Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети за начинаещ

    Рамата е вече пръсната с грунд и чака по-топли дни за авто лака.
    Сега на ред е окачването и имам доста въпроси за него :
    На Оригиналните люлки разстоянието м-у болтовете е 75 мм, същите са 45х 8 мм , мисля си да ги направя 125 мм м-у болтовете и 50 х 10 мм дебелина, като ги подсиля малко с планка м-у тях или направата им от П- образен профил.
    Ако ги направя така , какви ще бъдат резултатите от това, къде е възможно да възникнат проблеми ???
    Ресорите с колко листа трябва да са , за да имам по-големи ходове ????
    Евентуално някакви други ресори за по-добри ходове ???
    Колеги помагайте !!!

    Коментар


    • До: Съвети за начинаещ

      Това окачване, да не е неква Тайна ???
      Или никой не го е правил ??

      Коментар


      • До: Съвети за начинаещ

        Има го из темите!
        Жоро Василев е твоя човек
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • До: Съвети за начинаещ

          От това, което прочетох разбрах, че отпред се оставят само 2 главни листа, др.пакет е от Трабант и амовете са от ГАЗ-53, отзад люлките са два пъти по-дълги и всички тампони са заменени с маслени на принципа на унибал.Отпред, добре , но отзад при положение, че ще имам буквално само един алуминиев под и Джака, няма ли да седи малко "вирната" ???
          Конкретно ме интересува, някой дали е монтирал по-дълги люлки отпред и отзад и какви проблеми е имал след това ???

          Коментар


          • До: Съвети за начинаещ

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Перфектна е за газ.
            Руснаците ги свалят дори до 92мм, но това вече е крайност за мен.

            Откъде мерено 92мм. ?

            Коментар


            • До: Съвети за начинаещ

              Е как от къде - от край до край, височината.

              Коментар


              • До: Съвети за начинаещ

                Благодарение на Жоро Василев въпросителните с окачването са вече доста по-малко.
                Работата по машината е в застой, защото се чакат БТР-ски касети за двата моста.

                Коментар


                • До: Съвети за начинаещ

                  Колеги, дайте идея как да направя тези люлки да не се сгъват на обратно ?????
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Съвети за начинаещ

                    От доста време не съм писал, за това ще кача малко снимки , сори за качеството, но са правени с телефон. За напред ще има още, ако са ви интересни.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Съвети за начинаещ

                      Два съвета от мен:
                      Горните уши на предните амортисьори ще се откъснат. Пусни им две вертикални ребра отвън до долния ръб на рамата.
                      Не заварявай купето за рамата, защото тя е проектирана да е гъвкава( и се суче много по-добре от Уазковата). Сложи го на тампони.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • До: Съвети за начинаещ

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Два съвета от мен:
                        Горните уши на предните амортисьори ще се откъснат. Пусни им две вертикални ребра отвън до долния ръб на рамата.
                        Не заварявай купето за рамата, защото тя е проектирана да е гъвкава( и се суче много по-добре от Уазковата). Сложи го на тампони.
                        Планките на Предните амове ще се дооправят, купе няма да има , а само тръбна клетка, която ще лежи на гредите, който съм пуснал. От оригиналното купе ще се ползва само щита на , който ще монтирам педалите, предният капак и решетката.
                        Много го мислих, но при захващане на клетката за купето при едно съприкосновение с нея, цялата сила ще иде на тампоните. Пода ще бъде изцяло от алум. ламарина, както и дъното отзад, под което искам да монтирам бенз. резервоар от Трабант и газова бутилка от кръглите за резервна гума.
                        Жоре, мерси за съветите, виж още някой кусур , ако има да го оправя докато е време.
                        Все пак ми е за сефте и е логично да съм сгрешил някой работи.

                        Коментар


                        • До: Съвети за начинаещ

                          Клетката пак можеш да я хванеш през тампони. По този начин няма да ограничаваш кършенето на рамата( тоест ходовете). Аз досега не съм видял някой да е откъснал купето от рамата, а повечето са на тампони( да не кажа всички). Отделно вибрациите(шума в купето) ще са по-малки.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • До: Съвети за начинаещ

                            За сега измислих това :
                            Кажете си мнението, какви са му недостатъците на това подсилване, е и предимства, ако има.
                            Стремях се да има максимална контактна повърхност м-у планката и рамата .
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Клетката пак можеш да я хванеш през тампони. По този начин няма да ограничаваш кършенето на рамата( тоест ходовете). Аз досега не съм видял някой да е откъснал купето от рамата, а повечето са на тампони( да не кажа всички). Отделно вибрациите(шума в купето) ще са по-малки.
                              Жоре, виж на една от снимките се вижда, че това, което беше останало от купето е в "плачевно" състояние , първоначално си мислех да го "изградя" на ново, но щеше да стане много тежко и тясно , а и се усложняваше монтирането на клетката, трябваше да правя "стъпки" на , който да легнат краката на клетката.

                              Коментар


                              • До: Съвети за начинаещ

                                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                                За сега измислих това :
                                Кажете си мнението, какви са му недостатъците на това подсилване, е и предимства, ако има.
                                Стремях се да има максимална контактна повърхност м-у планката и рамата .
                                Сложи ребрата перпендикулярно на рамата(а не легнали на нея), защото усилията са вертикални.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X