Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Съвети за начинаещ

    според мен ако го направиш с пружинно окачване отзад ще си решиш проблема със счупените ресьори и ще има по големи ходове а ето и едно мнение на колегата Георги Василев.... На Крум Алексиев Уазката е с първи и втори уазкови листове(за здравина) и останалия пакет е трабантов(за ходове). Този Уаз има много добри ходове и засега не е счупил ресьор. Аз отпред на моята Газка също ще слагам такива ресьори, но между листовете ще сложа 1мм тефлонови ленти. За да не се износи тефлона от песъчинки ще защитя пакетите с термосвиваем шлаух( предварително ще наклепам листовете с водоустойчива грес ). Мисля, че ще стане добре- здраво и еластично.

    С такива ресьори трябват изправни амортисьори за да не подскача, като козел. надявам се че съм бил полезен
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #47
      До: Съвети за начинаещ

      Има ли някой представа колко тежи целият пакет ресори ???

      Коментар


      • #48
        До: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
        Главата я изравнихме , защото беше крива и се оказа, че сме я свалили до 93 мм ., това ще ми създаде ли проблем, при положение , че ще се кара предимно на газ ?
        Перфектна е за газ.
        Руснаците ги свалят дори до 92мм, но това вече е крайност за мен.

        Коментар


        • #49
          До: Съвети за начинаещ

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Перфектна е за газ.
          Руснаците ги свалят дори до 92мм, но това вече е крайност за мен.
          Мерси за инфото, направо ме успокой с тия 92мм., значи така ще си я събирам.
          Измерихме ризите и буталата, всичко е ОК, разликата е пет стотни, ще мина само със сегменти и гумички. Някой да каже какви са предпочитаните за Уаз сегменти
          - руски , разградски или други ??

          Коментар


          • #50
            До: Съвети за начинаещ

            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
            ще мина само със сегменти и гумички. Някой да каже какви са предпочитаните за Уаз сегменти
            - руски , разградски или други ??
            Внимавай какво и от къде купуваш, че пазара е наводнен с ментета и боклуци за руските машини.
            Аз ти препоръчвам да си ги вземеш от Карбон Плевен или от друг търговец, но с гарантиран произход.

            Коментар


            • #51
              До: Съвети за начинаещ

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              Мерси за инфото, направо ме успокой с тия 92мм., значи така ще си я събирам.
              Измерихме ризите и буталата, всичко е ОК, разликата е пет стотни, ще мина само със сегменти и гумички. Някой да каже какви са предпочитаните за Уаз сегменти
              - руски , разградски или други ??
              Кире на моя УАЗ 469 му сложих руски сегменти. Преди това гореше по 1л.масло на 100км. Сега толкова му доливам за 1500км. което е нищо за тези условия в който върви.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #52
                До: Съвети за начинаещ

                Мерси, за бързите и изчерпателни отговори, отивам да ги пазарувам. Като почна да събирам мотора ще кача и снимки. Казаха ми и за някакви лоени набивки от Мерцедес, малко са скъпи - 10 лв., но твърдят , че нямат течове с тях, някой слагал ли е такива ?

                Коментар


                • #53
                  До: Съвети за начинаещ

                  Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                  Мерси, за бързите и изчерпателни отговори, отивам да ги пазарувам. Като почна да събирам мотора ще кача и снимки. Казаха ми и за някакви лоени набивки от Мерцедес, малко са скъпи - 10 лв., но твърдят , че нямат течове с тях, някой слагал ли е такива ?
                  ти щя сменяш ли корка на картера ако го сменяш по-добре си вземи по качествен селикон защото ще имаш ядове
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #54
                    До: Съвети за начинаещ

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Казаха ми и за някакви лоени набивки от Мерцедес, малко са скъпи - 10 лв., но твърдят , че нямат течове с тях, някой слагал ли е такива ?
                    Аз съм с такава. Определено има ефект.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                      Казаха ми и за някакви лоени набивки от Мерцедес, малко са скъпи - 10 лв., но твърдят , че нямат течове с тях, някой слагал ли е такива ?
                      Аха.
                      Вече два мотора събрахме с такава набивка и още не са протекли.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Съвети за начинаещ

                        Аз доста си поиграх да сложа една руска набивка на М-21 без да я срязвам на две части и резултата е много добър. Събрах краищата им така, че в изправено положение на мотора, те да са отгоре на вала. Само че този вал имаше и накатка в тази зона, дето е набивката и тя определено помага. Нямам много опит в тези ремонти, но на М-20 не съм виждал такава. Успех!
                        0886 854 174

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                          Аха.
                          Вече два мотора събрахме с такава набивка и още не са протекли.
                          От къде мога да си купя такива набивки, че във Видин ги няма ???
                          Намерих от един завод некви Немски, графитни набивки 10х10мм, ако не намеря мерцедесови ще слагам от тези, може пък да са добри, а и идеята да е цяла и да се събере в-у вала е добра.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Съвети за начинаещ

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            От къде мога да си купя такива набивки, че във Видин ги няма ???
                            Намерих от един завод некви Немски, графитни набивки 10х10мм, ако не намеря мерцедесови ще слагам от тези, може пък да са добри, а и идеята да е цяла и да се събере в-у вала е добра.
                            Аз сложих набивки от Мерцедес и за сега няма капка масло,но не съм изминал и двеста километра от ремонта та незнам!Като слагах набивките ми направи впечатление ,че са много по плътни от стандартните за УАЗ(имам един комплект).От мен един глас за набивки от Мерцедес!Поздрави
                            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Съвети за начинаещ

                              Сегменти търси на SM или GОЕTZE, масления да е от 4 части.


                              Набивка и на МASTER става добре ако си поиграеш, слагането на цяла набивка е доста трудно.
                              Силикон - който ти казах.

                              Изобщо не мисли за друго окачване, само едни хубави амортесиори и едни полиуретанови тампони, на Газката там и е силата



                              Ето едни сегменти от които не съм доволен
                              Прикачени файлове
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #60
                                До: Съвети за начинаещ

                                Сегментите са тесни и широки, да не стане убъркване.

                                Аз си взех сегменти СЪВЕТСКИ от....1972 година, така пише на кутията сделано в СССР и годината, още не съм събрал мотора и нищо не мога да кажа затях.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X