Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: За или против интеркулер на TLC70

    Има вариант с кулер отгоре, но без дупка на капака. Въздуховод по долната повърност на капака води въздуха от отпред, от отвори по предния ръб на капака, зад решетката. Такъв капак външно по нищо не се различава от такъв без кулер.

    Коментар


    • #62
      До: За или против интеркулер на TLC70

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Има вариант с кулер отгоре, но без дупка на капака. Въздуховод по долната повърност на капака води въздуха от отпред, от отвори по предния ръб на капака, зад решетката. Такъв капак външно по нищо не се различава от такъв без кулер.
      Ето защо ника ти е "Паджеровод." Това чудо съм го виждал точно на паджеро. И според мен за случая не е никак лош вариант. Ще има малко повече играчка с "тръбите" под капака, но пък няма да се реже, и няма да има притеснения за външен вид и прочие подробности.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        До: За или против интеркулер на TLC70

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Ето защо ника ти е "Паджеровод." Това чудо съм го виждал точно на паджеро. И според мен за случая не е никак лош вариант. Ще има малко повече играчка с "тръбите" под капака, но пък няма да се реже, и няма да има притеснения за външен вид и прочие подробности.
        Виждал съм такова решение и на Форд Мондео.
        Зима иде

        Коментар


        • #64
          До: За или против интеркулер на TLC70

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
          Виждал съм такова решение и на Форд Мондео.
          Със сигурност не е уникално. На мен ми харесва, Хитринка си е.

          Аз например се чудя как да набутам вентилатор на мойта (от подписа), и никак не мога да го измисля. Просто си няма място и толкоз.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            До: За или против интеркулер на TLC70

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Има вариант с кулер отгоре, но без дупка на капака. Въздуховод по долната повърност на капака води въздуха от отпред, от отвори по предния ръб на капака, зад решетката. Такъв капак външно по нищо не се различава от такъв без кулер.
            Ахъм. Моя е така

            Коментар


            • #66
              До: За или против интеркулер на TLC70

              До колегата с LJ70, можеш ли дадеш отзиви от монтажа на охладителя. Има ли някаква разлика? Вентилатора върза ли го някъде или? На път съм и аз да правя тази промяна. Намерил съм си от Паджеро. Иска ми се да знам изобщо нали си заслужава!
              А, и още нещо към другите участници. Може ли притежателите на Паджеро да проверят при колко градуса им се включва вентилатора на кулера. Това ще ми е много от полза.
              LZ1AID

              Коментар


              • #67
                До: За или против интеркулер на TLC70

                Ефект има, но на мен ми се прецака турбуто и сега ремонтирам и не карам. Иначе ако го слагаш отгоре както е на мойта, обезателно режи капак и слагай въздуховоди..иначе нама ефект. Не може да се разчита само на вентилатора, ако няма откъде да смучи свеж въздух е неефективен.
                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                Коментар


                • #68
                  До: За или против интеркулер на TLC70

                  А турбината успява ли да захрани двигателя с необходимото му по-голямо количество въздух?
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #69
                    До: За или против интеркулер на TLC70

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    А турбината успява ли да захрани двигателя с необходимото му по-голямо количество въздух?
                    Колега това още немога да кажа,проблема ми е в турбото, спукан чугунен охлюв, така че нямам достатъчно налягане за да разбера. Сега пуши черно и нямам никъкъв хал..Като сложа новото турбо ще ти кажа, има , даже съм, сигурен че разликата ще е огромна. За пълненето на кулера с необходимото количество въздух смятам, че проблем не би могъл да има, ако погледнеш турбината на митсубиши, ще видиш че тя е по-малка от нашите, но няма проблем да напълни кулера. така че давай смело и не се притеснявай за това. Другото важно нещо според мен е мястото където е разположен кулера, избери го така, че от турбото до него да имаш възможно най-кратък път, това зависи много и от тръбите които ще използваш, ако са метални е най добре, но съм чувал че са доста скъпи. аз поставих гумени от митцубиши, напасвай и колекторната тръба, аз я отрязахя и я обърнах на 90 градуса, и така я заварих.максимално гледах да бъда по-близо до турбото, но то пък взе че се скапа... "няма пълно щастие" нали така каза един наш колега. Успех в начинанието. Ако има нещо с което да ти бъда полезен ...насреща съм!
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #70
                      До: За или против интеркулер на TLC70

                      А всичките тези датчици, които са монтирани на металната част между турбината и колекторите къде успя да ги изместиш?
                      Успя ли да си намериш някъде и място за датчика на радиотара, който подава сигнал за включване на радиотара на кулера?
                      Въпроси, въпроси..., но като няма другде от къде да получа отговорите
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • #71
                        До: За или против интеркулер на TLC70

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        А всичките тези датчици, които са монтирани на металната част между турбината и колекторите къде успя да ги изместиш?
                        Успя ли да си намериш някъде и място за датчика на радиотара, който подава сигнал за включване на радиотара на кулера?
                        Въпроси, въпроси..., но като няма другде от къде да получа отговорите
                        Нямах проблем с датчиците въобще, тя мойта няма и много де но все пак се наложи да измеся един и то без проблем. Датчика, който командва вентилатора за кулера на съм го вързал, директно го пуснах през цък-цък ключе и там го включвам. Предстои да го направя както трябва но сега нямам време.
                        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                        Коментар


                        • #72
                          До: За или против интеркулер на TLC70

                          Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                          ... Успя ли да си намериш някъде и място за датчика на радиотара, който подава сигнал за включване на радиотара на кулера? ...
                          Няма проблем да се намери място за този датчик. Ей къде го наместихме в моя случай. Проверено е, работи и пуска вентилатора при продължително изкачване с по-ниска скорост, когато обдухването на радиатора от насрещния въдушен поток е по-малко.

                          Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                          ... Датчика, който командва вентилатора за кулера на съм го вързал, директно го пуснах през цък-цък ключе и там го включвам ...
                          Вземи си го сложи. Не е толкова сложно. А захранването си го направил да е през контактния ключ нали? Че ако е директно, някой път можеш да го забравиш включено и да си устроиш някоя изненада ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            До: За или против интеркулер на TLC70

                            Много благодаря на всички колеги за отговорите.
                            Чавдаре, а датчик от каво ползваш? И аз до колкото разбрах се слага на водния радиатор. Може и да греша. И още един последен въпрос - промени ли се коренно разхода с кулера или остава същият?
                            Тези дни започвам да си набавам и аз материалите един по един и надявам се скоро да покажа какво съм сътворил.
                            LZ1AID

                            Коментар


                            • #74
                              До: За или против интеркулер на TLC70

                              Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                              Много благодаря на всички колеги за отговорите.
                              Чавдаре, а датчик от каво ползваш? И аз до колкото разбрах се слага на водния радиатор. Може и да греша. И още един последен въпрос - промени ли се коренно разхода с кулера или остава същият?
                              Тези дни започвам да си набавам и аз материалите един по един и надявам се скоро да покажа какво съм сътворил.
                              На кулера от Митцубиши дачтика е на него, не се налага да се ползва друг. само го връзваш през едно реле и през конт, ключ и давай!
                              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                              Коментар


                              • #75
                                До: За или против интеркулер на TLC70

                                Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                                ... а датчик от каво ползваш? И аз до колкото разбрах се слага на водния радиатор. Може и да греша. И още един последен въпрос - промени ли се коренно разхода с кулера или остава същият? ...
                                Използвам си оригиналния датчик, който беше на изхода на радиатора на интеркулера. Само че при мен се наложи да го преместим от оригиналното му място, тъй като радиаторът беше завъртян на 180* поради разликата в разположението на турбото при донора (Галопер/Паджеро) и при Патрула.

                                Този датчик трябва да си е на радиатора на кулера, а НЕ на водния радиатор. Предназначението му е да включи вентилатора за принудително охлаждане на интеркулера, когато температурата на въздуха, излизащ от него, надвиши някаква стойност (досега не съм намерил информация каква е тя).

                                Разход след поставянето на интеркулера още не съм засичал сериозно, но от това, което доливах за изминатите около 1000 км, нямам впечатление да има някаква драстична промяна.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X