Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
    Ето, до къде я докарах с механичната лебедка, прогонена е монтажната плоча на земята, монтирах и греда на която да ляга плочата от задната страна,отстрани през рамата към гумата пак има болт 12х120 - 8"8, който държи подложката на щендера за рамата, преправих и отпред захвата, като поизрязах гредите , за да се монтира предната част на плочата (тя е едно цяло -фланчето, което взима въртящият момент от силоотводният вал, механизъма за включване и изключване на леб-ката, редуктора , макарата с въжето и накрая щендера на макарата.
    Днес запалих и пробвах как се върти, всичко е ОК, голям кеф е да гледаш с кви обороти се върти макарата , според това на коя скорост си и колко газ даваш. Веднага, като натисна съединителят и макарата спира да се върти, остават някой довършителни работи, като пилене на заварките , монтажа на вилката за включване, грунд, боя и направо на Дунава, в блатата за тест.


    От каде си взел движение за редуктора че не виждам (ясно че е от раздатката) но от каде е сложен е някой извод на мястото на някоя капачка ли ...........
    Кардана постояно ли се върти до муфата към редуктора.
    На неотрално (между бързи и бавни) ще имаш ли движение към редуктора.

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Да ще има, взел го е от входящия вал на раздатката кото се върти винаги щом е на скорост и пуснат съединител.
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Да ще има, взел го е от входящия вал на раздатката кото се върти винаги щом е на скорост и пуснат съединител.
        Да, точно така, взел съм задвижването от първичният вал на раздатката- На края на оста съм набил и заварил друга ос със шлици( от пиньон), пробил съм капачката , за да мине оста и съм и направил канал за семеринга, да не тече масло от раздатката.
        Сега, вече , като почти всичко е готово ми дойде друга идея, а именно да се направи механизъма за включване и изключване в самата раздатка и скоро ще почна да го правя.
        Веднага, като тествам лебедката ще дам отзиви.

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
          Да, точно така, взел съм задвижването от първичният вал на раздатката- На края на оста съм набил и заварил друга ос със шлици( от пиньон), пробил съм капачката , за да мине оста и съм и направил канал за семеринга, да не тече масло от раздатката.
          Сега, вече , като почти всичко е готово ми дойде друга идея, а именно да се направи механизъма за включване и изключване в самата раздатка и скоро ще почна да го правя.
          Веднага, като тествам лебедката ще дам отзиви.


          Мерси за изчерпателната информация.

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Днеска съвсем случайно отидох на една борса за изкупуване на стари коли и видях една Волга-Газ 24.Попитах има ли скоростна кутия и те ми казаха че току що са свалили двигателя със скоростната кутия. Взех я и като я измих от мръсотията започнах да я разглеждам и много се изненадах като видях че оста към съединителя е с едрите шлици и става без да сменям феродовия диск.В момента съм с дв.Газ-24 и ск. от Газ69.Въпроса ми е има ли ск на Газ 24 с едри шлици на амбриажната ос или кутията е от друг Газ

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              Кире мн0г0 убави работи си направил,Поздрави от с.Железна ще се видиме ли на разходката.ДА видиме на живо и в деиствие това чудо

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                Първоначално публикуван от Gadat.T Преглед на мнение
                Кире мн0г0 убави работи си направил,Поздрави от с.Железна ще се видиме ли на разходката.ДА видиме на живо и в деиствие това чудо
                Привет, Тишо, задължително ще се видим другата събота и неделя и ще се радвам да пробваме Газката , а и лебедката.

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  Кире оправяи либетката що иде друга среща.Требе да ме влачиш с моя УАЗ бесен.

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Кире, колко тежи машината?

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от CECO GAZ69 Преглед на мнение
                      Кире, колко тежи машината?
                      Около 1300 кг., със цялото оборудване - джак, пътеки и гориво.
                      Като сваля предният прозорец и калниците, ще я олекотя още 50-60 кг.

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Около 1300 кг., със цялото оборудване - джак, пътеки и гориво.
                        Като сваля предният прозорец и калниците, ще я олекотя още 50-60 кг.
                        Не се занимавай с глупости, а си оправи газта, защото двигателя има още потенциал! Мен ако питаш и карбуратора трябва да смениш. Не мога да приема, че карбуратор за двигател 1500см3 храни нормално 2400см3 мотор!(Каквито и жигльори да му сложиш).
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Жоро, на Говедарци нали видя единия от наще Уаз-и, с 402 двигател (с Ладов карбуратор е) стигна до дългия баир и в началото му свърши силата, а моя мотор е по издухал от неговия. Мое мнение че за ежедневна употреба с леки терени става.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Според мен трябва да се смени карба,на моя приятел черната Газка-е с кареб от Газ-53 и качи баира в Говедарци на га,като е скопен здраво и тежи 1670кг.Наложи се да тръгва от място поне 3-4 пъти посредата на баира щото се беше разкаляло добре ,тъй както знаете че беше последен

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Според мен трябва да се смени карба,на моя приятел черната Газка-е с кареб от Газ-53 и качи баира в Говедарци на га,като е скопен здраво и тежи 1670кг.Наложи се да тръгва от място поне 3-4 пъти посредата на баира щото се беше разкаляло добре ,тъй както знаете че беше последен
                              Тази газка ми напълни душата тогава Ще вземам понатам и аз умз417
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Не се занимавай с глупости, а си оправи газта, защото двигателя има още потенциал! Мен ако питаш и карбуратора трябва да смениш. Не мога да приема, че карбуратор за двигател 1500см3 храни нормално 2400см3 мотор!(Каквито и жигльори да му сложиш).
                                Добре, ще пробвам с карбуратор от ГАЗ 53, но кой - 135 или от другите ????
                                Жоро, можеш ли да ми наснимаш твоя маслен радиатор от къде взима и връща маслото, къде са му крановете и другите тънкости да споделиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X