Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против интеркулер на TLC70

    Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
    А снимки на капака??
    Капака съм го махнал ,тези дни ще го отрежа и ще го снимам

    Коментар


    • До: За или против интеркулер на TLC70

      Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
      И аз.....междинен охладител
      А перка няма ли,защото не мога да видя?Ако няма смисъла е никакъв.
      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
      Съби Радев А(-) 0895745706

      Коментар


      • До: За или против интеркулер на TLC70

        Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
        А перка няма ли,защото не мога да видя?Ако няма смисъла е никакъв.
        Има. Ползвал съм комплект от "MITSUBISHI"

        Коментар


        • До: За или против интеркулер на TLC70

          Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
          А перка няма ли,защото не мога да видя?Ако няма смисъла е никакъв.
          Защо да е никакъв? Въпроса е да има дупка и въздухозаборник на капака? Вярно че на ниска скорост няма да работи, ама на висока ще си охлажда от влизащия от там въздух.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: За или против интеркулер на TLC70

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Защо да е никакъв? Въпроса е да има дупка и въздухозаборник на капака? Вярно че на ниска скорост няма да работи, ама на висока ще си охлажда от влизащия от там въздух.
            особено като се има предвид, че най-вопиюща е липсата на мощност при скорости от 80-100кмч (и нагоре)... Ако е направен кадърно, не виждам какво може да бъде "против"
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • До: За или против интеркулер на TLC70

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              особено като се има предвид, че най-вопиюща е липсата на мощност при скорости от 80-100кмч (и нагоре)... Ако е направен кадърно, не виждам какво може да бъде "против"
              Ааа, понякога и в гората с 5км/ч си е достатъчно вопиюща. Той и най-вече при такива условия се включва вентилатора на тия със заводски кулер с вентилатор.

              Вентилатора може да се окаже разликата между качване на баир на втора бавна например, и изобщо невъзможността за качването му, понеже на първа бавна може да се окаже че по средата на баира седи на едно място и копа и с 4-те гуми, а на втора бавна да няма нужната мощност да се качи и да глъхне.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: За или против интеркулер на TLC70

                Определено джипката върви по-добре, по-бързо набира, горната граница на оборотите като че ли се вдигна.

                Коментар


                • До: За или против интеркулер на TLC70

                  Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
                  И аз.....междинен охладител
                  Дали на мен така ми се струва или... тук:



                  се вижда монтиран сензора на топлата страна а тук:

                  Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                  Не знам как е на 70та серия но на Hilux-а там се мери температура и налягане и това имало връзка с "готвенето" на горивната смес в последствие. Ако е същата ситуация и тук май се получава едната да е по-надеждна а другата да е по-жива... искаше ми се да запитам изпълнителите - това ли са търсели и дали има разлика в правилната насока или просто е станало объркване при монтажа на един от двата охладители?
                  Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                  Един велосипед също.

                  Коментар


                  • До: За или против интеркулер на TLC70

                    Първоначално публикуван от djivotno Преглед на мнение
                    Дали на мен така ми се струва или... тук:



                    се вижда монтиран сензора на топлата страна а тук:



                    Не знам как е на 70та серия но на Hilux-а там се мери температура и налягане и това имало връзка с "готвенето" на горивната смес в последствие. Ако е същата ситуация и тук май се получава едната да е по-надеждна а другата да е по-жива... искаше ми се да запитам изпълнителите - това ли са търсели и дали има разлика в правилната насока или просто е станало объркване при монтажа на един от двата охладители?
                    И в двата случая сензора е монтиран на едно и също място на охладителя, при мен така ми паснаха маркучите и реално се получава ,че сензора ми е на входа на охладителя. При мен проекта не е завършен, и аз мисля да преместя сензора на изхода
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: За или против интеркулер на TLC70

                      Да вметна и аз, тези кулерчета са смятани да работят при силна принудителна циркулация на охлаждащия въздух. Не стига само дупка на капака, а трябва и подходящ въздухозаборник, защото влизащият през предната решетка въздух създава налягане под капака, което без така наречената "ноздра" не може да се преодолее.
                      А при каране с ниска скорост и голямо натоварване работи вентилаторът, но той е слабо ефективен.
                      Така че ефект чакайте само при правилно изпълнение и ... скорост

                      Коментар


                      • До: За или против интеркулер на TLC70

                        Да вметна и аз.
                        преди време монтирах на 3.3 тд патрол кулер отпред пред основния радиатор_-бях качил снимки някъде.Та разликата каква е.При ниска скорост например 30-40 км и в гората разлика никаква.Но прискорост 70-80 колата върви доста добре.Между другото нисана върви с 150 постояна скорост много време.

                        Коментар


                        • До: За или против интеркулер на TLC70

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Да вметна и аз, тези кулерчета са смятани да работят при силна принудителна циркулация на охлаждащия въздух. Не стига само дупка на капака, а трябва и подходящ въздухозаборник, защото влизащият през предната решетка въздух създава налягане под капака, което без така наречената "ноздра" не може да се преодолее.
                          А при каране с ниска скорост и голямо натоварване работи вентилаторът, но той е слабо ефективен.
                          Така че ефект чакайте само при правилно изпълнение и ... скорост
                          Много скоро ще имам реални експлоатационни измервания. Според мен не си прав, но ще видим. Може и аз да не съм.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: За или против интеркулер на TLC70

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Много скоро ще имам реални експлоатационни измервания. Според мен не си прав, но ще видим. Може и аз да не съм.
                            Как ще измериш увеличаването на мощността? Реално.

                            Коментар


                            • До: За или против интеркулер на TLC70

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Как ще измериш увеличаването на мощността? Реално.
                              Просто ще измеря температурите на входащите газове със и без пуснат вентилатор, както и с махнат изобщо (аз фабрично нямам и в момента мъдря как да го монтирам). Това пряко ще измери ефективността на вентилатора, тоест колко реално охлажда входящия въздух. На вентилатора му дават поток 1000 кубика в час. Нямам идея колко въздух минава през въздухозаборника на скорост, но като имаме в предвид че повечето вентилатори на двигателя в напълно зацепено положение дават 3500-5000, а реално имат доста повече темепратура да свалят, си мисля че ще има някакъв ефект.

                              А пък ако се стигне до това, може и на диностенд да се отиде. Не е чак толкоз скъпо. Мисля около и под 100лв.

                              Не вярвам обаче разликата да е повече от 5-10 процента.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: За или против интеркулер на TLC70

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                                А пък ако се стигне до това, може и на диностенд да се отиде. Не е чак толкоз скъпо. Мисля около и под 100лв.

                                Не вярвам обаче разликата да е повече от 5-10 процента.
                                Е, това имах и аз предвид, като казах "реално"
                                Но и другите замервания ще са полезни, спор няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X