуба. Имам Газ - 69, в оригиналния му вид, само едно бутало ми трябва, за да върви. През зимата ще го стегна и ще го боядисам, защотго мисля да го регистрирам. Какви са условията в клуба?
    Колега , виж темата "Собственици на ГАЗ-69"
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Колеги искам да сложа м/у купето и шасито по дебели тампони.Кое е по удачно: бандажна лента, гумени тампони,пол. втулки и с каква височина?

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        Аз съм сложил 5см. тампони но зависи какво изкаш да постигнеш .
        ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Целта ми е да намаля вибрацийте и да не се задържа кал м/у шасито и купето а и да може вилката на съединителя да не упира в купето.Ти какви тампони си използвал и колко бр.Защо оригинално са 3-4 мм.Съвети приемам всякакви.

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Вземи в предвид че колкото задигнеш купето вдигаш маската и предните калници , аз задигнах за да се измива калта от доло и се получи добре
            ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              Редуктора го взех, действително е със червеячна предавка, като на кормилна кутия , предавателното число е 40:1, не е работил въобще и никога не му е сипвано масло. И поради дългото стоене - произведен е 1977 година, на единият от лагерите на червеяка е избило ръжда и ще бъде сменен. Лагерите ми направи впечатление, че са доста големи и масивни, целият корпус е оребрен и от алуминий, размерите му са 22х22х16 см. Хъбавото е , че редуктора е предвиден да може да се монтира и от двете страни, както входящият, така и изходящият вал, което ми позволява да си го монтирам, както ми е най- лесно. Някой , има ли идея, с какво масло трябва да се експлоатира това чудо, м-у другото вътре има тръбичка, по , която се качва масло и маже короната отгоре, има си и пробки за източване , наливане и нивото на маслото .
              Сега ми трябва първичната ос на раздатката, тази на , която се закача карданчето от Скоростната кутия, за да мога на задната и страна да нарежа шлици на , който да монтирам фланче от диференциал, за да мога да закача кардан до редуктора.
              Благодарение на Зари се сдобих с оста на раздатката, същата беше дадена на стругар и на задният и край беше присъединено парче от пиньон, само шлиците и резбата. Капачката на раздатката е пробита , за да може да мине оста през нея и в нея е нарязано легло за семеринг, който е след лагера. За фланчето ще закача късо карданче, след това ск. кутия от ГАЗ 69 и след нея ще е редуктора.

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                И да снимаш като стане готова цялата конструкция!Поздрави Кире!
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  За сега това е проекта, остава само да го съберем и напаснем.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Защо ти е още една скоростна кутия само за редуктора? Не усложняваш ли много нещата?
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                      Защо ти е още една скоростна кутия само за редуктора? Не усложняваш ли много нещата?
                      Не ми се разправя с разните му муфи, фиксатори, шлицови съединения и др., така с кутията ще мога да си определям скороста на теглене

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Tова е така, но с предната кутия не го ли правиш същото, както и с оборотите на двигателя?
                        тази кутия е над 25кила, редуктора сигурно още толкова, кардани въжета, нали се стремеше и в същото време да е лека?

                        Успех!
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          Tова е така, но с предната кутия не го ли правиш същото, както и с оборотите на двигателя?
                          тази кутия е над 25кила, редуктора сигурно още толкова, кардани въжета, нали се стремеше и в същото време да е лека?

                          Успех!
                          Сега съм разглобил пода, ще преместя и газовата бутилка, която е зад шоф. седалка и ще меря, ако има друго решение, по- леко и по-практично, но същевременно здраво ще го направя, ще видим, проблема за сега е как ще фиксирам кутията към рамата и същевременно да е в права линия зад раздатката.
                          Дай идея как да включвам редуктора без да ползвам кутията.

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Имаме разрешение на проблема с включването на лебедката, а именно ще ползвам 2 опашки(оста, която излиза към малкото карданче) от 3 СК, Като ще ги включвам с муфа от фланчето на кутията.
                            Опашките ще монтирам на една равнина и ще имат лагерни тела, а муфата ще я движи вилка от ск. кутия, която ще я дърпам с лост от ръчна спирачка, за да и ползвам зъбите, като контра, иначе трябват фиксатори и пружини. Лагерните тела ще направя от биели, но в момента търся такива със 72 мм вътр. диаметър. Двете оси ще се въртят една в друга посредством бронзова втулка и така ще имат идеално съосие за по лесно включване. Макарата на лебедката ще се изработи от 2 уазови главини, ще я върти къса полуоска и ще се зацепва посредством ръчен хъб. От двете и страни ще има лагерни тела и всичко ще е на една монтажна плоча 8 мм.

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Кире потърси във форума гледал съм такова устройство за включване на пусковия към основния двигател на ЮМЗ.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Кире потърси във форума гледал съм такова устройство за включване на пусковия към основния двигател на ЮМЗ.
                                Мерси, Жоро , намерих темата и свалих книгата за ЮМЗ, но нещо не го разбирам.
                                Още в понеделник ще потърся по вторични някой трактор да го видя и да разбера дали ще може да го ползвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X