Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против интеркулер на TLC70

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Е, това имах и аз предвид, като казах "реално"
    Но и другите замервания ще са полезни, спор няма.
    Е, та то и на скорост разликата е толкова. Да не мислиш че е повече.

    Пък и при мен 10% са 12-14 кончета. Малко ли е?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: За или против интеркулер на TLC70

      Разликата при интеркулер разработен и предвиден за конкретния двигател и модел е принципно повече от 5 - 10%.

      Коментар


      • До: За или против интеркулер на TLC70

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Разликата при интеркулер разработен и предвиден за конкретния двигател и модел е принципно повече от 5 - 10%.
        Интеркулера си седи оригиналния. Само добавям вентилатор. Интересното е каква ще е разликата със и без вентилатор.

        ...което ще се види. При мен хубавото е че съм с дебитомер, и влязлото допълнително в двигателя компютъра ще си го отчете и ще добави съптветното количество гориво, евентуално.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: За или против интеркулер на TLC70

          Днес отрязах капака, горе долу се получи добре
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: За или против интеркулер на TLC70

            ЗА
            Кулер с размери 550/450/70.
            Оригиналната тръба само се измества и, ако се наложи шунтираш кулера за 10 мин.
            Прикачени файлове
            TOYOTA LJ70 3D Common Rail
            TOYOTA BJ40 3.5D
            Венци 0887551059

            Коментар


            • До: За или против интеркулер на TLC70

              Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
              Днес отрязах капака, горе долу се получи добре
              от ляво ми се вижда прекалено близо до капака. За двигателя ли е закрепен кулера, или за купето??? Ако за двигателя, ще трябва да изрежеш още малко че да не опира в капака като се клати двигателя.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: За или против интеркулер на TLC70

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                от ляво ми се вижда прекалено близо до капака. За двигателя ли е закрепен кулера, или за купето??? Ако за двигателя, ще трябва да изрежеш още малко че да не опира в капака като се клати двигателя.
                Кулера е закрепен за купето. Има един капак които се слага върху кулера (на снимката е без него), и плътно прилепва за капака.

                Коментар


                • До: За или против интеркулер на TLC70

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  от ляво ми се вижда прекалено близо до капака. За двигателя ли е закрепен кулера, или за купето??? Ако за двигателя, ще трябва да изрежеш още малко че да не опира в капака като се клати двигателя.
                  Трябва да си е достатъчно близо до капака, за да може въздухът, който влиза през отвора, да минава през радиатора, а не покрай него.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: За или против интеркулер на TLC70

                    Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
                    Днес отрязах капака, горе долу се получи добре
                    Голям табят колега

                    Коментар


                    • До: За или против интеркулер на TLC70

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Интеркулера си седи оригиналния. Само добавям вентилатор. Интересното е каква ще е разликата със и без вентилатор.

                      ...което ще се види. При мен хубавото е че съм с дебитомер, и влязлото допълнително в двигателя компютъра ще си го отчете и ще добави съптветното количество гориво, евентуално.
                      Ето тука има конкретно за терано монтиран вентилатор на интеркулера - снимки + описание
                      http://www.digicar.co.za/nissan/terrano/extra_fan.php

                      Коментар


                      • До: За или против интеркулер на TLC70

                        Първоначално публикуван от Silvestar Преглед на мнение
                        Голям табят колега
                        Помощникът бе голям табятлия !!!

                        Коментар


                        • До: За или против интеркулер на TLC70

                          Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
                          Кулера е закрепен за купето. Има един капак които се слага върху кулера (на снимката е без него), и плътно прилепва за капака.
                          Прилагам снимки.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: За или против интеркулер на TLC70

                            Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                            ЗА
                            Кулер с размери 550/450/70.
                            Оригиналната тръба само се измества и, ако се наложи шунтираш кулера за 10 мин.
                            Поздравления колега- много добро изпълнение, а какъв е този алуминиев блок до акумулатора. Някаква електроника

                            Коментар


                            • До: За или против интеркулер на TLC70

                              Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                              Ето тука има конкретно за терано монтиран вентилатор на интеркулера - снимки + описание
                              http://www.digicar.co.za/nissan/terrano/extra_fan.php
                              Вентилатора е по-голям и ще скапе уплътнението между капака и интеркулера. Сложил е 10 инчов вентилатор, а правилния е 9 инчов. Така уплътнението не уплътнява добре и при всяка вибрация на мотора се търка в пластмасата на вентилатора. На всичкото отгоре го е хванал с болтове през ламелите на кулера - пак няма нищо лощо по принцип, само че в комбинацията с по-големия вентилатор и близките му отношения с уплътнението не ми се види твърде добро решение.

                              Другото "умно" нещо, дето е направил е да сложи между оригиналния маслоотделител и входа за маслените пари преди турбото, втори маслотделител, щото "ръиш ли" като имало масло в интеркулера, пречело на охлаждането. Тоя маслоотделител си го източва на ръка като се напълни.

                              Същия е турил и допълнителна електрическа помпа на маслото за турбото, щото да върти маслото след като изгасиш мотора. То не е лошо по принцип, ама той я монтирал върху ламарината на кабината, а до там-маркучи. Съответно дори на снимките, с които се фука кво е направил, има теч на масло покрай тая помпа. А там минава 7 бара горещо масло. Не минава през охладител, а директно от помпата през филтъра. Тоя маркуч работи при гадни условия, става на чуплива пластмаса след време, и нищо чудно да се окажеш в един хубав момент без масло, което при това налягане ще изтече без време, а първото, което ще остане без масло е баш туробто. Единия край на тия маркучи свършва в чугунената част на турбото - разбирай - там е горещо. В тоя си край маркуча (пък бил той и с метална оплетка), ще се опече безвреме от жегата.

                              Ааа, сега се сещам за "интересния" му подход към термодатчика, дето управлява вентилатора. Значи, слагаш датчик, дето да мери темепратура на въздуха така че да не се показва почти хич в потока въздух, а да мери реално температурата на корпуса на интеркулера. И заради това пробиваш интеркулера, вместо просто да го лепнеш отгорему. За сметка на това го настройваш да сработва при по-ниска температура (30-40 градуса по спомен), което значи че в летните жеги ще си баца постоянно, независимо дали има нужда от него.

                              Накратко: Не ми харесва нищо от направеното. В момента правя същото (като изключим помпата и маслоотделителя), и ще пусна тема по въпроса. Единственото изменение във фабричните неща по двигателя ще е дупката в интеркулера, където да набутам термодатчика, и тройника на маркуча към мембраната, дето управлява уейстгейта на турбото, откъдето ще меря налягането му.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Трябва да си е достатъчно близо до капака, за да може въздухът, който влиза през отвора, да минава през радиатора, а не покрай него.
                              Ако е закрепен към кабината, а не към двигателя - да. Но пак между него и капака според мен трябва да има някакво уплътнение. Сега ми идва на акъла нещо като "гумен дунапрен", за по-лесно.

                              ПП: не съм видял:
                              Първоначално публикуван от tdiric Преглед на мнение
                              Кулера е закрепен за купето. Има един капак които се слага върху кулера (на снимката е без него), и плътно прилепва за капака.
                              Значи всичко е наред.
                              Последно редактирано от sparkybg; 13-04-10, 22:13.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: За или против интеркулер на TLC70

                                Първоначално публикуван от cvetan LJ73 Преглед на мнение
                                Поздравления колега- много добро изпълнение, а какъв е този алуминиев блок до акумулатора. Някаква електроника
                                Това е херметична AL.кутия в която съм събрал всичко що е ток -релета,предпазители/за блокажи ,у-ли ,клаксони...../
                                Та ако гръмне нещо да е на педя от акум.,иначе се палят кабели някъде?????
                                TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                                TOYOTA BJ40 3.5D
                                Венци 0887551059

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X