Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: За или против интеркулер на TLC70

    Благодяря ви.
    Ако минавате от тук, почрпката е сложена на масата и ви чака. По което и да е време!!!!
    LZ1AID

    Коментар


    • #77
      До: За или против интеркулер на TLC70

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Този датчик трябва да си е на радиатора на кулера, а НЕ на водния радиатор. Предназначението му е да включи вентилатора за принудително охлаждане на интеркулера, когато температурата на въздуха, излизащ от него, надвиши някаква стойност (досега не съм намерил информация каква е тя).
      Уф! ГолЕм зор докато я намеря тази стойност - 60°С. Обаче е с голям толеранс +/- 5°С

      Коментар


      • #78
        До: За или против интеркулер на TLC70

        Колега, благодаря ти за стойността. Всъщност не се събразих, че датчика си фабрично мнтиран на кулера и остава само прекарването на ел. инсталцията. Все пак благодаря ти
        LZ1AID

        Коментар


        • #79
          До: За или против интеркулер на TLC70

          Искам да ви кажа че вчера 20.01.2010 ми монтираха интеркулер , ако не се лъжа от пасат 4 ,джипката върви много по добре разликата голяма особено в по големите скорости преди това на 90-100 двигатела бучеше доста, сега вървежа е с 20% по добър-както на по ниските така ина високите обороти.Монтажа го направх с тръби от неръждавейка ,тръбите почти стигат отпред пред радиатора ,и оттам с маркучи за високо налягане се вързаха за интеркулерчето, което на външен вид е много малко -то е хванато буквално за предната решетка зад натписа ТОЙОТА. Според мен турбото си работи по стария начин, според индикатора на таблото.

          Коментар


          • #80
            До: За или против интеркулер на TLC70

            Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
            Искам да ви кажа че вчера 20.01.2010 ми монтираха интеркулер , ако не се лъжа от пасат 4 ,джипката върви много по добре разликата голяма особено в по големите скорости преди това на 90-100 двигатела бучеше доста, сега вървежа е с 20% по добър-както на по ниските така ина високите обороти.Монтажа го направх с тръби от неръждавейка ,тръбите почти стигат отпред пред радиатора ,и оттам с маркучи за високо налягане се вързаха за интеркулерчето, което на външен вид е много малко -то е хванато буквално за предната решетка зад натписа ТОЙОТА. Според мен турбото си работи по стария начин, според индикатора на таблото.
            Качи малко снимки !и на мен ми предстои тази операция.
            0887 526 564/ 0897 933 755 /

            Коментар


            • #81
              До: За или против интеркулер на TLC70

              Дай , верно снимки , главно на въздуховодите - кви са , как си ги прекарал.......
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • #82
                До: За или против интеркулер на TLC70

                Че има ефект от кулера явно има,ама аз така и не вдянах с колко би се охладил постъпващия въздух,ако външ.температура е плюс 30С...?А,ако външ.температура е минус 20С,например има ли изобщо файда от кулер...?
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #83
                  До: За или против интеркулер на TLC70

                  Ето ви снимките на връзките към кулера ,той е веднага под трабите зад предната решетка с надписа тойота, размера му е 30см. на 40см.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #84
                    До: За или против интеркулер на TLC70

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    ...
                    А,ако външ.температура е минус 20С,например има ли изобщо файда от кулер...?
                    Moя сега върви се едно е с кулер.
                    По принцип кулера не вдига мощноста. Намалява загубите вследствие на горещия въздух. Като се стопли времето определено върши работа.
                    Тия 20% множко ми се виждат.

                    Коментар


                    • #85
                      До: За или против интеркулер на TLC70

                      Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                      ... сега вървежа е с 20% по добър-както на по ниските така ина високите обороти ...
                      Как точно ги измери тези 20%?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        До: За или против интеркулер на TLC70

                        Сигурно вървежа става като на нова ,но ако е така пак не е малко. Но ние все пак сме длъжни да направим и тази екстра.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • #87
                          До: За или против интеркулер на TLC70

                          Колеги не издребнявайте с процентите може да са 15% или 17% а може и да са 13% -тука играта с тези кулери е малко като на тото, ако уцелиш добра комбинация от кулер ,връзки ,диаметър на връзките,и най вече майстор да го направи има ефект ,аз бях доста скиптичен към моя майстор ,защото ми отговори на въпроса- (Слагал ли си кулер ? ) ....не не съм слагал никога кулер ,но кво толкова сложно има ,имам един от пасат 4ка ще ти го дам ефтино.

                          Копелето го направи за почти два дни,като ходи да купува тръби напасва маркучи но в крайна сметка колкото и да не ми се вярва ефекта е добър .Пак казвам преди това всички знаят че мотора на lj70 90 коня ,като вдигне 90 (да не се лъжеме!!!!) си бучи и това е най добрата му скорост без да го товарим, сега с интеркулера не бучи на 90 колата си ускорява до 110 и тогава се получава бученето което е приемливо като бариерата да не мъчиме мотора на по висока скорост. Също се усеща че колата работи по добре в ниските обороти преди като е изпуснеш от обороти започва да вибрира като стъклена витрина а сега е доста по добре. Забравих да отбележа че не сме пипали помпата настроиките си останаха както са били преди монтажа.
                          Последно редактирано от jazz29; 30-01-10, 19:53.

                          Коментар


                          • #88
                            До: За или против интеркулер на TLC70

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            ... А,ако външ.температура е минус 20С,например има ли изобщо файда от кулер...?
                            А през кулера какво преминава - въздух отвън, или въздух, който е преминал през турбината?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              До: За или против интеркулер на TLC70

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              А през кулера какво преминава - въздух отвън, или въздух, който е преминал през турбината?
                              Ups-да,бе-сега вдянах-благодарско!
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #90
                                До: За или против интеркулер на TLC70

                                Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                                Ето ви снимките на връзките към кулера ,той е веднага под трабите зад предната решетка с надписа тойота, размера му е 30см. на 40см.
                                Колега,тези гумени съединения ми се виждат водни или греша.Ако е така държат ли на налягането. И аз слагам кулер и ми трябва едно по извито пък силиконовите много скъпи нещо, а и не намирам подходяща извивка.
                                БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                                TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                                Съби Радев А(-) 0895745706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X