Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най удачния мотор за Витара ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

    Турбината е от 1.9 tdi голф,пасат,вито може и бензинова.Тръгва да надува от 2000 оборота като прекъсвача е направен на 5000rpm.Това си зависи от турбината .Правят се нови изпускателни колектори по турбината.Дюзите трябва да са от 240 до към 270-80 кубика,моите са от корадо,всмукателния колектор също се преправя като се слагат четири дюзи.От самият карбуратор се използва само дросела инжекцията се премахва остават вече турбо пътища,електрониката е Megaskuirt 1 тука в самоков ги продава едно момче и вече трябва майстор който да върже и настрои колата.Джипа се кара само на бензин пробвано и е с газов инжекцион, но при налягане 1 бар на газ не се получава желаниея ефект отколкото при 0.7 на бензин.Разхода не се покачва много зависи от номера на обувката.В гарада дава 15 при спокойно каране това с 33 инча гуми.В гората достига 20 пак при спокойно каране.Пак казвам зависи си от номера на обувката .Това е ако има нещо питайте
    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

    Коментар


    • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

      Колега, защо не направите една отделна тема с описание и снимков материал, ако имате желание да споделите опита. Пишете също и колко км досега е най-дълго караната по този начин витара, спича ли се нещо, макс, скорост, въртящ момент и други неща

      Коментар


      • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

        Желание има ама снимков материал от интервенцията нямаме никакъв може само да я снимаме в готов вид.Въртящ момент се печели много ясно.Досега поне нашата е вече на 2000 км без никакви проблеми дано и занапаред да е така.Макс скорост незнам това не ме интересува не сме и пробвали понеже е предвидено да се кара само по гората и мисля че е опасно да си правим опити.Попринцип си е рисково дали ще държи мотора на налягането скорости, раздатка, мостове, но вече няма никакви съмнения държи си се много прилично.Друго съединителя е ясно на всички че няма да издържи това натоварване, все пак е изчислен да държи до 80 кс
        Ще го мислим съединитела нещо да го усилваме за да не буксува и тогава ще пишем
        Оказа се че витарата е корава машина и държи на зверско каране
        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

        Коментар


        • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

          Да наистина " курави " япончета са тез Витари ,ама има и по-корави от техното семейство. Какво ще кажете за V 6 .
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
            Да наистина " курави " япончета са тез Витари ,ама има и по-корави от техното семейство. Какво ще кажете за V 6 .
            Ами какво да кажем шест буталца се качват нагоре и шест слизат надоло-играят на гоненица ,гонятсе по троики и когато се понапият става голяма блъсканица я някои намери изхода да изскочи навън я никои........


            boko
            Jeeep---KIA
            https://www.facebook.com/autoboko/

            Коментар


            • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

              АААА не с лошо за шестака . Само аз ли го харесвам тоз мотор бе - да не съм се объркал нещо а ?
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                Не, просто повечето горди притежатели на сузуки караме стандартният 1,6 във всичките му разновидности и нямаме впечатления от големият събрат

                Коментар


                • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                  Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                  АААА не с лошо за шестака . Само аз ли го харесвам тоз мотор бе - да не съм се объркал нещо а ?
                  Ванка кога ще се бягаме с витарките?
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                    Ако искате още днес до Трявна ,малко да ги продухаме по асвалт и там два дни на воля газ ,бензин ,масло ..... Има и кой да ни мери времето .
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                      Ххахах ние няма да участваме а до там трябва да си дърпаме цистерна зад нас ти си лесен на газ на лазарово може да се пуснем и там да видиме
                      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                      Коментар


                      • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                        Здравейте колеги! Нов съм във форума и искам да попитам някои знае ли нещо за разлика в двигателите G16B и G16BS за Витара. Витарката ми е 1,6 16v JLX, дълга база, ръчни скорости. Задавам въпроса, защото май отивам към варианта смяна на двигател - странично спукан блок, опит за заваряване на аргон (без сваляне на блока), отново теч, но този път и от тапата, поява на малко масло в радиатора ... общо взето като че ли няма да стане. Намерих друг, но е G16BS и със сигурност има някаква разлика - поне в главите и генерацията. Въпросът ми е преди да съм свалил моя G16B дали някои знае дали ще пасне на скоростна кутия, тампони, шлици и т.н. "Новият" двигател също е от дълга база, ръчна скоростна кутия, но JX. Разликата в годините на двигателите - моя от 94, BS от 95 година. Благодаря предварително !

                        Коментар


                        • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                          Ако намериш ВИН номерата на шаситата ще разбереш, че почти нямат разлика, едните са за Европа, другите за Щатите и Япония, като този двигател по принцип се слага на Балено, но защо слагаш пак 16в shock: като един път си го спукал, има доста изписано по темата за двата двигателя: 8в и 16в, като засега предимствата са на страната на първият, но ти си знаеш най-добре

                          П.С. Ако не се лъжа блоковете на 8в и на 16в са еднакви, различни са само маховиците и главите към тях, но нека някой ако знае точната истина каже

                          Коментар


                          • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                            Благодаря за отговора trent ! Причината да питам е, че новия ще го взема почти без пари от братовчед ми, докаран е от Англия от блъсната витара, малко но достатъчно кормилната щанга да счупи предния диф. Иначе витарата е била на собствен ход, нормална работа на двигателя, за около 80 мили не е пипнала вода и масло... Ако му поръчам друг G16B не знам на какво ще попадне ... а и кога ще може да ми го изпрати. Значи да разбирам от отговора ти, че би трябвало да пасне към скоростната кутия. Ако трябва евентуално ще се сменят само съединител, маховик, а генерацията е налице до първото гърне ... би трябвало да се получи

                            Коментар


                            • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                              Най-лесно ще бъде, ако дадеш ВИН номерата,отделно доколкото разбрах ти имаш 16в и искаш да сложиш пак такъв от друга витара-не виждам къде е проблема?попрочетох и видях, че този новият двигател с БС накрая се слага на турбинираните баленота, може да е лесен за турбиниране, мисля че трябва да се попрочете повече, но когато започнеш интервенцията, ако искаш пусни отделна тема и пиши с какви проблеми се сблъскваш, за да помагаме, успех

                              Коментар


                              • До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                                Благодаря за информацията trent! Още тези дни започвам, че съм болен и аз, като ми е болна колата ако има нещо ще търся помощ в движение. А относно ВИН номера - това номера на рамата ли е? Ако е това имам само моя, а на другата не мога да го взема, защото вече е скрапната в Англия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X