Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против интеркулер на TLC70

    В смисъл , че не личи орязаните оребрения да си ги парвал към капака .
    Не си ли ги прекъснал някъде ? На моята май ще трябва и мисля да ги заваря за тенекията на капака , пък после боядисване на целия капак ......Ти май си го избегнал .
    Моята е с кръглия фар , възможно е да са малко по-различни .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • До: За или против интеркулер на TLC70

      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      В смисъл , че не личи орязаните оребрения да си ги парвал към капака .
      Не си ли ги прекъснал някъде ? На моята май ще трябва и мисля да ги заваря за тенекията на капака , пък после боядисване на целия капак ......Ти май си го избегнал .
      Моята е с кръглия фар , възможно е да са малко по-различни .
      Не съм ги заварявал ,прихванах ги със силикон. Оребрението което е в задната част на капака не е разбутано и капака си стои стабилен, а "ноздрата" ми е метална и горе долу изпълнява ролята на липсващите оребрения.

      Коментар


      • До: За или против интеркулер на TLC70

        В никъкав случай на заварявай оребрението за капака...ще го изкривиш мнго лошо! Лепи с К+Д и това е!
        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

        Коментар


        • До: За или против интеркулер на TLC70

          Ще споделя наблюдението от опита за монтаж на кулер от Паджеро 2,8ТДИ на ТЛК70 серия 2LT.
          Този кулер се монтира паралелно на ТЛК70 и Хай Лукс по еднакакъв горе долу начин без да се консултират момчетата които си ги слагаха един с друг,те още не се познаваха добре,аз имах поглед и над двата монтажа,момчетата ги сложиха с голям мерак и оптимистично настроени за глобално подобрение на машините,по начин подобен на показания от вас,но нещата не се получиха точно така.Монтажа на този кулер предизвика и у двамата еднакви последици,по късно като сплотихме колектива и направихме анализ се оказа че:
          - Разхода им се е вдигнал от 40 до 60%
          - Колите започнаха да пушат при вдигане на оборотите
          - Не особенно голяма промяна в потенциала на мотора
          Резултата беше че и двамата без да се наговарят предварително отстраниха кулерите и споделиха новите си впечатления,а именно че са много по доволни без тях.Помислихме и отдадохме проблема на това че турбото не може да надуе по големия кулер и дава безмислен разход,все пак 2,4TD- 2LT e 86к.с.,а 2,8 TDI e 125k.с.
          Лично аз мога да се изкажа единствено и само в защита на Кулера,понеже той няма минуси когато е изчислен и предвиден за конкретния модел,най показателен пример е кулера монтиран на моята машина,но доколкото знам от продавача в Англия,това е купешко тунинг решение за модела 1kz-te,и следователно е изчислено за него.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • До: За или против интеркулер на TLC70

            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
            Ще споделя наблюдението от опита за монтаж на кулер от Паджеро 2,8ТДИ на ТЛК70 серия 2LT.
            Този кулер се монтира паралелно на ТЛК70 и Хай Лукс по еднакакъв горе долу начин без да се консултират момчетата които си ги слагаха един с друг,те още не се познаваха добре,аз имах поглед и над двата монтажа,момчетата ги сложиха с голям мерак и оптимистично настроени за глобално подобрение на машините,по начин подобен на показания от вас,но нещата не се получиха точно така.Монтажа на този кулер предизвика и у двамата еднакви последици,по късно като сплотихме колектива и направихме анализ се оказа че:
            - Разхода им се е вдигнал от 40 до 60%
            - Колите започнаха да пушат при вдигане на оборотите
            - Не особенно голяма промяна в потенциала на мотора
            Резултата беше че и двамата без да се наговарят предварително отстраниха кулерите и споделиха новите си впечатления,а именно че са много по доволни без тях.Помислихме и отдадохме проблема на това че турбото не може да надуе по големия кулер и дава безмислен разход,все пак 2,4TD- 2LT e 86к.с.,а 2,8 TDI e 125k.с.
            Лично аз мога да се изкажа единствено и само в защита на Кулера,понеже той няма минуси когато е изчислен и предвиден за конкретния модел,най показателен пример е кулера монтиран на моята машина,но доколкото знам от продавача в Англия,това е купешко тунинг решение за модела 1kz-te,и следователно е изчислено за него.
            Напълно съм съгласен с теб! Да и аз смятам, турбото не може да смогне да надува кулера, но как тогава става това при паджеро 2,5, като кулера е един и същ..? И друго, аз пипнах малко и налягането на турбото и пуснахме малко повече нафа. Ефект има и то добър. Надявам се ако се срещем някъде да пробваме как са машините..проста така, чисто информативно. Поздрави!
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • До: За или против интеркулер на TLC70

              Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
              Напълно съм съгласен с теб! Да и аз смятам, турбото не може да смогне да надува кулера, но как тогава става това при паджеро 2,5, като кулера е един и същ..? И друго, аз пипнах малко и налягането на турбото и пуснахме малко повече нафа. Ефект има и то добър. Надявам се ако се срещем някъде да пробваме как са машините..проста така, чисто информативно. Поздрави!
              Какво смогва или не, може да се премери с обикновен манометър. Според мен не е това. На турбото не му е важно обема, който пълни по пътя на въздуха. От това зависи турбо лага евентуално. На турбото му пука единствено от това колко може да глътне двигателя, което пък зависи предимно от обема му.

              Според мен просто е била нужна адекватна настройка на помпата.

              Интеркулер се слага лесно на двигатели с дебитомер. Нищо не се пипа, а компютъра сам си отчита повечето влязъл въздух и добавя нужното количество нафта. При чисто механичните системи обаче иска пипане на помпата, иначе ефекта е нулев или направо отрицателен, както в случая. Нищо чудно турбото въобще да не е успявало да влезе в нужния режим, за което не е виновен интеркулера, а това че помпата не е подала нужното гориво.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: За или против интеркулер на TLC70

                Значи пак отиваме на пипане на помпата..т.е повече нафта.
                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                Коментар


                • До: За или против интеркулер на TLC70

                  Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                  Значи пак отиваме на пипане на помпата..т.е повече нафта.
                  Може и да не е само това. Там заради турбото има куп джаджи. Ако колата е и с EGR, още толкова. Докато другите неща по помпата общо взето знам какво вършат, макар и не докрай, то точно приципа на действие на тия двете (за турбото и за EGR-а) ми е още по-мъгляво. Настройките пък съвсем. За да вкараш пък повече нафта сигурно трябва да се пипа и центровката.....

                  Накратко, трябва си специалист. Аз не съм.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: За или против интеркулер на TLC70

                    "Бъзикането" на помпата е свързано и с регулиране на турбото.
                    Като ще се заиграваме, от там трябва да се почне. Манометъра ще ни покаже сравнително допустими стойности на свръх-пълнене.
                    Ако и това не стига се "върти" помпата. Там обаче, трябва да пипа някой, който добре разбира какво прави!

                    Коментар


                    • До: За или против интеркулер на TLC70

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      "Бъзикането" на помпата е свързано и с регулиране на турбото.
                      Като ще се заиграваме, от там трябва да се почне. Манометъра ще ни покаже сравнително допустими стойности на свръх-пълнене.
                      Ако и това не стига се "върти" помпата. Там обаче, трябва да пипа някой, който добре разбира какво прави!
                      E, "регулирането" на турбото е просто регулиране на налягането, при което се отваря уейстгейта. Друго няма какво на обикновено турбо. А то трябва да си е номиналното.

                      Тая регулация обаче не виждам как е свързана с интеркулера.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: За или против интеркулер на TLC70

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        E, "регулирането" на турбото е просто регулиране на налягането, при което се отваря уейстгейта. Друго няма какво на обикновено турбо. А то трябва да си е номиналното.

                        Тая регулация обаче не виждам как е свързана с интеркулера.
                        Спарки, ами то и центровката на помпата "трябва да си е номиналната", ама явно само с кулер неще. Който иска тая "моторетка" да се раздвижи, ще не ще трябва да "върти" и турбото, и помпата. И да знае, че натоварва турбината и мотора в повече от заводските настройки.
                        Повече нафта и изгоряла е трудно, без повече надув от турбото.
                        Последно редактирано от Аndro 160; 18-05-10, 20:49.

                        Коментар


                        • До: За или против интеркулер на TLC70

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Спарки, ами то и центровката на помпата "трябва да си е номиналната", ама явно само с кулер неще. Който иска тая "моторетка" да се раздвижи, ще не ще трябва да "върти" и турбото, и помпата. И да знае, че натоварва турбината и мотора в повече от заводските настройки.
                          Повече нафта и изгоряла е трудно, без повече надув от турбото.
                          Чакай сега. Кулера се слага заради 2 неща:
                          - да вкара повече въздух, щото като е студен се свива малко
                          - да вкарва по-студен въздух. От това малко се облекчава температурния режим на двигателя, което пък позволява да се напъне с още малко гориво, без да прегрее.

                          Турбото си е турбо - то не може да надуе по-голямо налягане от това на уейстгейта. Да, предвид че дебита с кулер би трябвало малко да се увеличи, турбото може и да не смогва да надуе в някои режими, но за това никаква регулация на налягането няма да му помогне, понеже то така или иначе няма да смогва да отвори уейстгейта си.

                          Сега за помпата - предвид по-ниската температура на входящия въздух и по-големия дебит, помпата трябва да подаде повече гориво, ама за да може да го изгори, трябва да го подаде и в нужния момент. Общо взето повече гориво значи по-голямо предверение, за да има време двигателя да го изгори ефективно, а не да го изкара на сажди отзад. Джаджите за корекциа на горивото спрямо турбото се ръководи до колкото знам отново от налягането му, за което си има и мембранка. Според мен регулацията трябва да е на това чудо, а не на общата нафта, стига да е възможно. Механизма така и не мога да го осъзная напълно, а не съм се и напъвал кой-знае колко. С просто въртене на винтчета на принципа "дай да видим какво ще стане", според мен е по-вероятно нещата да станат по-зле, а не по-добре.

                          Играл съм си преди време с помпа на кола без турбо. Форд транзит 2.4 атмосферен. Като тръгнеш да ръчкаш, все не си нагласил нещо, все нещо не е баш така, и тяка цал ден. После преспиваш, и после пак. Най-накрая я водиш на дизелджия, той се почесва многозначително, ръчка, прави, струва, и някак изкарва някакъв режим, да речем близък , но съвсем не оптималния....

                          Сега, като сложиш върху всичкото това едно турбо и един EGR, нещата се омазват тотално. Просто трябва да пипа човек, дето разбира.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: За или против интеркулер на TLC70

                            А според мен се отплеснахте в теории.
                            Какви egr-и на 2LT?
                            Ясно е, че 1KD от него няма да стане, с кулер се добавя някой друг кон, двигателя диша по-леко на 4-та и 5-та в определени ситуации а не иска 3-та и 4-та (съответно) и то веднага. Толкоз.

                            Ако темата е за и против интеркулер на TLC KZJ70 може с едно голямо ЗА да я затворим още тази вечер.

                            Коментар


                            • До: За или против интеркулер на TLC70

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Чакай сега...
                              Ти ги разбираш Теранозаврите. Я потърси да видим тия с интеркулер и без, еднакви ли са им турбините.

                              Коментар


                              • До: За или против интеркулер на TLC70

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Ти ги разбираш Теранозаврите. Я потърси да видим тия с интеркулер и без, еднакви ли са им турбините.
                                Не са. На тия с интеркулер са по-големи. Е, поне диаметрите на тръбите са по-големи де, най-вече на изходящата.

                                Ама те са и от различен производител. Нямам идея за самите параметри на турбото, или по-точно дебита. До колкото знам и двете работят на 0.9 бара.

                                Яро, не съм твърдял че има ЕГР. Не знам (всъщност според твойте думи вече знам) дали има. Щом няма, значи остава само корекцията за турбото.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X