Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
    Колега Славин следя с интерес какво правиш за Витарата, понеже в Белоградчик където живея няма възможност да ми бъдат направени планките за сваляне на предния диф, искам да те помоля да ми направиш като твоите срещу заплащане разбира се.
    И за мен, и за мен планки
    Колеги не знам как ви се вдигат толкова отпред Витарите, ама моите носачи са абсолютно хоризонтални с асфалта толкова ли ще са ми уморени пружините даге ?!!
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Много странно моите носачи са доста по-събрани от на Стоян Дефендера , а неговата май се е вдигнала повече (неговата е къса мойта дълга) . Мисля и аз да сложа планки че се скъсаха маншоните на върешните карета , макар че си бяха стари и напукани , но ще изчакам за отзиви от Славин .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Много странно моите носачи са доста по-събрани от на Стоян Дефендера , а неговата май се е вдигнала повече (неговата е къса мойта дълга) . Мисля и аз да сложа планки че се скъсаха маншоните на върешните карета , макар че си бяха стари и напукани , но ще изчакам за отзиви от Славин .
        Обмислям идеята да сменя предните пружини с такива на Витара V6
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Интересно е има ли разлики в товароносимоста и на предните пружини м-у късата и дългата база. А също така и на дизела,макр че той се среща рядко.

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Дълга база: 227мм, 508.7lbs.
            Къса база: 227мм, 452.8lbs.
            Тези от турбо дизелова витара(маздовия мотор) също са по-твърди.
            Грандвитарови пружини също би трябвало да дадат малко лифт.

            Това всичкото за нови пружини. А за 20-годишни, никой не знае
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Aaaa,виж ти
              Казано в кг. - дълга/къса: 230/205кг.
              Умножено по 2 ще даде обща разлика 50кг.
              Но дали ще се усети или е малко...Във всеки случай ще е по-добре от уморени оригинални пружини.
              Проблема е, че за втора употреба в Перник ми искаха 80лв.за задни,а Вартбурговите ми излязаха доста по-евтино.

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Аз мисля да сложа отзад амортиссьори задни от москвич алеко двойнодействащи газови, един колега е сложил и казва че се държат добре. Цена на нови 30 лева. Понеже искам първо да събера всичко за повдигането и да монтирам наведнъж, до месец няма да я вдигна така че скоро не мога да ви кажа какъв е резултата.

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                  Аз мисля да сложа отзад амортиссьори задни от москвич алеко двойнодействащи газови, един колега е сложил и казва че се държат добре. Цена на нови 30 лева. Понеже искам първо да събера всичко за повдигането и да монтирам наведнъж, до месец няма да я вдигна така че скоро не мога да ви кажа какъв е резултата.
                  Здравей колега,това с амортесьорите от Алеко е много хитро ! А,ти за кой лифт ще ги ползваш,за този с варбурговите пружини или....?
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Да ,дори вече имам пружини от Варбург, но само до тук в този град "докоснат от бога" както казва кмета на града (Белоградчик) нито машини нито майстори, кой да ти направи фланците, но това неможе да ме откаже ще я повдигна рано или късно.
                    Последно редактирано от ivko006; 17-09-09, 18:54.

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Бих Ви помолил ако някой има възможност да измери задни амортисьори от Алеко при разпънато положение за да прецениме дали ще излизат пружините от Варбург, защото тук дори и тези амове са с поръчка, в наличност няма. Ако срещна колегата дето ги е сложил ще измеря аз и ще Ви пиша.

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        При нас слагат задни амове от МБ-190.

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          При нас слагат задни амове от МБ-190.
                          То,някои слагат и от Астра и от Вектра и от Омега(седан) ,но 30лв. за Алекови си е направо евтинийка.....!Не е лошо някой от колегите дето имат достъп до руските сайтове,да провери за размерите на тези амове....Пък и ако се намери алтернатива и за предните на Витара с подходящ размер,става супер....
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Амортисьори за 30 лв колко ще издържат ?
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                              Амортисьори за 30 лв колко ще издържат ?
                              Гле'й ся, тия амове са правени за руските условия от руските инженери и с руски материали ... колко искаш да издържат - за всеки един амортесьор си е индивидуално. От 15 минути до цял живот! Съседа с москвето го ползва за камионче на село и кара картофеля през нивята от 20 години. Единия го сменя 3 пъти, другия (десния) не е мръднал.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Ще издаржат няма проблем, колегата дето ги е сложил вече е от половин година с тях, а е ловец и подкарва витарката здраво извън пътя.
                                Единствено ме притеснява дължината, не са къси, само да не са дълги и да излиза пружината.
                                Той е с Нивови пружини, но не са подходящи, ще му търся и на него Варбургови.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X