Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най удачния мотор за Витара ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Жена ми кара една такава. Тази от снимката http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...271#post500271
    И дифовете и са здрави, и мАторя също.
    Почти сьм сигурен че предавателните числа на дифовете са другия вариант 4.30:1,в смисьл по бьрзите са,те оргинално са си изчислени да се движат с този мотор(освен ако не е присаждан мотора допьлнително),инак са доста рядка конфигурация и може би най успешната Витара е точно тази!Случайно да се продава?....Опа сега я разконсперирахме тая витара ,96-та година е купето, двигателя е 2001-ва...с намесата на Иван Попов разбира се.
    Последно редактирано от belata; 20-10-08, 18:56. Причина: хаха-добавка
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      Почти сьм сигурен че предавателните числа на дифовете са другия вариант 4.30:1,в смисьл по бьрзите са,те оргинално са си изчислени да се движат с този мотор(освен ако не е присаждан мотора допьлнително),инак са доста рядка конфигурация и може би най успешната Витара е точно тази!Случайно да се продава?
      Чакай малко.Мился,че няма Витара с това купе и с 2,5 мотор.Може и да бъркам,но знам само за двулитрови.
      Тази,ако е същата де,ама прилича,е била 1,6 и е сменен мотора с 2,5 V6.И е с малките мостове с ПЧ 5,125:1.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #18
        До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

        Ами мога да се похваля че вече на 90% си намерих мотор 2500 V6 24V 156к 2000г.с кутията и другите екстри, с любезното сьдействие на Иван Попов така че пак сьм в филма,тькмо се бях предал..........
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #19
          До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Чакай малко.Мился,че няма Витара с това купе и с 2,5 мотор.Може и да бъркам,но знам само за двулитрови.
          Тази,ако е същата де,ама прилича,е била 1,6 и е сменен мотора с 2,5 V6.И е с малките мостове с ПЧ 5,125:1.
          Няма наистина, 2000 е тавана .Тази е старата на другаря Попов.Дано помогне и аз да си сьтворя подобен шедиовьр
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #20
            До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

            Явно не е толкова лесно начинание подмяната на мотор,трябва да се преосмисля многократно,специално за Витара няма много варианти за "безболезнено" подменяне,а малкото удачни варианти се оказват не толкова удачни след консултация с спецовеЕдин вариантГранд 2500) който бива приеман с недоверие заради 1. Високата му цена в окомплектовано сьстояние 2.Скьпа подрьжка 3.Чести дефекти в веригата(разтягане и хлопане) и разхлопване на 24 повдигача-настроиката на всеки по отделно по 200 кинта(по не потвьрдена информация)4.Тежки поражения по електронните елементи и датчици при преминаване на водни препядствия(при защитен вьздушен филтьр)За отбелязване е че нито един от изброените не е присьщ за 1.6, 8 клапановия идиотоустоичив мотор.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #21
              До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Почти сьм сигурен че предавателните числа на дифовете са другия вариант 4.30:1,в смисьл по бьрзите са,те оргинално са си изчислени да се движат с този мотор(освен ако не е присаждан мотора допьлнително),инак са доста рядка конфигурация и може би най успешната Витара е точно тази!Случайно да се продава:D?....Опа сега я разконсперирахме тая витара ,96-та година е купето, двигателя е 2001-ва...с намесата на Иван Попов разбира се.
              За сега не се продава, но на този свят няма непродаваеми неща... та ако имате сериозен интерес каква оферта да съобщя на съпругата ми?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                Витарата е наистина хубава доработка,знам сьщо че сте я платили доста пари,няма как да се доближа до оферта която да ви хареса,7-8 ми е таван,а тя си струва вероятно над 10,лично аз в настоящата си сьм инвестирал доста над цената за която може да се продаде и продьлжавам да наливам ,за това на практика си е моя доживот,ако я доразвия с мотор като на вашата и евентуално цял мост, като ударя чертата ще е кьм 15-16,за някои пьлна лудост, за мен си е хоби и душевно удовлетворение че дори и сам все пак може да постигаш целите си с цената на критиката на околните ,(и не само това разбира се)за които идеите на повечето от нас са неразбираеми,е именно това ни прави различни
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #23
                  До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                  Ако минеш само с 15-16 ще си шампион...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                    Значи внасям още вьпросителни по темата,винаги сьм имал страст кьм мощните мотори с голям вьртящ момент -Нютон метри,а ветеран в тази област е Алфа Ромео,тяхните V6 са бавно оборотни и с огромен вьртящ момент,не са предпочитани при гонкаджиите заради именно това си качество ,вьрвят нагоре толкова,колкото и на равното,но на Джипа му трябва точно това ,а не рязко покачване на обороти което да унищожи сьединитела и да счупи карета или недай боже раздатка и диференциал,така че според вас удачен ли е мотор V6-3000-220PS-270NM или V6-3000-228PS-280NM,оказва се че мога да се здобия с другия вариант V6-3000-188PS(конски сили)-245NM(нютьн метра)Моторите са надльжни а не напречни като на VW,което ги прави идеални за присаждане с фланец кьм оргиналната кутия(няма да е лесно де)
                    Прикачени файлове
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                      Усещаш ли как лудостта ти се мултиплицира с всеки пост. Това ми е твърде познато.

                      Като ти трябват нютонметри, защо не помислиш за някой дизел? Хем и няма да гасне по калните локви.

                      На тераното изглежда доволно малък. 2.7TDI 270Nm заводски, макар и 125 к.с. Чипосва се до 150 к.с. и 310Nm. и не е някаква екзотика, а обикновен дизел с бренери.

                      Като знам как дърпа тераното, витарата направо ще лети с него. Пък слагай и 35-ци после, без да сменяш грам нищо по дифовете.

                      Ама, тия нютон метри, няма ли да потрошат щатната трансмисия твърде лесно? Тя е смятана за малък бързооборотен двигател. Скоростната кутия изглежда като детска играчка, както и всичко друго до дифовете. Съответно не е натоварена. Ама като и опнеш 2 пъти над заводския въртящ момент, май живота и няма да е твърде дълъг.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Усещаш ли как лудостта ти се мултиплицира с всеки пост. Това ми е твърде познато.

                        Като ти трябват нютонметри, защо не помислиш за някой дизел? Хем и няма да гасне по калните локви.

                        На тераното изглежда доволно малък. 2.7TDI 270Nm заводски, макар и 125 к.с. Чипосва се до 150 к.с. и 310Nm. и не е някаква екзотика, а обикновен дизел с бренери.

                        Като знам как дърпа тераното, витарата направо ще лети с него. Пък слагай и 35-ци после, без да сменяш грам нищо по дифовете.

                        Ама, тия нютон метри, няма ли да потрошат щатната трансмисия твърде лесно? Тя е смятана за малък бързооборотен двигател. Скоростната кутия изглежда като детска играчка, както и всичко друго до дифовете. Съответно не е натоварена. Ама като и опнеш 2 пъти над заводския въртящ момент, май живота и няма да е твърде дълъг.
                        Дизел нещеме,колкото до трансмисията,еми колкото издьржи,после ще творим друго
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                          Аз също размишлявам за дизел. Нещо 1.9TDI от VW/Seat/Audi ми харесва като идея. Като знам как върви на един приятел Толедото с такъв мотор, 110 коня... пък и харчи адски малко. Притеснява ме единствено намирането на читав, че тези турбини не ми се струват много вечни

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                            Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
                            Аз също размишлявам за дизел. Нещо 1.9TDI от VW/Seat/Audi ми харесва като идея. Като знам как върви на един приятел Толедото с такъв мотор, 110 коня... пък и харчи адски малко. Притеснява ме единствено намирането на читав, че тези турбини не ми се струват много вечни
                            Турбината да ти е проблема, рециклират се за едни 400-600 лв. според сервиза и майстора
                            Друг двигател който се сетих е боксера на Субару.Само не знам дали ще се събере в коша на Витарата като ширина.2.2 или 2.5 са "железни" двигатели с много коне и добър въртящ момент.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                              Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
                              Аз също размишлявам за дизел. Нещо 1.9TDI от VW/Seat/Audi ми харесва като идея. Като знам как върви на един приятел Толедото с такъв мотор, 110 коня... пък и харчи адски малко. Притеснява ме единствено намирането на читав, че тези турбини не ми се струват много вечни
                              Тия не са ли напречни? Ще се наложи доста "ТНТМ" по закачването към щатните скорости на витарата, ако е така.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кой е най удачния мотор за Витара ?

                                От "Субару",ще се получи интересно
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от nikman; 24-10-08, 13:46. Причина: Снимка
                                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X