Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: За или против интеркулер на TLC70

    Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
    Колега,тези гумени съединения ми се виждат водни или греша.Ако е така държат ли на налягането. И аз слагам кулер и ми трябва едно по извито пък силиконовите много скъпи нещо, а и не намирам подходяща извивка.
    Яко са водни, на нялагане ще държат - то турбото вдига няма и един бар. Ама ако не са маслоустойчиви, масълцето ще им разкатае играта. А вътре винаги има такова.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      До: За или против интеркулер на TLC70

      Здравейте тези връзки ги напасвахме от трабите на няколко интеркулера .

      Коментар


      • #93
        До: За или против интеркулер на TLC70

        Определено има ефект.Губи се турбодупката и мотора по-добре влиза в обороти,а още несъм пипал и помпата.За сега смятам да не я пипам.Ето как се получи при мен.Кулера е от Паджеро 2.8 с перка която се включва с копче.Има и датчик който да я включва ,но за сега не е вързан.Но както съм свързал маркучите(обратно-датчика се пада на входа от турбото)мисля ,че ще се включва много рано.
        Прикачени файлове
        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
        Съби Радев А(-) 0895745706

        Коментар


        • #94
          До: За или против интеркулер на TLC70

          Най-доброто , което съм виждал !
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #95
            До: За или против интеркулер на TLC70

            И аз се навих да си монтирам кулер...мисля да е някой по-малък...гледах в нет-а се продават нови в Бг за по 125-170лв.Е-има и по 500лв....
            За мотора нямам притеснения,но за турбината имам,затова мисля да е по-малък.Също така ще е за преден монтаж-айде сега и вентилаторчета да монтирам,и ключенца,ако е хоризонтален,и над мотора почти!И капака да режа...
            Последно редактирано от mbenz; 26-02-10, 15:17.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #96
              До: За или против интеркулер на TLC70

              Те вентилаторчетата са за в гората, като си на бавна скорост. Иначе въздухозаборника отгоре си го обдухва на скорост.

              Това важи и за предните. А лошото конкретно за предните е по-дългия път на въздуха, съответно по-голяма турбо дупка като го сръчкаш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                До: За или против интеркулер на TLC70

                кулерът не ти пречи на турбото... само гледай ако сложиш много малък дали няма да прави голямо съпротивление...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #98
                  До: За или против интеркулер на TLC70

                  Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
                  Определено има ефект.Губи се турбодупката и мотора по-добре влиза в обороти,а още несъм пипал и помпата.За сега смятам да не я пипам.Ето как се получи при мен.Кулера е от Паджеро 2.8 с перка която се включва с копче.Има и датчик който да я включва ,но за сега не е вързан.Но както съм свързал маркучите(обратно-датчика се пада на входа от турбото)мисля ,че ще се включва много рано.
                  Един съвет-незнам правилно ли виждам, но имаш смачкани сегменти по кулера. Изправи си ги защото се намаля чувствително КПД му.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #99
                    въпроси за интеркулер

                    Чудих се къде да постна, зяпах,чесах се,ама не се ориентирах та къде-къде,и я поставих тук!Ако се прецени,че е за местене-преместете я.
                    Искам да попитам сведущите за едно-друго,за което предварително им благодаря!
                    -с каква температура приблизително излиза въздуха след турбината при средно натоварен режим?
                    - с колко градуса интеркулера я понижава?а,това с колко увеличава обема въздух-приблизително,разбира се?
                    -подобрява ли се температурния режим на двигателя от кулера,щото си мисля,че постъпващия въздух е по-студен,но и горивната смес се обеднява,което пък предполагам е предпоставка за увеличаване на работната температура...?
                    -какъв е рискът за турбината-интересува ме 2-ЛТ мотора на Тойота-70,2.4ТД,86к.с.?Предполагам,че с допълнително монтиран кулер не е добре да се настъпва много-много най-десния педал?
                    -намалява ли се рискът за турбината,ако се монтира възможно най-малкия кулер?
                    -ако се отиде на вариант монтиране на челен кулер дългите маркучи,и тръби ще повлияят ли негативно на начинанието-изобщо има ли ясни правила къде е най-добре да се монтира кулера?Интересува ме за ТЛК-70?
                    Ами това е-хубава вечер,да сте живи и здрави,и...наздраве...от сега...!
                    Последно редактирано от Злой; 26-02-10, 18:17.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • До: въпроси за интеркулер

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      -подобрява ли се температурния режим на двигателя от кулера,щото си мисля,че постъпващия въздух е по-студен,но и горивната смес се обеднява,което пък предполагам е предпоставка за увеличаване на работната температура...?
                      -какъв е рискът за турбината-интересува ме 2-ЛТ мотора на Тойота-70,2.4ТД,86к.с.?Предполагам,че с допълнително монтиран кулер не е добре да се настъпва много-много най-десния педал?
                      -намалява ли се рискът за турбината,ако се монтира възможно най-малкия кулер?
                      -ако се отиде на вариант монтиране на челен кулер дългите маркучи,и тръби ще повлияят ли негативно на начинанието-изобщо има ли ясни правила къде е най-добре да се монтира кулера?Интересува ме за ТЛК-70?
                      Ами това е-хубава вечер,да сте живи и здрави,и...наздраве...от сега...!
                      -Температурният режим се подобрява и то най вече в главата,която е всеизвестно ,че се пука като тиква.
                      -Ако натискаш десния педал повече,каква ще е разликата,ако си с кулер и без такъв...!?
                      -Мисля,че ако въобще има някакъв проблем за турбото, той би бил по- голям с по малък кулер поради по-голямото съпротивление,но едва ли.
                      -Според мен дългите пътища си оказват влияние,все пак турбината СТ-20 каквато е на 70-ката прави около 0.6-0.8 налягане и ще пълни по бавно тръбите и от там по голяма турбодупка.
                      А това къде е най добрият вариант за монтиране всеки си решава индивидуално.За 70-ката с проблемното си охлаждане аз не бих сложил нищо пред радиатора.Другата причина за да предпочитам монтаж отгоре са дългите пътища(по горе съм писал защо).Когато се монтира кулера отпред се предполага ,че охлаждането ще е по-добро от перката на основния радиатор отколкото от оригиналната перка на кулера...а дали е така...!?
                      А на първите въпроси не мога да ти отговоря,само знам,че перката се включва на около 60градуса(датчика е на изхода) За другото нека инженерите да смятат и да кажат.
                      Последно редактирано от S.RADEV; 26-02-10, 19:02.
                      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                      Съби Радев А(-) 0895745706

                      Коментар


                      • До: За или против интеркулер на TLC70

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        Един съвет-незнам правилно ли виждам, но имаш смачкани сегменти по кулера. Изправи си ги защото се намаля чувствително КПД му.
                        Да правилно виждаш.Малко са криви от миене предполагам.
                        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                        Съби Радев А(-) 0895745706

                        Коментар


                        • До: За или против интеркулер на TLC70

                          И аз.....междинен охладител
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: За или против интеркулер на TLC70

                            А снимки на капака??
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • До: За или против интеркулер на TLC70

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Те вентилаторчетата са за в гората, като си на бавна скорост. Иначе въздухозаборника отгоре си го обдухва на скорост.

                              Това важи и за предните. А лошото конкретно за предните е по-дългия път на въздуха, съответно по-голяма турбо дупка като го сръчкаш.
                              А,ако се сложи ел.вентилатор с копче на таблото на челно монтиран кулер...?Тъкмо ще спомага охлаждането,и на двигателя-това не е ли най-доброто решение?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • До: За или против интеркулер на TLC70

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                А,ако се сложи ел.вентилатор с копче на таблото на челно монтиран кулер...?Тъкмо ще спомага охлаждането,и на двигателя-това не е ли най-доброто решение?
                                Всичко пред основния радиатро на двигателя пречи на охлаждането му. Вентилатора вероятно малко ще подобри нещата, но пак ще е по-зле от варианта, в който интеркулера изобщо не е пред охлаждащия радиатор на двигателя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X